Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Jak zabić Economy Mode - swiatowy program szukania rozwiązań


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asztando

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jeżów
Posiadane auto: Citroen c5
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 07 Sie 2009, 03:00
Temat postu:

Jak zabić Economy Mode - swiatowy program szukania rozwiązań


Czym jest funkcja Economy Mode każdy użytkownik Citroena C5 (i nie tylko tego) dobrze wie - nie jeden przecież dostaje na jej widok szału. Proszę zatem tu nie opisywać czym ona jest, dla kogo, jak chroni akumulator itp itd. Niestety z tego udogodnienia producent nie pozwala użytkownikom zrezygnować. Za taką politykę dogadzania klientom szczególnie "kochają" konstruktorów z Citroena:
- taksówkarze którzy nie mogą słuchać muzyki stojąc na postojach
- kierowcy którzy nie mogą posłuchać muzyki gdy myją auto lub wypoczywają w jego pobliżu.
- kierowcy którzy często w aucie czekają na pasażerów
- pasażerowie kórzy często w aucie czekają na kierowcę
- i wielu wielu innych

Ja mam C5 rocznik 2009, za które dałem jedynie równowartość 150 miesięcznych pensji dyplomowanego nauczyciela z wyższym wykształceniem i 30-letnim stażem (promocja była) i też chciałbym mieć, tak jak to miałem w kilku poprzednich autach, ten niesamowity luksus słuchania radia bez włączanego co chwilę silnika. Myślę, że znajdą się też inni mnie podobni.

Rozpocznijmy zatem razem Światowy Program Poszukiwania Sposobu na Zabicie Funkcji Economy Mode w C5 III lub na takie jej ograniczenie które pozwoli cieszyć się muzyką dłuuuuuuuugo dłuuuuugo dłuuuuuuugo po zgaszeniu silnika.

Wpisujmy tu wszystko co uda nam się znaleźć w necie, gotowe sposoby, plotki, przepowiednie, słuchy o superfachowcach w autoryzowanych (lub nie) serwisach którzy potrafią to zrobić. Nie ważne ile to będzie kosztowało. Nie ważne czy nastąpi utrata gwarancji. Ważne tylko to aby radio grało bez co chwile włączanego silnika.

Ja proponuję więc ja zaczynam. Wielodniowe poszukiwania rozwiązania w necie nie dały rezultatu, ale że znam angielski to przetłumaczyłem parę dyskusji jakie na ten temat prowadzone są na forach innych krajów. To co sie tam dowiedziałem zamieszcze w następnym poście tego wątku.

Poza tym, chyba zawsze istnieje możliwość podania zasilania na radio prosto z akumulatora....? Co o tym myslicie?

Andrzej.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
asztando

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jeżów
Posiadane auto: Citroen c5
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 07 Sie 2009, 20:14
Temat postu:

Re: Jak zabić Economy Mode - swiatowy program szukania rozwiązań


Oto link do dyskusji o tym problemie prowadzonej przez równie zrozpaczonych i sciekłych kolegów z Wielkiej Brytanii

http://www.honestjohn.co.uk/forum/post/index.htm?t=48127

Poza zbędnymi informacjami na temat tego czym jest Economy Mode w dyskusji tej pada pewna cenna informacja. Otórz jeden z jej uczestników radzi drugiemu aby udał się do autoryzowanego serwisu i zapłacił elektrykowi za zamianę jednego ustawienia w "BSI configuration setup" tak aby wyłączyć funkcje Economy Mode. Czy coś komuś wiadomo co to jest BSI configuration setup? Czy rzeczywiście jest to możliwe. Postanowiłem zadzwonić do serwisu dealera i zapytać. Wyniki rozmowy są takie:

1. Dealer VEGA-CAR S.J., dolnośląskie, Wrocławska 89, Wałbrzych 074 840 2006 - rozmowa w dniu 07.08.2009 - Uzyskana informacja: "Kłamstwem jest że w "BSI configuration setup" można wyłączyć funkcje Economy Mode. Funkcji tej nie da się wyłączyć"
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pią 07 Sie 2009, 20:45
Temat postu:

