Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Saxo ) Silniczek (silnik) krokowy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Saxo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
canoe666

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volvo 940 2,4 TIC 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Sty 2011, 21:52
Temat postu:

Silniczek (silnik) krokowy


Przy okazji sprawdzania forum odnośnie uszkodzenia alternatora w Saxo 1,1 '02 zobaczyłem sporo postów dotyczących silniczka krokowego. Jest to "ustrojstwo", o którym laicy nie mają tzw zielonego pojęcia (bo i po co?). Objawami usterki są falujące obroty lub (najczęściej) za małe lub za wysokie. Najlepiej jest wymienić silniczek ale to jest koszt ok. 300,- zł. Niby nie dużo a potrafi zaboleć. Jestem od 1975 roku mechanikiem motocyklowym i powoli przestawiałem się s gaźnikowych na wtryskowe. Też był i jest to częsta usterka w motocyklach. Radziłem sobie w ten sposób, że rozbierałem te silniczki i czyściłem. Ktoś powie:po co, jak można kupić nowy. Tak ale jeszcze kilka lat temu był to nie mały kłopot. Teraz w Saxo mojej Żony była ta sama usterka. Wyjąłem tenże silniczek, wsadziłem go do pojemnika z naftą i pod klosz pompy próżniowej. Wyssałem powietrze, nafta wpłynęła do środka i umyła go od wewnątrz tzn rozpuściła stary "wyschnięty" smar (lub coś w podobie). Ponownie pod klosz pompy owinięty w chusteczkę higieniczną. Wyssało teraz całą naftę. Założyłem z powrotem i działa już od dwóch tygodni bez zarzutu. Oczywiście, nie każdy ma w domu pompę próżniową. Pech chciał, że ja mam. I pomogło. Roboty mało a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wydałem na walkę z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Gdyby ktoś miał podobny problem to może mógłbym pomóc. Mieszkam w W-wie.
_________________
Dbaj o lasy i środowisko, bo i ty możesz być w przyszłości partyzantem !!
Powrót do góry
canoe666

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volvo 940 2,4 TIC 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Sty 2011, 22:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) Silniczek (silnik) krokowy


Przepraszam za kilka błędów w poprzednim tekście ale trochę się spieszyłem i nie zrobiłem korekty. Co tyczy się silników benzynowych z wtryskiem paliwa (a takie są teraz powszechne) to wpływ na równą pracę i małe zużycie paliwa ma wpływ cały łańcuch czujników ( sonda lambda, czujnik spalania stukowego, przepływomierz powietrza, czujnik temperatury powietrza zasysanego, silnik krokowy, filtr powietrza - szczególnie przy gazie, stan przewodów wysokiego napięcia i in). Dlatego jako auto dla siebie wybrałem trochę starsze gdzie wszystko mogę zrobić sam i nie musze posługiwać się specjalistycznym diagnoskopem za kilka tys $ Very Happy A przede wszystkim o większej pojemności gdzie moc uzyskiwana jest z pojemności a nie z obrotów. I tak dla przykładu sprawny silnik 2,4 turbo pali w mieście 8,1 litra a w trasie 6,9. A poza tym koszty części są bez porównania mniejsze i awaryjność też. Dla przykładu przednia szyba do mojego z wymiana kosztuje 190 zł, regulator alternatora 45,- zł a do saxo żony (2002) przednia szyba z wymianą 410,- zł a regulator do alternatora 230,- zł. Ale nie chcę nikogo stresować. Ja lubię klasyki i już. Życzę zadowolenia z jazdy małym Saxo.
_________________
Dbaj o lasy i środowisko, bo i ty możesz być w przyszłości partyzantem !!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Saxo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Saxo »

Opinie o samochodach Citroen Saxo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Saxo ) Nadwozie.


CitroenC5 Aircross

97 900

2019r.

58 500 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

16 900

2007r.

230 000 km

śląskie

CitroenC1

10 490

2009r.

164 657 km

pomorskie

CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie

CitroenC3

12 990

2013r.

73 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System