Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) Zapalenie się wszystkich kontrolek temp silnika i 5xbip


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rush111

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Citroen C3 1,4 HDI 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Paź 2010, 17:18
Temat postu:

Zapalenie się wszystkich kontrolek temp silnika i 5xbip


Witam !
W trakcie rozgrzewania się silnika w moim C3 czasami zdarza się , że nagle zapalają się wszystkie kontrolki temperatury silnika i słychać bodajże 5-krotny beep i po chwili zapala się już tylko jedna następnie 2-ga, 3-cia czyli już dalej normalnie . Wygląda na to jakby termostat otwierał się z pewnym opóźnieniem i po chwili puszczał płyn na duży obieg . Nie wiem czy tak powinno być i czy też tak macie ?
I jeszcze odświeżę temat mechanizmu /blokady/ dwustopniowego otwierania drzwi , ponieważ w znalezionym wątku na ten temat nie było żadnych odpowiedzi . Otóż u mnie w pewnym momencie drzwi kierowcy zaczęły otwierać się od razu na pełną szerokość bez żadnego oporu w połowie tego ruchu /trzeba uważać na parkingach na inne auta stojące obok/ . Czy jest tam jakaś regulacja ? Ktoś może poradził sobie z takim zjawiskiem ?
Z góry dziękuję za informacje i Pozdrawiam .
Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Wto 05 Paź 2010, 18:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Zapalenie się wszystkich kontrolek temp silnika i 5xbip


A mi to wygląda na niski stan płynu chłodniczego. Jak jest za niski stan to własnie tak robi, zapala się na ful i pipka, następnie wraca do normalnego wskazania. Jeżeli płyn masz to może coś z tym czujnikiem nie halo.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
archive

Gość







Wysłany: Sro 06 Paź 2010, 20:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Zapalenie się wszystkich kontrolek temp silnika i 5xbip


.
Powrót do góry
rush111

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Citroen C3 1,4 HDI 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Paź 2010, 14:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Zapalenie się wszystkich kontrolek temp silnika i 5xbip


uio napisał:
Zapnij Lexię


O co chodzi jakby ? Smile
Podaj jakiś deszyfrator Very Happy
Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Pią 08 Paź 2010, 09:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Zapalenie się wszystkich kontrolek temp silnika i 5xbip


Czyli jedz do warsztatu gdzie maja komputer "LEXIA" i podłącz auto w celu diagnostyki i sczytania błędów .
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Pią 08 Paź 2010, 09:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rush111

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Citroen C3 1,4 HDI 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Paź 2010, 11:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Zapalenie się wszystkich kontrolek temp silnika i 5xbip


Procik : Stan płynu jest pomiędzy min. a max. to pierwsze co sprawdziłem i wręcz dolałem aby był bliżej kreski max. , ale to nie to . Pozostaje podłączyć do kompa . Dzięki.
Powrót do góry
796210548

Czytelnik



Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): pabianicie
Posiadane auto: citroen c3 1.4 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Sty 2011, 00:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Zapalenie się wszystkich kontrolek temp silnika i 5xbip


i jak rozwiazales ten problem?? bo ja mam identycznie i podejrzewam ze jest to spalony przekaznik przy wentylatorze ktory zalacza i wylacza wentylator i w ten sposob wyskakuje blad bo zima tego nie ma a latem jest tylko wtedy gdy jest potrzebny wentylator teraz jest zima to odpuscilem sobie naprawe tego ale na wiosne musze to zrobic
Powrót do góry
gadu-gadu
rush111

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Citroen C3 1,4 HDI 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Sty 2011, 14:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Zapalenie się wszystkich kontrolek temp silnika i 5xbip


Wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodzącego i problem zniknął .
Powrót do góry
aguusia88

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: c3 1.4 75 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Sty 2013, 12:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Zapalenie się wszystkich kontrolek temp silnika i 5xbip


witam wszystkich
mam podobny problem.
pojawil sie juz 2 raz tej zimy. przejechalam doslownie 4 km od domu i zapalily mi sie kontrolki, powiem szczerze ze chyba mi sie gorzej jezdzi w tym czasie zanim kontrolki sie zaswieca, gdzies szarpie autem na biegach. zatrzymam auto, postoje 15 minut, wentylator przestaje pracowac, odpalam i wszystko jest ok. partner stwierdzil ze to od dluzszego postoju i mrozu tak mam.


plyn jest miedzy min a max. nawet ostatnio przed ostra zima uzupelnialam go z koncentratu

myslicie ze mechanik jest potrzebny czy to urok zimy tylko?
Powrót do góry
RAYEK

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen c3 1,4 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Lut 2017, 18:21
Temat postu:

Czy komus udalo sie rozwiazac problem


Witam
Borykam sie z problemem bledu P0116.
Jadac w korku zapalila sie kontrolka plynu i komunikat na wyswietlaczu o wysokiej temperaturze silnika. Przewody do chłodnicy byly letniawe, a ogrzewanie bardzo slabe. Postanowilem wymienic termostat i okazalo sie ze to strzal w 10. Termostat z wtyczka firmy geatze plus nowy plyn. Odpowietrzony uklad wentylator sie wlacza, mysle sobie bedzie ok. Nagle temperatury minusowe i zaczol sie problem. Po przejechaniu 4km temperatura na skanerze 28-35 st. (Brak wskaznika w aucie) i wyskakuje komunikat o wysokiej temperaturze. Skanowanie kompem i blad P0116. Przed komunikatem i bledem auto nie przyspiesza plynnie tak jak by na biegu 2-3 szarpalo. Po zgaszeniu auta dziala wentylator. Odczekalem kilka minyt usunolem blad i jazda dalej. Nie zapala sie kontrolka i nie ma komunikatu. Kolejny dzien temperatura minusowa i ta sama historia.
Zaprowadzilem auto do mechanika stwierdzil ze to czujnik temperatury. Wymieniony i nadal to samo. Posprawdzal kostki i instalacje do sterownika. Brak pomyslow. Pomocy
Powrót do góry
Karbon87

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: C3 1.4 BENZYNA 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Lut 2017, 21:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Zapalenie się wszystkich kontrolek temp silnika i 5xbip


Witam, mam identyczny problem w c3 1.4 benzyna. Wymieniłem termostat (wersja z grzałka), wymieniłem również czujnik temperatury silnika (ten w górnej obudowie termostatu) i dalej problem występuje, czyli pojawia się kontrolka przegrzania oraz błąd p0116, włącza się wentylator chłodnicy i silnik szarpie. Rozwiązał ktoś ten problem?
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
RAYEK

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen c3 1,4 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Lut 2017, 09:50
Temat postu:

Cały czas występuje problem


Witam
Auto w serwisie stało 4 dni (zaprzyjazniony elektryk pracujacy jakis czas temu w aso) zostały podmienione czujnik temperatury i termostat( podpiety pod instalacje- kostka żółta w termostatu to grzałka a nie czyjnik) i błąd wyskakuje i pali się kontrolka oraz komunikat. Sprawdzona instalacja do sterownika i wyglada,że wszystko ok. Po sprawdzeniu po vin auta zaproponowal zmianę oprogramowania w sterowniku bo jest jakaś nowsza wersja softu. Niestety tylko w autoryzowanym serwisie citroen. Muszę sie umówić na taką operację. Z drugiej strony idzie wiosna i temperatury dodatnie wiec problem zniknie. Bo objawy występują jedynie przy temperaturach ujemnych.
Powrót do góry
Pito4

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Citroen C3 1.4 HDI 16v 90km 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Mar 2017, 17:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Zapalenie się wszystkich kontrolek temp silnika i 5xbip


Witam! Mam podobny problem. Gdy odpalę samochód po około 20 sekundach zapalają się wszystkie kontrolki od temperatury, nie zależnie czy jest ciepły czy zimny silnik. Po około minucie gasną kontrolki i pokazują normalnie. Po podpięciu do komputera pokazało, że gdy tak się dzieje, to jest błąd czujnika temperatury, który przekazuje temperaturę silnika do licznika. I moje pytanie jest gdzie ten czujnik się znajduję? Bo jeden jest przy termostacie. ale ten przekazuje do komputera dobrą temperaturę.
Powrót do góry
RAYEK

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen c3 1,4 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Sty 2018, 01:49
Temat postu:

Czy to może być to?