Re: Jak zabić Economy Mode - swiatowy program szukania rozwiązań


asztando napisał:
Oto link do dyskusji o tym problemie prowadzonej przez równie zrozpaczonych i sciekłych kolegów z Wielkiej Brytanii

http://www.honestjohn.co.uk/forum/post/index.htm?t=48127

Poza zbędnymi informacjami na temat tego czym jest Economy Mode w dyskusji tej pada pewna cenna informacja. Otórz jeden z jej uczestników radzi drugiemu aby udał się do autoryzowanego serwisu i zapłacił elektrykowi za zamianę jednego ustawienia w "BSI configuration setup" tak aby wyłączyć funkcje Economy Mode. Czy coś komuś wiadomo co to jest BSI configuration setup? Czy rzeczywiście jest to możliwe. Postanowiłem zadzwonić do serwisu dealera i zapytać. Wyniki rozmowy są takie:

1. Dealer VEGA-CAR S.J., dolnośląskie, Wrocławska 89, Wałbrzych 074 840 2006 - rozmowa w dniu 07.08.2009 - Uzyskana informacja: "Kłamstwem jest że w "BSI configuration setup" można wyłączyć funkcje Economy Mode. Funkcji tej nie da się wyłączyć"



Nie wiem czy nie da się jej wyłączyć bo nie próbowałem ale można na pewno znacznie wydłużyć czas po jakim zadziała ECO MOD, kojarzy mi
się coś ok 2 godzin ale strzelam, na pewno można regulować czas włączenia tej funkcji i podejrzewam że da się też ją wyłączyć. Ja w swoim C5 wydłużyłem czas do 1 godzinym z 30 minut jak myje samochód to mi wystarcza w zupełności Wink
Jak chcesz to zmienić to podjedz do aso a nie rozmawiaj z recepcją, oni nie zajmują się naprawą tylko przyjmowaniem klientów, zapytać musisz odpowiednią osobę w stopniu eksperta technicznego lub eksperta mechanika z serwisu wtedy możesz liczyć na żetelną informację w tej kwestii jak już o tym mówimy.
Pozdrawiam HERMES.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status Wystawiono 1 piw(a)
asztando

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jeżów
Posiadane auto: Citroen c5
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 07 Sie 2009, 21:50
Temat postu:

Re: Jak zabić Economy Mode - swiatowy program szukania rozwiązań


HERMES napisał:


Nie wiem czy nie da się jej wyłączyć bo nie próbowałem ale można na pewno znacznie wydłużyć czas po jakim zadziała ECO MOD,
Pozdrawiam HERMES.


Witaj Hermes!
Masz C5 tego najnowszego?
Prosze podaj mi jakieś namiary na ten serwis i tego mechanika co Ci to robił. Tutaj albo na priv. Chyba nie musze Ci mówić jakie to dla mnie ważne Smile Dwie godziny powiadasz?!... dwie godziny... to by było pięknie Smile

Andrzej
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Nie 09 Sie 2009, 00:31
Temat postu:

Re: Jak zabić Economy Mode - swiatowy program szukania rozwiązań


asztando napisał:
HERMES napisał:


Nie wiem czy nie da się jej wyłączyć bo nie próbowałem ale można na pewno znacznie wydłużyć czas po jakim zadziała ECO MOD,
Pozdrawiam HERMES.


Witaj Hermes!

Prosze podaj mi jakieś namiary na ten serwis i tego mechanika co Ci to robił na priv.

