Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Wypalanie FAP

Idź do strony Poprzedni  1, 2

postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PanStworzyciel

Dyskutant

Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 HDi 109 km
Piwa: 0/7
Wysłany: Sob 14 Gru 2019, 11:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wypalanie FAP

Co za glupoty z tym wycinaniem FAPa, jak ktoś chce potem montować nowy filtr na swój koszt oraz płacić mandat nawet 5000 zł to proszę bardzo Smile
Ja po zakupie auta miałem również problem z wyświetlającym się błędem FAPa, zrobiłem trasę 100 km autostradą (4 bieg, 115 km/h około 3200 obrotów przez 50-55 minut) i od lutego do połowy listopada miałem spokój, w połowie listopada znowu wyświetlił mi się błąd, filtr był zapełniony w 86%, znowu zrobiłem taką trasę i teraz po sprawdzeniu mam 14 %.

Więc polecam wam wszystkim zrobić dłuższą trasę na 4 biegu z obrotami 3000-3200 i to powinno wystarczyć no chyba, że FAP całkowicie leży, wtedy tylko wymiana/czyszczenie. Dodam, że nowy filtr to koszt około 1300 zł.

Pozdrawiam
Powrót do góry
maroco11

Debiutant

Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: już C4 II
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 12 Maj 2020, 08:41
Temat postu:

Witam, a u mnie właśnie pojawił się taki oto komunikat "Zbyt niski poziom dodatku FAP: napraw samochód" Nadmienię, że auto to C4 1,6HDi 114KM, posiadaczem jestem od 2 lat i przejechałem już nim 53 tys km i do tej pory nie dolewałem żadnego specyfiku , czy w związku z tym należy kupić ten dodatek wlać i wszystko wróci do stanu dobrego , czy to może juz jakiś znak , ze ten filtr się kończy ??? Wcześniej na forum ktoś uświadamiał mnie , ze w moim modelu jest tzw filtr suchy.
Powrót do góry
cichykoksik2207

Stały Bywalec

Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen c4 II 1.6 hdi 92 2011
Piwa: 7/7
Wysłany: Sro 13 Maj 2020, 11:29
Temat postu:

Tak,musisz dolać dodatek i zakodować w lexii/diagbox ilość dolanego dodatku.
Korek wlewu dodatku powie Ci jaki dodatek należy kupić.
Powrót do góry
maroco11

Debiutant

Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: już C4 II
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 21 Maj 2020, 18:06
Temat postu:

cichykoksik2207 napisał:
Tak,musisz dolać dodatek i zakodować w lexii/diagbox ilość dolanego dodatku.
Korek wlewu dodatku powie Ci jaki dodatek należy kupić.

Przyznam się , ze oddałem auto do nieautoryzowanego warsztatu specjalizującego się w autach koncernu PSA, dolali czynnik problem z komunikatem znikł, ale poinformowali mnie , ze mam zapchany filtr w 100% !, tyle tylko że żadnych komunikatów nie ma i typowych objawów też nie . Auto jeździ jak jeździło do tej pory , profilaktycznie chyba podjadę gdzieś w celach regeneracji filtra , co o tym sądzicie ???
Powrót do góry
cichykoksik2207

Stały Bywalec

Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen c4 II 1.6 hdi 92 2011
Piwa: 7/7
Wysłany: Czw 21 Maj 2020, 23:09
Temat postu:

Mogłoby się to zgadzać jeżeli auto ma przejechane ~160 tys.km
A skoro dodatek się skończył a raczej wyskoczył niski jego poziom to z pewnością przebieg musi być sporo wyższy.
Pamiętaj,że jak nie wyczyścisz fapa w odpowiednim momencie to możesz go "zabić".
A auto faktycznie zachowuje się dość normalnie poza częstszym wypalaniem-prawie 2-krotnie częściej się wypala.
Po regeneracji konieczne jest poinformowanie "diagboxem" citroena,że filtr został zregenerowany.
Regeneracja we własnym zakresie również nie jest zbyt kłopotliwa,ale pod blokiem jest to niewykonalne:)
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Czw 21 Maj 2020, 23:09
Temat postu:

reklama

Powrót do góry
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »

Skocz do: