Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) czujnik cisnienia turbo?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
little 67

Dyskutant



Dołączył: 21 Sty 2013
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): kolobrzeg
Posiadane auto: citroen c5 2,0 hdi 2005
Piwa: 8/1
Wysłany: Nie 28 Kwi 2013, 19:45
Temat postu:

czujnik cisnienia turbo?


Witam wszystkich i życzę wesołej i bezpiecznej maj€wki.Jakiś czas temu zaczeły dziać się dziwne rzeczy z moją c 5 po kilku godzinnym postoju przy rozruchu mocno trzęsie silnikiem i kopći na biało ,pojechałem do mech, komp ,diagnoza czujnik ciśnienia turbo [ten na przepustnicy]wymienił na nowy , obiawy jak były tak są ,inny mech idiagnoza ta sama stwierdził że wymieniony czujnik jes do bani [włoski]kazałwymienićna orginał Dyson kupiłem używkę i tosamo?Gdy jadąc na 3 depne w pedał wyskakuje mi błąd zła jakoś spalin ,ale jak wejdę w kompa ,[diagnostyka,lista błedów pisze awaria katalizatora lub fap] zauważyłem a może to tylko przypadek że jak zapali się rezerwa występuje to częściej .Pojechałem do serwisu tam powiedzieli mi że jest uszkodzony czujnik kopiujący na turbinie ,moim zdaniem jest coś związanego z [ lewe powietrze słysze jak przyszpieszam delikatne psssyt,egr ,turbo .]Jeżeli ktoś miał podobne obiawy plis.sorki że tok się rozpisałem .Pozdrawiam ps,więcej pali
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Nie 28 Kwi 2013, 20:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) czujnik cisnienia turbo?


szukaj najpierw nieszczelności w rurach w układzie dolotowym...."gazowac' i słuchac gdzie syczy wyrażnie
Powrót do góry
gadu-gadu
Adamjob

Dyskutant



Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ludwigshafen
Posiadane auto: Citroen, C5 1.6HDi 2007; Xsara Picasso 2.0 HDI 2005
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 09 Lip 2013, 00:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) czujnik cisnienia turbo?


Szkoda, że nie mamy zwyczaju dzielić się z potomnymi naszą z trudem zdobytą (zazwyczaj dodatkowo DROGĄ Wink wiedzą. Problem z pewnością rozwiązany już dawno, ale może komuś jeszcze kiedyś się przyda informacja co było. Swoją drogą ja obstawiam układ podciśnienia. Sam kiedyś to przerabiałem i kiedy zaczęła mi się powoli kończyć kasa na kolejne czujniki i zawory wskazywane przez genialnych diagnostów - sam kupiłem chiński wyrób i z wielkim bólem nauczyłem się jak działa silnik HDI i po co mu kolejne czujniki i zawory. Potem podłączyłem toto do mojej ówczesnej Cytrynki i po godzinie już wiedziałem co się stało ( pierwszy test sugerowany przez Lexię polega na włączeniu na chwilę silnika , zgaszeniu go i uruchamianiu zaworów. Jeśli uszkodzi się np króciec "wysyłający" podciśnienie do akumulatorka podciśnienia schowanego na grodzi między silnikiem a kabiną to wówczas podciśnienia wytwarzanego przez pompę wystarczy do uruchomienia jednego zaworka, ale dwóch na raz ( przy większym obciążeniu silnika ) już nie da rady. W efekcie np turbina nie zostaje zdławiona a pseudodiagnosta stwierdza " uszkodzenie czujnika turbo " i parę złotych w błoto. Potem dochodzi do wniosku, że uszkodził się elektrozawór sterujący siłownikiem turbiny i jesteśmy ubożsi o kolejne parę groszy. Potem zazwyczaj ( bo wóz dalej nie działa - tłumaczy, że siłownik właśnie oddał ducha i raz działa a czasem nie i że to typowa usterka w Cytrynach. A potem już nie odbiera od nas telefonu. A wystarczy trochę kleju lub nowy wężyk i auto działa jak nowe. Naturalnie chętnie dowiedziałby się jak było w tym przypadku...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

25 500

2012r.

130 000 km

śląskie

CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie

CitroenC3

51 900

2020r.

22 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

27 900

2012r.

184 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

50 100

2018r.

176 003 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System