Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Przednie światło przeciwmgielne



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bartb

Czytelnik



Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec
Posiadane auto: Xsara Picasso 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 01 Maj 2011, 12:43
Temat postu:

Przednie światło przeciwmgielne


Witam!

W mojej Xsarze Picasso nie działa jedno przednie światło przeciwmgielne, wiem, że może to nie być spalona żarówka tylko przekaźnik, ale chciałbym najpierw sprawdzić, czy to nie problem spalonej żarówki i tu pojawia się problem - w instrukcji przy opisie wymiany przednich żarówek przeciwmgielnych napisano: "Jedź do ASO".

Czy da się dobrać do niego samemu i jak, bo chciałbym sprawdzić, czy jest zasilanie.

Pozdrawiam
Bartosz
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Nie 01 Maj 2011, 19:52
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Przednie światło przeciwmgielne


trzeba od spodu rozkręcic "kawalek " nadkola plastikowego i dostaniesz sie do żarowki , sa tam wkręty torxy i plastikowe zapinki
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
bartb

Czytelnik



Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec
Posiadane auto: Xsara Picasso 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 01 Maj 2011, 21:07
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Przednie światło przeciwmgielne


Dzięki,

Czy uda się tam dostać bez podnośnika, tylko skręcając koło do oporu? Czy trzeba podjechać na podnośnik?

Pozdrawiam
Bartosz
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 02 Maj 2011, 23:42
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Przednie światło przeciwmgielne


bartb napisał:
Dzięki,

Czy uda się tam dostać bez podnośnika, tylko skręcając koło do oporu? Czy trzeba podjechać na podnośnik?

Pozdrawiam
Bartosz

hm - mozna troche podniesc na zwykłaym podnośniku, oczywiście zabezpieczyc rzed upadkiem i da sie rozkrecic i wymienic zarówkę - troche trzeba zalegnąc na ziemi, najprosciej wymienic z kanalu lub podnośnika
Powrót do góry
gadu-gadu
Tomekjan

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuj-Pom
Posiadane auto: Peugeot 206cc 1.6 benzyna 02r
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 26 Lut 2014, 07:02
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Przednie światło przeciwmgielne


jacekczewa napisał:
trzeba od spodu rozkręcic "kawałek " nadkola plastikowego i dostaniesz sie do żarowki , są tam wkręty torxy i plastikowe zapinki


Witam,

Poszukuję bezskutecznie jakiegoś manualu jak tego dokonać. Nie chciałbym bez potrzeby rozbierać połowy auta, a co najgorsze połamać jakichś spinek itp.
Jeśli Ktoś dysponuje takim materiałem, to proszę o jego zamieszczenie, zapewne się przyda.

Pozdrawiam,
Tomek.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 26 Lut 2014, 07:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
antyneutrino

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C8 2.0 HDi
Piwa: 11/3
Wysłany: Sro 26 Lut 2014, 10:21
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Przednie światło przeciwmgielne


Nie mam auta dziś przy sobie więc bez zdjęć.
1. po obu stronach zderzaka (od spodu) masz przedłużenie nadkola łączące się ze zderzakiem. Odkręcasz je od strony zderzaka (zdaje się po 1 lub 2 torxy na trone) + zaczepy. Plastik ten jest miękki i nie wygina się. Oczepiasz i odciągasz do dołu
2. przez powstały otwór wkładasz dłoń i wymieniasz żarówkę (trochę gimnastyki).

Ja wymieniałem oba halogeny na kanale i po odchyleniu dało się cały reflektor wyjąć więc z samą żarówką problemy być nie powinno.
Powrót do góry
Tomekjan

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuj-Pom
Posiadane auto: Peugeot 206cc 1.6 benzyna 02r
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 01 Mar 2014, 21:27
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Przednie światło przeciwmgielne


Wymieniłem, ale nie obeszło się bez pęknięcia plastiku mocowania halogenu Sad
Nagrałem filmik, może się komuś przyda.

https://www.youtube.com/watch?v=23dTURT93nE
Powrót do góry
ton

Dyskutant



Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: xsara pic.1,6hdi 110KM 2004
Piwa: 2/7
Wysłany: Pon 03 Mar 2014, 00:29
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Przednie światło przeciwmgielne


trzeba od spodu rozkręcic "kawałek " nadkola plastikowego i dostaniesz sie do żarowki , są tam wkręty torxy i plastikowe zapinki

Ja wymieniłem (lewą)bez jakiegokolwiek demontażu.Można dostać ręką ,przekręcić w lewo1/4 obrotu i wyjąć całą oprawkę z żarówką.Nie wiem jak jest z prawej strony bo nie próbowałem.
_________________
ton
Powrót do góry
wies

