Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Kontrolka od poduszek - ciągle się pali - uszkodzona taśma?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emswisnia

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): R-sko
Posiadane auto: Xsara Picasso 2.0 HDI 2002rok, Ibiza EVO1
Piwa: 2/5
Wysłany: Wto 16 Kwi 2013, 22:05
Temat postu:

Kontrolka od poduszek - ciągle się pali - uszkodzona taśma?


Witam,

Dzisiaj usłyszałem że podczas kręcenia kierownica jakby coś trzeszczało lub się obcierało. Na wyświetlaczu świeci się cały czas kontrolka od poduszek.

Czy jest możliwość że uszkodziła się taśma airbag w kierownicy?

Czy taśma poduszki ma coś wspólnego ze sterowaniem radiem?

Podczas wymiany taśmy należy odłączyć auto od akumulatora?
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 17 Kwi 2013, 07:22
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Kontrolka od poduszek - ciągle się pali - uszkodzona taśma?


tak , jesli przestało działać sterowanie z kiery to padła taśma - zwijka w kierownicy, kup używkę iw ymien ( 50 - 70 zeta) w serwisie nowa to koszt ok 600 - 700 zeta Smile oni żyją w matrixie Smile na szczescie mozesz wymienić samą taśmę a nie z całym przełacznikiem zespolonym com-em
Powrót do góry
gadu-gadu
emswisnia

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): R-sko
Posiadane auto: Xsara Picasso 2.0 HDI 2002rok, Ibiza EVO1
Piwa: 2/5
Wysłany: Sro 17 Kwi 2013, 09:52
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Kontrolka od poduszek - ciągle się pali - uszkodzona taśma?


Sterowanie od radia działa. Więc teraz nie wiem do końca czy to może być taśma od poduszki. Ceny w serwisach niektórych części to ogólnie matrix chociaż zdarzają się też i wyjątki.

A czy taśma mogła się uszkodzić w taki sposób że sterowanie od radia by działało?

Czy jest coś innego co by mogło obcierać o drążek kierownicy np jakaś wiązka przewodów która jest schowa w obudowie kierownicy?
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 17 Kwi 2013, 10:31
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Kontrolka od poduszek - ciągle się pali - uszkodzona taśma?


oczywiście że mogła sie uszkodzić w taki sposób ze sterowanie działa w tasmie jest jesli dobrze pamiętam 5 "przewodó" dla sprawdzenia mozesz pod kierownicą ( trzeba rozkręcić obudowę kolumny kiery i odchylić pokrywę pod deska rozdzielczą) do wtyczki umieszczonej pod wspomnianymi obudowami jest koloru żółtego -rozepnij - wciśnij rezystor 3-4 ohmy jesli zgasnie kontrolka tzn że taśma jest uszkodzona
Powrót do góry
gadu-gadu
pavlo248

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 620
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C52,0 16V 143KM Exclusive 2006 , Citroen C4 1,6HDI VTR , 407 2,0 HDI
Piwa: 60/0
Wysłany: Sro 17 Kwi 2013, 13:43
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Kontrolka od poduszek - ciągle się pali - uszkodzona taśma?


Zaobserwuj jak się zachowują kontrolki poduszek. Jeśli po przekręceniu stacyjki zgasną na chwilkę i ponownie się zapalą z komunikatem na wyświetlaczu to może coś gdzieś nie styka np. pod fotelem. Jeśli cały czas się palą i system nie testuje urządzeń to prawdopodobnie sterownik poduszek wyzionął ducha. Wtedy na kompie wyjdzie brak komunikacji.Miałem w swojej xp ten drugi przypadek, auto stało z miesiąc nie odpalane i nagle samo się zepsuło.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Sro 17 Kwi 2013, 13:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
emswisnia

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): R-sko
Posiadane auto: Xsara Picasso 2.0 HDI 2002rok, Ibiza EVO1
Piwa: 2/5
Wysłany: Sro 17 Kwi 2013, 13:59
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Kontrolka od poduszek - ciągle się pali - uszkodzona taśma?


U mnie po przekręceniu kluczyka zapala się kontrolka od poduszki (nie widziałem aby zapalała się ta druga kontrolka chyba od poduszki pasażera) i nie gaśnie pali się cały czas. Dziwne jest to że słychać tak jakby coś się w kierownicy tarło Smile sądzę że to będzie taśma bo taki sam odgłos miałem jak posiadałem Carismę i tam musiałem wymienić taśmę poduszki.

Rozumiem że jak taśma uszkodzona to będzie powodować to że komputer nie może przetestować całego układu i wyświetla błąd w postaci palącej się kontroli od poduszek.

Czy lexia powinna wówczas poinformować o błędzie? Gdy jest uszkodzona taśma?

Jeśli lexia nie wykryje poduszek lub się z nimi nie połączy to może być ten sterownik poduszek? Rozumiem że jest to urządzenie pod lewarkiem jak się boczki panela środkowego ściągnie zamontowane na samym dole. Czy drogie jest takie urządonko i czy po wymianie poduszki się same zaprogramują i czy trzeba kupować takie samo jak w aucie będzie u mnie?

A w ogóle to spotkał się ktoś z przypadkiem uszkodzonej taśmy lub urwanej?
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 17 Kwi 2013, 14:10
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Kontrolka od poduszek - ciągle się pali - uszkodzona taśma?


po co od razu czarne scenariusze.....załóż rezystor do kostki pod kierownica na próbe i będziesz wiedział od razu
Powrót do góry
gadu-gadu
emswisnia

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): R-sko
Posiadane auto: Xsara Picasso 2.0 HDI 2002rok, Ibiza EVO1
Piwa: 2/5
Wysłany: Sro 15 Maj 2013, 17:01
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Kontrolka od poduszek - ciągle się pali - uszkodzona taśma?


Kupiłem sterownik za całe 37zł i podmieniłem i zaczęło wszytko działać prawidłowo Smile dzięki wszystkim za pomoc w temacie.

Teraz tylko zastanawiam się co miało wpływa na to że sterownik/moduł się uszkodził.
Powrót do góry
pavlo248

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 620
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C52,0 16V 143KM Exclusive 2006 , Citroen C4 1,6HDI VTR , 407 2,0 HDI
Piwa: 60/0
Wysłany: Sro 15 Maj 2013, 21:39
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Kontrolka od poduszek - ciągle się pali - uszkodzona taśma?


Pewnie czarna magia Very Happy .
Mogło być np. zbyt niskie napięcie akumulatora.
Powrót do góry
Migel77

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Cze 2013, 08:49
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Kontrolka od poduszek - ciągle się pali - uszkodzona taśma?


Witam. U mnie również paliła się kontrolka od poduszek - AIRBAG FAULT.
Podłączyli komputer i stwierdzili, że padł PIROTECHNICZNY Napinacz pasów.
Kosztu na razie nie znam. Dowiem się w poniedziałek.
Powrót do góry
marioforever

Czytelnik



Dołączył: 09 Lis 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Xsara II 5d Hatchback 1.6 16V 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lis 2015, 18:54
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Kontrolka od poduszek - ciągle się pali - uszkodzona taśma?


Witam u mnie od jakiegoś czasu też zapala się kontrolka i komputer wyświetla komunikat błąd poduszek oczywiście rozebrałem kostki pod siedzeniem ponaginałem blaszki żeby dobrze stykały i na 2 dni był spokój.
Co dziwne kontrolka nie zawsze się zapala, jak jeżdżę do pracy czasem zapala się od razu, czasem w cale, a czasem w czasie jazdy po kilkunastu minutach czy warto jechać na komputer i sprawdzić gdzie dokładnie jest błąd??
Czy na komputerze pokaże czy to usterka w kierownicy czy pod siedzeniem??
Powrót do góry
2iw. leszczwp.pl

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.8 z LPG 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Mar 2018, 23:44
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Kontrolka od poduszek - ciągle się pali - uszkodzona taśma?


Witam też mam problem z świecącą kontrolką poduszek i przy sprawdzaniu kostek pod siedzeniami okazało się że kostka pod fotelem pasażera jest popsuta ,wyleciały z niej jakieś blaszki , chciałem ją spróbować wymienić ale nie wiem co mam poodkręcać żeby mieć do niej wygodny dostęp , wspomnę że pod tym fotelem znajduje się szuflada matura utrudnia dostęp i nie wiem jak się ją wyjmuje żeby nie popsuć . Może ktoś by podpowiedział szczegółowo jak sobie poradzić z wydobyciem tej kostki aby można było ją wymienić..Z góry dziękuję
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

38 800

2015r.

140 000 km

małopolskie

CitroenC3

55 990

2021r.

20 000 km

śląskie

CitroenC3

6 900

2003r.

123 000 km

mazowieckie

CitroenC3

12 990

2013r.

73 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System