Andrzej


Wg. życzenia odp na p.w.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Reklama








Wysłany: Nie 09 Sie 2009, 00:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dziuso27

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 112
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzyń Podlaski
Posiadane auto: Citroen C5 mk3 2.0 hdi FAP Exclusive 2008r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 09 Sie 2009, 10:35
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Jak zabić Economy Mode - swiatowy program szukania rozwiązań


Witam.Mam C5 z 2001.Chcialem tylko spytac czy u mnie jest tez ECO MOD?bo jakos jeszcze nie zauwazylem....a czasem slucham radia na zgaszonym silniku...
_________________
CITROEN C5 2.0 HDI FAP 2008r.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Nie 09 Sie 2009, 17:22
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Jak zabić Economy Mode - swiatowy program szukania rozwiązań


Każde C5, Xsara II, Xara Picasso, C4 Picasso, C4, C3, C2, C8, Berlingo II, Berlingo III, Jumpy III, C6, Nemo, Jumpr III.
Pozdro HERMES.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Pon 01 Mar 2010, 16:15
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Jak zabić Economy Mode - swiatowy program szukania rozwiązań


tryb economy mode można wyłączyć czasowo poprzez komputer diagnostyczny. ustawia się trym "show room" i już. do chcwili odpalenia silnika tryb ekonomy nie wejdzie, można zamęczyć nawet akumulator jak trzeba Smile
Powrót do góry
danilio1

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: ciroen c5 2.0 benz 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Sty 2014, 16:30
Temat postu:

Economy mode active c5 nie odpala w ogóle


Witam mam c5 2003r 2.0 benzyna, pewnego dnia z rana po nocy -20 stopni ,próbuję odpalić i nie chce słaby aku.krecąc aby odpalił włączył się tryb Economy mode active. Więc aku wyjąłem i kupiłem nowy.
Po zamontowaniu nowego aku auto kręci nie odpala a Economy mode active
świeci sie na wyświetlaczu.Wg mnie to odcina mi prąd od akumulatra i nie pozwala odpalić bo auto myśli ,że aku jest juz słaby a jest już nowy akumulator.

Czy wiewcie jak to cholerstwo zlikwidować aby samochód odpalił bo nawet do serwisu nie ma jak jechać co za bezsensowna funkcja.
Prosze o radę.
pozdr. Danilio
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Nie 26 Sty 2014, 23:39
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Jak zabić Economy Mode - swiatowy program szukania rozwiązań


economy mode nie odcina rozruchu silnika natomiast dopoki nie odpalisz silnika to economy będzie się wyświetlał. Spróbuj odłaczyć na chwile aku i podłaczyć jeszcze raz bo może immo się nie aktywował. Jak to nie pomoże to diagnostyka lexią bo widocznie jest jakiś problem z silnikem, że nie odpala. Jeśli auto stoi na zewnątrz to może być woda w przewodach paliwowych i zamarzła.
Powrót do góry
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Pon 02 Cze 2014, 22:56
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Jak zabić Economy Mode - swiatowy program szukania rozwiązań


Kiedyś też myślałem że Economy Mode to wyłącznie ustawienie czasowe, ale to nieprawda - może kiedyś tak było ale w nowszych wersjach oprogramowania na pewno nie. W miarę jak starzał mi się akumulator obserwowałem jak Economy Mode włączał się coraz szybciej, w ostatniej fazie życia akumulatora (gdy już po kilkudniowym postoju trzeba było dłużej kręcić by zaskoczył a przy tym różne fajne błędy wyskakiwały na ekranie bo prądu nie starczało w czasie rozruchu na inicjalizację innych systemów więc BSI je odłączał i wywalał np. bląd wspomagania a kierownica chodziła jak w Syrence) już dosłownie po 2-3 minutach i nawet włączenie silnika na parę minut niewiele dawało, bo zaraz wskakiwał od nowa. Po wymianie akumulatora Economy Mode znów chodzi jak fabrycznie, dobre pół godziny, a potem jak się na chwilę włączy silnik to znowu kolejne ileś tam.

