Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Dorobienie kluczyka z pilotem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piter339

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 109 KM (9HY) 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2013, 07:39
Temat postu:

Dorobienie kluczyka z pilotem


Witam Koledzy,

Mam pytanie odnośnie dorobienia kluczyka do mojej Xsary Picasso. Nie znalazłem nic na ten temat, ale mam nadzieję, że dobrze szukałem.

Kupiłem auto, tylko z jednym kluczykiem i to tym bez pilota. Jak otwieram, bądź zamykam auto to awaryjki mrugają więc pod pilota pewnie jest przystosowany, zresztą tak tez chyba w service boxie mi pokazywało.

Wczoraj żona o mało nie złamała mi kluczyka (jedynego Sad ) i postanowiłem, że chyba trzeba będzie dorobić na wszelki wypadek drugi. W ASO kiedyś pytałem, to koszt bodajże dorobienia takiego czegoś oscyluje w granicach 450 zł (trochę dużo). Wymyśliłem sobie więc inne wyjście z tej sytuacji i tutaj proszę kolegów o pomoc czy coś takiego ma prawo zadziałać, otóż:
1./ Kupuję na allegro goły grot z obudową i go nacinam w punkcie gdzie dorabiają klucze, np. coś takiego: http://allegro.pl/citroen-xsara-picasso-kluczyk-pilot-obudowa-gratis-i2994912358.html
2./ Kupuję na allegro używany kluczyk i przekładam płytkę (elektronikę) do mojej obudowy z punktu 1./, np. coś takiego: http://allegro.pl/kluczyk-pilot-xsara-picasso-lift-oryginal-i3015140590.html (linki znalezione na szybko, oczywiście kluczyki musiałbym dobrać odpowiednie).
3./ Daję do zaprogramowania do punktu gdzie dorabiają klucze mój obecny klucz w celu skopiowania kodu immobilaizera i przeprogramowania mojego nowego klucza.
4./ Programuję pilota do mojego samochodu (widziałem gdzieś kiedyś jak to się robi, tylko dokładnie nie pamiętam dokładnej sekwencji - trzeba było bodajże włączyć zapłon nacisnąć na kilka sekund, któryś przycisk na pilocie i jakoś tam dalej).

Nie za bardzo znam się na takich rzeczach dlatego proszę o pomoc czy coś takiego ma szansę zadziałać? Czy lepiej wydać blisko 500 zł w ASO? Mój pomysł jest na pewno przynajmniej 50% (albo i więcej) tańszy tylko czy jest sensowny?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 11 Lut 2013, 08:40
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Dorobienie kluczyka z pilotem


dorobienie kluczyka ( zwykłego ) z immo ( z kodem zmiennym a taki jest w citro) 250 zeta, kombinacje z uzywanymi kluczykami z allegro które nie zawsze mozna podpisac ( pilota nie podpiszesz bez lexii - sekwencja o której piszesz to tuylko przyłaczenie pilota do systemu - pilota który masz już podpisanego w BSI - )kolejna kasa - proponuje zamówić sobie w ASO najprostsza i najpewniejsza sytuacja dodam że dorobienie kluczyka z pilotem u kluczykarza kosztuje 5 stówek ... więc gdzie logika ?
Powrót do góry
gadu-gadu
piter339

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 109 KM (9HY) 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2013, 13:26
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Dorobienie kluczyka z pilotem


Ok, dzięki za odpowiedź.
Tak jak napisałem nie znam się na tym i tak sobie kombinowałem, czy czasem tak się nie da zrobić, jednak widać nie.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
Powrót do góry
Krzysiek KK

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKI
Posiadane auto: Honda CR-V I 99r 2.0 B+G
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Sie 2018, 15:53
Temat postu:

Dorabianie kluczy xsara Picasso


Wczoraj dzwoniłem do ASO w sprawie do robienia jednego klucza z pilotem...... powiedzieli mi przeszło 1200 zł. ...... nie skomentuję dalej bo brak słów jak Polak okrada Polaka i niech kolega nie plecie bzdur że to tylko 500 zł.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 01 Sie 2018, 21:04
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Dorobienie kluczyka z pilotem


2013 ( spojrzyj na datę postu ) ...2018....kolego 500 zeta kosztowało to 5 lat temu ( bo tak kosztowało)...ogarnij się , do kogo masz pretensje....mniej kawy z kofeiną...kluczykarz dorobi za max 6-7 stówek

Znalazłem przykładowego kluczykarza....

https://nat-corporation.com/DORABIANIE-KLUCZY/citroen-dorobienie-kluczyka-kodowanie-transpondera-programowanie-pilota/#1487004221664-d147b8af-9d61

w kazdy miescie taki gość się znajdzie.... a nie od razu narzekać 6-7 stów ( bez pilota sa tańsze) mało nie jest .....ale nie 1200 w ASO tu się zgadzam zwykłe zdzierstwo do auta wartego np. kilka tysiaków bo po tyle chodzą XP starych roczników
_________________
było wiele opli, vw, mercedesy, 2 citrony, BMW x3 x-drive a teraz znowu citron
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 01 Sie 2018, 21:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC8

30 900

2011r.

234 000 km

śląskie

CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie

CitroenC5

19 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie

CitroenDS4

31 900

2012r.

178 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System