Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) 1.6 16V, problemy z mocą i zapłonem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pjast1980

Czytelnik



Dołączył: 10 Sie 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Środa Wielkopolska
Posiadane auto: Xsara Picasso N68 1.6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Sie 2020, 21:48
Temat postu:

1.6 16V, problemy z mocą i zapłonem


Witam szanownych forumowiczów.

Przejrzałem forum i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

W ubiegłym roku zostałem posiadaczem Xsary Picasso 1.6 16V, NFU (TU5JP4), benzyna z roku produkcji 2007.
Zaraz po zakupie do auta zamontowałem instalację gazową i do ubiegłego tygodnia wszystko było cacy.
Podczas powrotu z pracy auto na LPG straciło moc i zaczęło przerywać, po przełączeniu na benzynę problem znikł, pojawiła się magiczna kontrolka Check.
Auto przelewa niemiłosiernie i koszt przejechania 250 km na tą chwilę wynosi 170zł.
Pierwszą sondę lambda i MAP sensor wymieniałem około miesiąc temu i po przeprowadzeniu adaptacji auto śmigało aż miło.

Problem, który opisuję występuje na rozgrzanym silniku- na zimnym jego praca jest w miarę stabilna.

Błędy, które pokazuje Lexia:
P0443- elektrozawór par paliwa- tutaj nagrzebałem sam, ale w diagnostyce pokazuje, że jest nieaktywny.
P2177- samo-dostosowanie, regulacja składu mieszanki, zbyt uboga.
P2191- samo-dostosowanie, regulacja składu mieszanki, zbyt uboga.
P0313- wypadanie zapłonów przy niskim poziomie paliwa?- mam pół zbiornika więc mnie to dziwi.
P0134- sygnał sondy lamda "przed" przerwa.

Na ELM327 przy ekranie z parametrami rzeczywistymi, raz pokazuje pracę przepustnicy, a raz nie (była czyszczona i też przeprowadzałem adaptację). Lexia pokazuje, że odczyty z przepustnicy są nieprawidłowe. Sad

obie sondy lambda pokazują stałe napięcie 0,1V.

Samochód kopci, obroty falują.

Mam też pytanie uzupełniające odnośnie przepustnicy. Rocznikowo wychodzi, że mam zamontowane toto ustrojstwo 0280750164 dla silnika o mocy 109 KM (takie też jest zamontowane na silniku), ale według http://service.citroen.com mam silnik 110 KM i przepustnicę 0280750085- podałem numery Bosch.
Jeżeli będzie trzeba to podam VIN do weryfikacji części.

Pozdrawiam.

Problem rozwiązany:
Po przewodach od czujnika sprzęgła i skrzyni podciekał olej do wtyczki ECU. Zwarcie uszkadzało sondy i powodowało podawanie fałszywych danych do komputera silnika.
Oddam jeszcze do mechanika na czyszczenie całej wiązki, bo olej był też na wtyczkach od wtrysków benzynowych.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

25 900

2011r.

264 587 km

mazowieckie

CitroenC3

37 000

2019r.

57 300 km

wielkopolskie

CitroenC3

41 900

2018r.

57 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

54 800

2018r.

141 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System