Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) 1.6 HDI Co z tym Fap'em....wywalać czy szukać przyczyny



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin9736

Debiutant



Dołączył: 21 Kwi 2013
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 06 Sie 2013, 00:25
Temat postu:

1.6 HDI Co z tym Fap'em....wywalać czy szukać przyczyny


Witam,
Od czasu do czasu wyświetla mi błąd systemu oczyszczania spalin...auto traci całkowicie moc, trzeba się zatrzymać, wyłączyć zapłon. Po uruchomieniu wszystko mija, auto śmiało rwie do przodu ( czasem zapala się Check).
Zdarzyło się, że sypnie całą garścią błędów, a to ESP, a to hamulec, a to ciśnienie oleju..jednak tylko raz a FAP często.
Ogólnie silnik poza tą chwilową utratą mocy działa normalnie...wypala FAP co 400 km.
Doradźcie bo różnie mówią, wywalić FAP czy szukać błędów gdzie indziej?
A może turbina puszcza olej i stąd błędy FAP'a..?
Dodam jeszcze, że auto ma najechane 50k z tym, że nie wiadomo ile tuningowane..Smile
i jeszcze jedno, odnoszę wrażenie, że częściej błąd wywala gdy jest bardzo ciepło.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
PiotrossS11

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea
Posiadane auto: C5 1,6HDi 2006, BMW 520D 2007.
Piwa: 0/11
Wysłany: Wto 06 Sie 2013, 12:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 HDI Co z tym Fap'em....wywalać czy szukać przyczyny


Jestes pewny, ze to chodzi o FAP? moze po prostu dzieje sie cos innego. Podpinales pod komputer? (lexia) albo cos?
Zwykle to wyglada tak, ze pojawia sie blad, pozniej samochod przechodzi w tryb awaryjny (nie przekroczysz 3 tys obr/min), masz iles tam kilometrow na dojazd do warsztatu i pozniej autko calkiem gasnie bez mozliwosci odpalenia.

Moze jest problem z EGR albo cos?

Pozdro
Powrót do góry
gadu-gadu
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 07 Sie 2013, 08:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 HDI Co z tym Fap'em....wywalać czy szukać przyczyny


z tym gaśnięciem to trochę przesada....... ale diagnostyka by sie przydała a nie od razu fap wywalac Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
PiotrossS11

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea
Posiadane auto: C5 1,6HDi 2006, BMW 520D 2007.
Piwa: 0/11
Wysłany: Sro 07 Sie 2013, 13:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 HDI Co z tym Fap'em....wywalać czy szukać przyczyny


jacekczewa napisał:
z tym gaśnięciem to trochę przesada....... ale diagnostyka by sie przydała a nie od razu fap wywalac Smile



Jesli dlugo jezdzisz w trybie awaryjnym - zgasnie Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 07 Sie 2013, 16:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 HDI Co z tym Fap'em....wywalać czy szukać przyczyny


nie zgodze sie z tym do końca.....
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 07 Sie 2013, 16:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tadek1333

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie-Zdrój
Posiadane auto: Citroen c4 grand picasso 1,6 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 24 Gru 2013, 13:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 HDI Co z tym Fap'em....wywalać czy szukać przyczyny


Miałem podobną sytuację,zdarzało się to od ponad roku. Żaden mechanik się tego nie chciał podjąć, tłumaczyli że jak nie ma usterki to nie naprawią wyświetlały mi się błędy FAP,hamulec pomocniczy,ASR ESP-niekoniecznie w tej kolejności-myślałem że go podpale i będzie spokój. Znalazłem gościa który go oblukał wymienił zawór egr i od jakiś 5kkm spokój żadnego błędu mam 204 kkm, 200zł używany zawór 180 zł usługa
Powrót do góry
gadu-gadu
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Wto 24 Gru 2013, 13:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 HDI Co z tym Fap'em....wywalać czy szukać przyczyny


tadek1333 napisał:
Miałem podobną sytuację,zdarzało się to od ponad roku. Żaden mechanik się tego nie chciał podjąć, tłumaczyli że jak nie ma usterki to nie naprawią wyświetlały mi się błędy FAP,hamulec pomocniczy,ASR ESP-niekoniecznie w tej kolejności-myślałem że go podpale i będzie spokój. Znalazłem gościa który go oblukał wymienił zawór egr i od jakiś 5kkm spokój żadnego błędu mam 204 kkm, 200zł używany zawór 180 zł usługa


rzeczywiście prawda jest że egr jest wyjątkowo wrednym elementem, gdy sie zacina sypie błedami tak "po silniku" jak i abs-i hamulcu ręcznym ( te elementy działaja normalnie pomimo błedów ) - sam z tym borykałem się w styczniu tego roku zta usterką na szczeście szybko doszedłem to przyczyny - wymieniłem egr na nowy (wyjarany silniczek krorkowy zaworu - zatarte łożyska) i wszystko ok od tego czasu, nie wiem dlaczego kontrolkę "silniczka" czyli w normalnym nazewnictwe Check engine francuzi nazwali kontrolką układu oczyszczania spalin Smile totalne debilstwo...
Powrót do góry
gadu-gadu
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Wto 24 Gru 2013, 15:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 HDI Co z tym Fap'em....wywalać czy szukać przyczyny


