Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Problem ze sprzęgłem - nowy zestaw



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czepar11

Czytelnik



Dołączył: 20 Maj 2020
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Maj 2020, 20:39
Temat postu:

Problem ze sprzęgłem - nowy zestaw


Witam założony nowy cały zestaw sprzęgła z wysprzeglikiem i tuleja prowadzącą ( Sachs ) wymieniony płyn l hamulcowy łapa sprzęgła byls trochę wytarta po przejechaniu ok 150 km ( obecnie ok 1100 km) zaczął się problem a mianowicie sprzęgło zrobiło się bardziej miękkie powyżej 2500 obrotów przy wyciskaniu i wciskaniu czuc jakby coś ciągnęło za pedał nie chodzi płynnie również powyżej tych obrotów słychać dziwne jakby buczenie ( na zimnym jeszcze aż tak tego nie odczuwac) płyn hamulcowy jest wysprzeglik odpowietrzony w czym może być problem? W linku wrzucam zdj pogiętej gumy od wysprzeglika (wyciśnięty i wciśnięty) i zdjęcie koło pedału sprzęgła https://ibb.co/MS5r9xs
https://ibb.co/xHtJ1gx
https://ibb.co/p36BQ3g
https://ibb.co/hy0mBhV
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Czw 21 Maj 2020, 00:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Problem ze sprzęgłem - nowy zestaw


A nie powinna być też łapa wymieniona i kulka?
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Czw 21 Maj 2020, 08:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Problem ze sprzęgłem - nowy zestaw


A łożysko wyciskowe również ?
Ta kulka nie koniecznie musi być wymieniona ale łapa powinna żeby łożysko chodziło równolegle.
Może błąd przy montażu. Byłeś u "wymieniacza" Wink z info, że coś jest nie tak ?
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Czepar11

Czytelnik



Dołączył: 20 Maj 2020
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Maj 2020, 17:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Problem ze sprzęgłem - nowy zestaw


radzio77 napisał:
A łożysko wyciskowe również ?
Ta kulka nie koniecznie musi być wymieniona ale łapa powinna żeby łożysko chodziło równolegle.
Może błąd przy montażu. Byłeś u "wymieniacza" Wink z info, że coś jest nie tak ?


Tak łożysko też było wymienione poprzednie się całe rozleciało przez co tarło o ta łapę tarcza była fioletowa co ciekawe wtedy też tak buczało powyżej tych obrotów po wymianie było ok aż po przejechaniu około 150 km wtedy zaczęł się ten cyrk u wymieniającego byłem wcisnął parę razy sprzęgło powiedział że tak ma być przejechal się chwilę wkręcając na maks i powiedział że jest ok :/


Dodam jeszcze że jak się chwilę pojedzie z wyższymi obrotami to pedał troszkę lepiej działa
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Pią 22 Maj 2020, 20:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Problem ze sprzęgłem - nowy zestaw


Pisząc o płynie jest powyżej przewodu zasilającego pompę sprzęgła?
Ale ta "harmonijka" przy wysprzęgliku brzydko wygląda. Powinna być ładna, prosta ;|
Jaki efekt jest jak delikatnie położysz nogę na pedale lub delikatnie wciśniesz?
Przysłuchać się dobrze tego buczenia. Może to zupełnie coś innego daje taki odgłos Confused
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 22 Maj 2020, 20:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Pią 22 Maj 2020, 21:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Problem ze sprzęgłem - nowy zestaw


a zdradziłbyś nam tajemnice; jaki tam masz silnik ? z którego roku ? jaki stan przebiegu ?

-jak robiono dwa pierwsze zamieszczone pow. zdjęcia - czy ktoś naciskał sprzęgło ?
Powrót do góry
Czepar11

Czytelnik



Dołączył: 20 Maj 2020
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Maj 2020, 00:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Problem ze sprzęgłem - nowy zestaw


radzio77 napisał:
Pisząc o płynie jest powyżej przewodu zasilającego pompę sprzęgła?
Ale ta "harmonijka" przy wysprzęgliku brzydko wygląda. Powinna być ładna, prosta ;|
Jaki efekt jest jak delikatnie położysz nogę na pedale lub delikatnie wciśniesz?
Przysłuchać się dobrze tego buczenia. Może to zupełnie coś innego daje taki odgłos Confused


Przy lekkim położeniu nogi na pedale na luzie czy nie nic się nie dzieje pedał nie drga nie ma żadnych dźwięków jest prawidłowo

Co do buczenia tak jak pisałem zaczęło się wtedy kiedy zaczęł się problem z nierówna praca sprzęgła przed wymianą kiedy poszlo łożysko też był taki efekt a zanim się nie rozleciało nic nie było więc wątpię :/

Płyn napiszę jutro
Powrót do góry
Czepar11

Czytelnik



Dołączył: 20 Maj 2020
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Maj 2020, 00:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Problem ze sprzęgłem - nowy zestaw


dociekliwy napisał:
a zdradziłbyś nam tajemnice; jaki tam masz silnik ? z którego roku ? jaki stan przebiegu ?