Tak więc oprócz ustawienia czasowego (które jest ustawieniem czasu MAKSYMALNEGO, standardowo jest to chyba chyba 30 min. max) analizowane jest też prawdopodobnie napięcie z akumulatora, i jeśli spada poniżej jakiegoś minimum (lub może jeśli spada o więcej niż pewna wartość w jakiejś jednostce czasu) to Economy Mode włącza się i tak, bez względu na ustawienie. I na to nie poradzi się nic, choćby nawet dało się zmienić ten czas maksymalny (co być może jest możliwe, ale ja w żadnej Lexii z którą miałem do czynienia takiego ustawienia nie widziałem).
Powrót do góry
*SPIDER*

Dyskutant



Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Citroen C5 2.0i 16V 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 03 Cze 2014, 17:37
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Jak zabić Economy Mode - swiatowy program szukania rozwiązań


Wydaje mi się że to nie taki zły pomysł z tym ECO, ponieważ czas max można wydłużyć Lexią w "telekodowaniu z prowadzeniem" (w moim przypadku nawet do 1,30h -więcej nie próbowałem) a jeśli i tak szybko się włącza to jest to tylko i wyłącznie info dla właściciela że czas najwyższy pomyśleć o nowym aku
_________________
Nie ważne co inni myślą, ważne co Ty o tym sądzisz.
Powrót do góry
gadu-gadu
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Wto 03 Cze 2014, 19:08
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Jak zabić Economy Mode - swiatowy program szukania rozwiązań


*SPIDER* napisał:
Wydaje mi się że to nie taki zły pomysł z tym ECO, ponieważ czas max można wydłużyć Lexią w "telekodowaniu z prowadzeniem" (w moim przypadku nawet do 1,30h -więcej nie próbowałem) a jeśli i tak szybko się włącza to jest to tylko i wyłącznie info dla właściciela że czas najwyższy pomyśleć o nowym aku

Zgadza się. Co więcej, szczególnie w C5 czy C6 (z hydrozawieszeniem) jest to dobry pomysł bo dba o to żeby w akumulatorze zostało przynajmniej tyle prądu żeby za dzień czy dwa właściciel auta na glebie nie znalazł. Pompa co jakiś czas musi się włączyć i przepompować trochę LDSu, bo inaczej autko z czasem by siadło. Gdyby ECO Mode nie uwzględniał stanu akumulatora, pewnie dość powszechne byłoby znajdowanie hydroaktywnych cytryn po paru dniach postoju leżących na glebie (szczególnie paroletnich, gdzie zawory już nie trzymają idealnie), np. po dłuższym sprzątaniu auta poprzedniego dnia z zapalonymi wszystkimi lampkami i przy słuchaniu muzyki z radyjka (nie mówiąc już o półgodzinnym odkurzaniu z gniazda zapalniczki). Innymi słowy, mnie też Economy Mode potrafi wkurzyć, ale rozumiem powody jego istnienia więc nie staram się go wyłączyć, ani nawet opóźnić standardowego czasu.
Powrót do góry
Bieszczad

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemyśl
Posiadane auto: citroen c5 X7 sedan exclusive
Piwa: 7/0
Wysłany: Wto 03 Cze 2014, 22:31
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Jak zabić Economy Mode - swiatowy program szukania rozwiązań


A u mnie jest dziwna sprawa z tym economy. tzn był taki czas że eco bardzo szybko się aktywował. To też sprawiało że oświetlenie drogi do domu było tylko w połowie użyteczne bo wracając do samochodu światła już się nie włączyły ( aktywował się economy). Jednak od czasu kiedy naładowałem aku prostownikiem i zrobiło się ciepło to na drugi dzień wchodzę do auta i mogę włączyć radio ( economy nie aktywuje się ). W instrukcji jest wyraźne napisane że wyłączy się po określonym czasie, więc dziwna sprawa. Czy ktoś tak ma ?? ( model X7)
Powrót do góry
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Wto 03 Cze 2014, 23:18
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Jak zabić Economy Mode - swiatowy program szukania rozwiązań