Debiutant



Dołączył: 07 Lut 2014
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): jaslo
Posiadane auto: xsara lift 1,6hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Paź 2016, 14:54
Temat postu:

problem z halogenami przednimi


mam xsare w wersji standard z 2007r ktora nie ma halogenow/lamp przednich wiec kupilem lampy i chcialem ich zamontowac ale problem jest taki ze nie ma napiecia na wtyczkach, wlacznik swiatel przy 1wszym przekreceniu wlacza tylne mgielne a przednie tak jakby nie byly podlaczone bo przy kolejnych przekreceniach raczki nie reaguja, gdzie szukac przyczyny i jak to rozwiazac zeby uruchomic przod? moze ktos mial podobna sytuacje i mi pomoze!!! bede wdzieczny!!!
mysle ze moze w tej kostce o ktorej byla mowa wyzej poprostu zewrzec przewod tylny z przednim (jesli on tam jest) i teoretycznie byloby po klopocie bo wlaczaloby sie jednoczesnie i po sprawie tylko o ktora to kostke chodzi i jak znalezc ten przedni przewod?
Powrót do góry
antyneutrino

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C8 2.0 HDi
Piwa: 11/3
Wysłany: Sro 05 Paź 2016, 21:13
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Przednie światło przeciwmgielne


Musisz "powiedzieć" dla auta że je ma:).

Ludzie mówią "zakodować" lexią. Aktualnie w sofcie masz ustawioną flagę, że nie masz pm przednich więc ich nie włącza. Musisz zmienić tę wartość tak, aby "komputer" wiedział że ma pm przednie.

Bez komputera się nie obejdzie, chyba że chcesz rozwiązanie hardware zamiast zakodować komputer.
Powrót do góry
alingen

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: XP 2004 1.6HDI 80kW
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 05 Paź 2016, 23:04
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Przednie światło przeciwmgielne


Jednym słowem trzeba powiedzieć prosto:wszystkie funkcje sterowane przez BSI i inne sterowniki wymagają aktywowania tj.uruchomienia.Jeśli jakiegoś urządzenia nie ma,to funkcja ta jest wyłączona i nie będzie działać od razu po zamontowaniu tego urządzenia.Trzeba tę funkcję aktywować przy pomocy lexsji.To samo dotyczy np.działania wentylatorów.świateł dziennych czy czujnika świateł mijania.
Dokonywania jakichś prowizorycznych przełączeń i zmian w instalacji stanowczo odradzam.System komputera często potrafi wykryć nieprawidłowe nadmierne przeciążenia w instalacji i deaktywować czyli wyłączyć funkcję.
Powrót do góry
wies

Debiutant



Dołączył: 07 Lut 2014
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): jaslo
Posiadane auto: xsara lift 1,6hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Paź 2016, 21:40
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Przednie światło przeciwmgielne


dzieki za zainteresowanie i doradztwo, doceniam to!!! widze ze jednak namawiacie mnie usilnie do rozwiazania poprzez podpiecie do kompa i korekte w sofcie co zapewne byloby skuteczne ale i kosztowne, poki co wolalbym zrobic to sam w garazu i kusi mnie zeby w tej kostce pod kierownica poprostu zewrzec przewod tylny z przednim tylko powiedzcie mi ktora to jest kostka i ktore przewody? (zeby nie stracic duzo czasu na szukanie) jak dorobilem swiatla dzienne to system komputera do dzis nie ma nic przeciwko wiec mysle ze i w tym przypadku bedzie podobnie, chyba ze nic z mojego pomyslu nie wyjdzie no to wtedy pozostanie opcja z korekta w sofcie!
pozdro...
Powrót do góry
antyneutrino

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C8 2.0 HDi
Piwa: 11/3
Wysłany: Czw 06 Paź 2016, 22:54
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Przednie światło przeciwmgielne


Jak zewrzesz tyle z przednimi to nie przejdziesz przeglądu. Przednie, jeśli są, powinny włączać niezależnie od tylnych.
Jeśli aż tak Ciebie korci, to kabel (koniecznie linka) ciągniesz od aku, zakładasz bezpiecznik na kabel (do kupienia gniazda zaciskane na kabel) do przekaźnika. Przekaźnik 10 - 12 zł. Do tego wiertarka, prosty wyłącznik z plusem z pozycyjnych (wymagania - PORD) poprzez bezpiecznik sterujące przekaźnikiem który poprzez bezpiecznik załącza przednie przeciwmgielne. Dodam że musisz sobie jeszcze wewnątrz kontrolkę zrobić bo to też wymagane.

Dużo prościej, i taniej, znaleźć kogoś z komputerem. Nawet na forum. Podłączysz się pod oryginalna instalację, ustawisz w BSI że ma przeciwmgłowe przednie (zajmie to max 5 min) i uzupełnisz bezpieczniki. To wszystko. Jak dobrze zagadasz to za dobrego browara ktoś ci to zrobi (prywatnie, nie w ASO czy warsztacie).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Nadwozie.


CitroenC3 Picasso

18 900

2009r.

110 850 km

lubelskie

CitroenC4 Grand Picasso

59 900

2017r.

215 000 km

mazowieckie

CitroenDS5

56 000

2016r.

129 000 km

śląskie

CitroenC5

19 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC5 Aircross

97 900

2019r.

58 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System