Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) padająca turbosprężarka 1,6hdi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jarro1963

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 17:13
Temat postu:

padająca turbosprężarka 1,6hdi


Witam!Po przejechaniu 5tys.km(wymianylub regeneracji dokonał poprzedni własciciel)padla turbospreżarka.Udalem się do warsztatu który ją wymieniał i zareklamowałem.Właściciel i owszem przyjął samochód i wysłał turbo do firmy regenerującej też w ramach reklamacji.Po ponownym zamontowaniu zrobiłem 300(słownie trzysta km)km.Sprężarka padla.Ponownie reklamuje.Warsztat wysłał do firmy regenerujacej która poprzednio to robiła.Firma nie chce słyszeć o naprawie gwarancyjnej,twierdząc,że już za pierwszym razem nie powinni jej robić gdyż wygląda na to ,że nie miała smarowania.Jednym słowem nie ma winnego tzn.jest..ja.Mam podejrzenia ,że facet w warsztacie nawet nie wymienił oleju przy montażu,nie mówiąc o innych elementach.W citroenie wołają za to od 3-5tys.(wymiana sprężarki,bez samej sprężarki)Podobno jest jakas wada w tych silnikach z tym smarowaniem.Co robic?Jechac do serwisu,czy po prostu poszukac kumatego mechanika?Może ktoś miał podobny problem .Będę wdzięczny za jakieś sugestie.
Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 18:03
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) padająca turbosprężarka 1,6hdi


Jaki motor, 110 z FAP czy 92 konie bez FAP?

Wklejam rysunek z motoru 110 km z FAP.
W śrubce nr 5 może znajdować się sitko, które powinno się wywalić. Tak robi serwis w motorach HDI od C4 i C4 miedzy innymi. Czasami serwisy wymieniają cala rurkę olejowa, idącą do turbiny. Podobno osadza się na jej ściankach cześć oleju zmniejszając prześwit.
I nie licz na warsztat tylko sam zainteresuj się jaki olej powinien być stosowany do twojego silnika. Najczęstsza przyczyna zatkania tego sitka jest stosowanie jakichś wynalazków (oleju)

Powrót do góry
gadu-gadu skype status
jarro1963

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 18:22
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) padająca turbosprężarka 1,6hdi


chyba 110,przepraszam ale jestem laikiem nie jestem pewien
Powrót do góry
jarro1963

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 18:28
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) padająca turbosprężarka 1,6hdi


Dziękuje za wyczerpującą odpowiedż.Nie jestem pewien ,bo faktura została
w warsztacie ale wydaje mi się ,że przy pierwszym założeniu spreżarki był wymieniany olej i ten olej był mineralny,co mnie troche zdziwiło,bo ja do 16-letniej Xantii leje półsyntetyk.Natomiast przy drugim zakładaniu nikt mi nic nie mówił o wymianie oleju,a ja tez nie miałem o tym pojęcia
Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 18:33
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) padająca turbosprężarka 1,6hdi


Mineralny ??!!!! Jak chcesz mieć luksus nie wiedzy to trzeba płacić później za to. Zainteresuj się jaki powinien być olej. Bo ja bym stawiał na full syntetyk ,ale mam inne auto wiec nie powiem. Musiałbym sam szukać.

Masz tu link do książeczki serwisowej, i tam powinieneś znaleźć informacje o oleju.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 18:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jarro1963

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 18:39
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) padająca turbosprężarka 1,6hdi


Dzieki.Pozdrawiam!!
Powrót do góry
PeJot

Czytelnik



Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-M
Posiadane auto: Xsara Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 17:49
Temat postu:

Przewód


Kolego, miałem to samo, na szczęście u mnie serwis dowiedział się, że OBOWIĄZKOWO należy wymienić przewód podciśnieniowy oleju. Jego położenie w silniku powoduje, że krystalizuje się w nim przepływający olej i prześwit ulega znacznemu zmniejszeniu. Dodatkowo przy słabszym oleju lub opóźnieniach w jego wymianie zatyka się sitko - stąd te Twoje problemy z rozsypującymi się reperowanymi turbinami - jak serwis nie wyczyścił sitka i nie wymienił przewodu to Twoje turbo po prostu nadal NIE MA SMAROWANIA! W ogóle to ten przewód olejowy trzeba WYMIENIĆ co drugi przegląd - inaczej kłopoty murowane. I jeszcze jedno - ten silnik jest wyjątkowo wrażliwy na jakość samorwania - jaki olej mineralny??? Samochód oddałeś do serwisu czy do konowała? Tylko dobry, porządny full syntetyk do turbodiesli. No chyba, że jesteś fanem pobytów w serwisie w celu wymiany turbiny i stać Cię na kilka takich operacji w roku.
Powrót do góry
jarro1963

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 11:15
Temat postu:

padająca turbosprężarka


Dziekuje,kolego.Teraz ja też jestem mądrzejszy.Co do wymiany przewodu to zgadza sie.Mało tego ,powinno sie też wykonać płukanie kanałów doprowadzających olej w silniku.Przestrzegam wszystkich właścicieli.Zanim oddacie samochód do warsztatu,spytajcie właściciela czy miał do czynienia z tym silnikiem,jesli nie to uciekajcie jak najdalej.Reasumując;czyśzczenie kanałów w silniku,wymiana przewodów do i odprowadzających olej ,czyszczenie lub wymiana sitka oleju które znajduje się w korpusie silnika i podstawa olej +filtr.Powodzenia
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Nadwozie.


CitroenC4 Picasso

38 800

2015r.

140 000 km

małopolskie

CitroenC5

24 900

2011r.

133 503 km

śląskie

CitroenC2

9 500

2008r.

128 056 km

mazowieckie

CitroenC2

10 900

2009r.

189 000 km

pomorskie

CitroenC3

6 900

2003r.

123 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System