Bieszczad napisał:
A u mnie jest dziwna sprawa z tym economy. tzn był taki czas że eco bardzo szybko się aktywował. To też sprawiało że oświetlenie drogi do domu było tylko w połowie użyteczne bo wracając do samochodu światła już się nie włączyły ( aktywował się economy). Jednak od czasu kiedy naładowałem aku prostownikiem i zrobiło się ciepło to na drugi dzień wchodzę do auta i mogę włączyć radio ( economy nie aktywuje się ). W instrukcji jest wyraźne napisane że wyłączy się po określonym czasie, więc dziwna sprawa. Czy ktoś tak ma ?? ( model X7)


Ten limit iluśtam minut to nie o to chodzi, że Economy Mode się włącza po prostu po iluśtam minutach, tylko że się włącza po tylu minutach AKTYWNOŚCI jakiegoś odbiornika prądu (np. radia, oświetlenia). Jeśli wyłączyłeś silnik i potem np. siedziałeś w samochodzie i słuchałeś radia przez np. 15 minut, to następnego dnia będziesz mógł przed włączeniem silnika posłuchać radia przez te pozostałe 15 minut i dopiero wtedy włączy się Economy Mode.

Ale tak jest oczywiście tylko przy dobrze naładowanym i sprawnym akumulatorze. Jeśli akumulator jest rozładowany lub stary i nie daje odpowiedniego napięcia lub napięcie siada pod obciążeniem, to czas do włączenia się Economy Mode jest krótszy - tak jak pisałem, BSI najprawdopodobniej monitoruje napięcie z akumulatora (i jego spadki) i na tej podstawie włącza Economy Mode wcześniej - na starych/słabych akumulatorach już nawet po paru minutach (i może się zdarzyć że nawet jeśli poprzedniego dnia od razu się wyszło z samochodu i niczego się nie włączało to następnego dnia Economy Mode jest już od razu, bo w nocy co jakiś czas budzą się różne systemy i pracują różne urządzenia, np. pompa zawieszenia, i zjadają resztę tego "limitu"). Po prostu jeśli BSI wykryje że napięcie spadło do np. 11V, albo że w ciągu jakiegoś czasu (np. minuty) spadło o 1V, to natychmiast włączy Economy Mode.

Przed naładowaniem akumulatora wystarczyło że włączyłeś oświetlanie drogi i widocznie od tego na tyle siadało napięcie, że BSI włączało Eco Mode. Podładowałeś akumulator prostownikiem a pogoda jest cieplejsza, więc akumulator lepiej trzyma napięcie i dlatego czasy Economy Mode wróciły do tych "normalnych", tzn. BSI nie aktywuje Economy Mode wcześniej bo nie wykrywa aż takiego spadku napięcia.


P.S. Jest też jeszcze inny "timer" niezależny od Economy Mode - czas po jakim system przechodzi w tryb uśpienia (BSI odcina zasilanie od wszystkich niepotrzebnych systemów). Chyba 3 minuty - aktywuje się jeśli w tym czasie nic nie będzie robione (otwieranie drzwi, włączanie czegokolwiek, itp), a "budzi się" gdy cokolwiek się zrobi (np. otworzy drzwi). To też ma na celu oszczędzanie energii. U mnie to fajnie widać po tym jak zmieniłem sobie postojówki na LEDowe i wsadziłem takie LEDy co lekko świecą się nawet w stanie "wyłączonym" (te niby to "niezgodne z CANbus" bez rezystorka). Wychodzę z samochodu, zamykam go, postojówki nadal świecą (parokrotnie słabiej niż normalnie), mija 3 minuty i wyłączają się całkowicie bo aktywuje się tryb uśpienia i odcina zupełnie zasilanie od reflektorów. Bardzo fajny efekt dekoracyjny, takie ozdobne "Follow me home" Wink
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Dyskusje ogólne


CitroenC3

37 000

2019r.

57 300 km

wielkopolskie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC-Crosser

25 900

2008r.

201 547 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

32 900

2013r.

223 432 km

śląskie

CitroenC5

28 777

2011r.

207 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System