Poprzednia zima minęła i nastała kolejna wiec wracam do tematu.
Miałem walnietą śrubę odpowietzania w obudowie termostatu. Po rozgrzaniu auta i wyłączeniu widac było pęcherzyki powietrza. (Skoro ida na zewnątrz to i powietrze może być zasysane jak auto stoi). Postanowilem wiec zmienić obudowę termostatu na aluminium szukanie odpowiedniej kupno itp.
Z braku garażu i narzędzi poprosiłem o pomoc znajomego(czytaj magik:)). Zabraliśmy się za wymiane obudowy w miedzy czasie regulacja zaworów itp. Auto zalane zostało pyłynem odpowietrzone wstepnie i zaczynamy grzac. Podczas grzania dziwne zachowanie włączył się wentylator i nie chciał się wyłączyć. REMEK( magiik) mowi gaś auto przechodzimy do odpowietrzania odkręcamy odpowietrznik w obudowie a tam plynu nie widac zato znacznie przybylo go w zbiorniczku wyrownawczym. Przewody wodne do chlodnicy cieple, i twarde a chlodnica zimna jak ta lala. Kilka prob odpowietrzania bez jakiś tam efektow . Nagle Remek sciaga przewod plastikowy od chlodnicy do zbiorniczka a tam zatkany przez czesc uszczelki z termostatu ktory mi padl tamtej zimy. Tworzylo sie jakies cisnienie. Po wyjeciu kawalka gumy i oddroznieniu przewodu nagle auto zaczelo sie rozgrzewac przewody miekkie dalo soe ladnie odpowietrzyc. Czekam teraz na jakis mroz aby sprawdzic czy to moglo byc przyczyna wyskakiwania bledu o temperaturze silnika .
No to taka ciekawostka
Remek jeszcze raz dzieki bardzo
Powrót do góry
RAYEK

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen c3 1,4 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Sty 2018, 08:59
Temat postu:

Tak na świeżo spostrzeżenia


Dziś po naparawie pierwsze uruchomienie silnika po nocy. Oczywiscie sprawdzenie poziomu płynu stN ok wlaczenie programu kontabilnego z adapterem elm. Temperatura na zewnatrz 1st. Silnik 1 st. Odpalam i jazda do pracy, obserwacja temperatury i tu nagle zdziwienie wielkie ale pozytywne:)) na pierwszych swiatlach do tej pory temperatura silnika ok 5st. A ogrzewanie letnie, natomiast dzis temperatura silnika okolo 22st i ogrzewanie CIEPLE. Brak delikatnego szarpanoa co mialo miejsce do tej pory. Po przejechaniu dystansu do pracy wskaznik pokazuje 92st. Ogrzewanie na 4 biegu wntylatora parzy reke. Do tej pory po przejechaniu dystansu temperatura wskazywana 40 st a ogrzewanie cieple ale bez szalu, i szarpania przy ruszaniu i po zmianie biegow, przewody chlodnicy twarde a zbiorniczek zimny i wzrost plynu chlodniczego, brak przeplywu przez opisany wczesniej plastikowy wezyk. Dzis po otwarciu maski wezykiem plyn plynie zbiorniczek cieply i poziom plynu ok, weze miekkie. Mam nadzieje ze to moglo byc przyczyna moich problemow i magik REMEK rozwiazal problem z ktorym mechanicy w aso rozkladali rece. Opisze jeszcze co sie dzieje przy ujemnych temperaturach jak takowe nadejda.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Nadwozie.


CitroenC3

22 900

2012r.

120 228 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

46 300

2014r.

162 200 km

podkarpackie

CitroenC5

29 000

2010r.

199 000 km

śląskie

CitroenC5

17 900

2012r.

323 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System