-jak robiono dwa pierwsze zamieszczone pow. zdjęcia - czy ktoś naciskał sprzęgło ?


1.6 vti 2009 przebieg prawie 220 tys km

Pierwsze zdjęcie bez wciśniętego sprzęgła drugie z wciśniętym
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Sob 23 Maj 2020, 19:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Problem ze sprzęgłem - nowy zestaw


zapytałem czy było wyciskane sprzegło przy robieniu zdjęcia ,
bo nie spodobało mi się nadmierne wysunięcie trzpienia siłownika -wyglada jakby wyciskanie mogło powodować opieranie się łapy o obudowę
jak nie wymieniono łapy sprzęgła, ani tej zużywającej się panewki z tworzywa to łapa za daleko ma podparcie -tak to wygląda od zewnątrz jak na zdjęciach - ale wewnątrz widełki łapy mogły wyskoczyć z podparcia na łożysku oporowym
żeby to poprawić trzeba wyjąć skrzynię jeszcze raz Evil or Very Mad i wymienić jeszcze łapę sprzęgła -
łapa nie będzie droga ok 50zł
Powrót do góry
Czepar11

Czytelnik



Dołączył: 20 Maj 2020
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Maj 2020, 22:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Problem ze sprzęgłem - nowy zestaw


dociekliwy napisał:
zapytałem czy było wyciskane sprzegło przy robieniu zdjęcia ,
bo nie spodobało mi się nadmierne wysunięcie trzpienia siłownika -wyglada jakby wyciskanie mogło powodować opieranie się łapy o obudowę
jak nie wymieniono łapy sprzęgła, ani tej zużywającej się panewki z tworzywa to łapa za daleko ma podparcie -tak to wygląda od zewnątrz jak na zdjęciach - ale wewnątrz widełki łapy mogły wyskoczyć z podparcia na łożysku oporowym
żeby to poprawić trzeba wyjąć skrzynię jeszcze raz Evil or Very Mad i wymienić jeszcze łapę sprzęgła -
łapa nie będzie droga ok 50zł


Czyli do zakupienia tylko ta łapa? https://www.mroauto.pl/pl/katalog/tecdoc/osobowe/citroen/c4-coupe-la/1-6-vti-120/dzwignia-wysprzeglika/dzwignia-wysprzeglika-sprzeglo/sasic/5400002/21/5220/28592/100050~100054~102080/84876076/305171

Czy wysprzeglik też? Przepraszam że tak pytam ale trochę zielony jestem
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Nie 24 Maj 2020, 23:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Problem ze sprzęgłem - nowy zestaw


tak o tą łapę chodzi , jak widzisz na zdjęciu ma ona panewkę łozyskująca na podpierającej kulce -trzeba tej (kulce) się dobrze przyjrzeć po demontażu skrzyni -czy nie jest uszkodzona lub przemieszczona? dla pewnosci może i kulkę wymieńcie,
skoro łożysko było całkiem padnięte szkoda, że (... )wymieniający nie zastanowił się, że musi ucierpieć panewka w łapie

i jeszcze pytanie czy u Ciebie nie było montowane sprzęgło samonastawne ?? zestaw dobierany był wg nr VIN ??

wysprzęglik jakby przepuszczał płyn to by wyciekało i nie wysuwałby trzpienia całkowicie -nie ten przypadek,
ale trzeba sprawdzić czy nie blokuje powrotu -
Powrót do góry
Czepar11

Czytelnik



Dołączył: 20 Maj 2020
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Maj 2020, 21:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Problem ze sprzęgłem - nowy zestaw


dociekliwy napisał:
tak o tą łapę chodzi , jak widzisz na zdjęciu ma ona panewkę łozyskująca na podpierającej kulce -trzeba tej (kulce) się dobrze przyjrzeć po demontażu skrzyni -czy nie jest uszkodzona lub przemieszczona? dla pewnosci może i kulkę wymieńcie,
skoro łożysko było całkiem padnięte szkoda, że (... )wymieniający nie zastanowił się, że musi ucierpieć panewka w łapie

i jeszcze pytanie czy u Ciebie nie było montowane sprzęgło samonastawne ?? zestaw dobierany był wg nr VIN ??

wysprzęglik jakby przepuszczał płyn to by wyciekało i nie wysuwałby trzpienia całkowicie -nie ten przypadek,
ale trzeba sprawdzić czy nie blokuje powrotu -


Łapa zamówiona na dniach będziemy wymieniać

Całe szczęście nie ma tu sprzegla samonastawnego a zestaw był dobierany po numerze Vin
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenBerlingo

32 700

2014r.

248 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie

CitroenC2

9 500

2008r.

128 056 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System