Nazwali tak z prostego powodu: obd i eobd kontroluje silnik tylko pod katem czystosci spalin. Jesli wystepuja usterki mogace zniszczyc silnik, ale czystosc spalin jest ok, to zaden Check engine sie nie pojawi.
Dla mnie to debilstwem jest np. Mercedes, w ktorym po za miernikiem poziomu oleju, nie ma zadnego pomiaru cisnienia oleju, silnik sam stanie przez zatarcie, a zaden komunikat o braku cisnienia sie nie pojawi. Niestety to prawda, bylem w szoku jak to odkrylem. W zadnym silniku nowej generacji nie ma czujnika cisnienia, a pompy olejowe padaja czesto.
Powrót do góry
skype status
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Wto 24 Gru 2013, 16:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 HDI Co z tym Fap'em....wywalać czy szukać przyczyny


dejnekomirek napisał:
Nazwali tak z prostego powodu: obd i eobd kontroluje silnik tylko pod katem czystosci spalin. Jesli wystepuja usterki mogace zniszczyc silnik, ale czystosc spalin jest ok, to zaden Check engine sie nie pojawi.
Dla mnie to debilstwem jest np. Mercedes, w ktorym po za miernikiem poziomu oleju, nie ma zadnego pomiaru cisnienia oleju, silnik sam stanie przez zatarcie, a zaden komunikat o braku cisnienia sie nie pojawi. Niestety to prawda, bylem w szoku jak to odkrylem. W zadnym silniku nowej generacji nie ma czujnika cisnienia, a pompy olejowe padaja czesto.


po prostu dbają o środowisko a nie o kieszeń użytkownika Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Marcin9736

Debiutant



Dołączył: 21 Kwi 2013
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 02 Sty 2014, 23:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 HDI Co z tym Fap'em....wywalać czy szukać przyczyny


temat ogarnięty,
Problemem był moduł z bezpiecznikami i przekaźnikami w komorze silnika.
Podobno spadało ciśnienie na listwie wtryskowej i stąd błędy…a odnośnie FAPa..mechanik powiedział, że jest to jeden z lepszych systemów i jak działa nie ma co ruszać.
Po wymianie modułu 4 tys. km i jest super.
Pozdrawiam
Marcin
Powrót do góry
kkolles

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opolskie Koźle
Posiadane auto: C4 Picasso 1,6 HDI 2008
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 19 Sty 2014, 08:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 HDI Co z tym Fap'em....wywalać czy szukać przyczyny


Też to przechodziłem aż w końcu dorosłem do wydatku 1000 zł. (tyle to kosztowało) i dewastacji nowego auta - czyli wywalenia fapu, od tej chwili troszeczkę zmieniłem zdanie o tym aucie bo wczesniej były same kłopoty
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Nie 19 Sty 2014, 09:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 HDI Co z tym Fap'em....wywalać czy szukać przyczyny


`Czyli po prostu poddalem sie. Jak cos zle funkcjonuje, to najprosciej to usunac. Indolencja mechanikow jest czasami porazajaca. To moze zaczniemy usuwac hamulce, silnik itp., bo przeciez tez sa zrodlami klopotow.
Zycze wielu km i lepszych doradzcow.
Powrót do góry
skype status
kkolles

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opolskie Koźle
Posiadane auto: C4 Picasso 1,6 HDI 2008
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 19 Sty 2014, 19:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 HDI Co z tym Fap'em....wywalać czy szukać przyczyny


Witam
Spokojnie jeśli jeździmy krótkie trasy to jeździmy na zimnym silniku i katalizator się zapycha czyli zimne spaliny zapychają wydech, osiadają na rurach wydechu i sławetnym zaworze EGR jeśli jest za duża różnica ciśnień na czujnikach katalizatora to włącza się program samowypalania wyższe obroty ciepły silnik,tylko po to aby wypalić resztki i wycisnąć je w dalszą część wydechu, dlatego też przy wypalaniu auto spala dużo dużo więcej a i szkodliwość jest kilka razy większa.Gdy nastąpi samowypalanie to nie wolno gasić auta tylko udać się w trasę " jazda z 2,5 do 3 tys obrotów przez 15 minut" czyli jadąc z pracy szukam pustej autostrady aby móc wypalić katalizator
PS. jeśli masz zepsute auto i jest źródłem kłopotu to masz racje pozbądź się kłopotu i najlepiej oddaj auto na złom. Zawsze wybieramy mniejsze zło.
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Nie 19 Sty 2014, 22:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 HDI Co z tym Fap'em....wywalać czy szukać przyczyny


Witam. Bardzo smieszne, naprawde, a opis zjawisk w zimnym silniku wrecz bezcenny. Myslisz chyba o krotkich przejazdzkach, bo dla mnie kazda trasa, to trasa. Wycisniecie resztek w dalsza czesc ... A jesli masz zepsute auto to jedz lepiej do warsztatu, bo to bedzie mniejsze zlo dla Twojego auta, nie probuj sam naprawiac. Bo zawsze wybieramy mniejsze zlo.... Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4

12 900

2009r.

208 300 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

27 900

2012r.

184 000 km

śląskie

CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

31 000

2012r.

178 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

69 900

2019r.

106 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System