Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Problem z centralnym zamkiem i zamykaniem auta... POMOCY !



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
styleC5

Dyskutant



Dołączył: 01 Lis 2019
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Citroen C5 MK3 2.0 HDI 2010
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 14 Lut 2020, 14:30
Temat postu:

Problem z centralnym zamkiem i zamykaniem auta... POMOCY !


Witam, piszę na forum bo już skonczyły mi się pomysły i proszę o pomoc.
Wszystko zaczęło się od tego, że chciałem wyjechać autem rano do pracy i luterka w aucie były złożone, ale auto otwarte. jak próbowałem zakmnąć auto to centralny zamykał, ale zaraz odbijał i otwierał wszystkie drzwi i tak w kółko - niezależnie czy z klucyzka czy z pilota.

Zdziwiło mnie to, że jak z kluczyka włączałem światła albo zapalało się doświetleanie drogi do domu w reflektorach przednich to zamykanie auta działało, ale jak światła gasły to centralny się otwierał, podobnie też sytuacja - centralny cały czas odbija - zapalam swiatła z pilota moge auto zamknąć, gasze światła z pilota, a lusterka pozostają złożone, ale auto się otwiera... jest to ktoś w stanie wytłumaczyć ?

Jedna poszlaka, która niewiem czy jest z tym związana to ostatnio po zabawie Diagboxem jak zatankowałem auto do połowy to na wyświetlaczu od automatycznej skrzyni zaczeła mi migać literka P (mam manual), natomiast jak wlałem do pełna zbiornik to przestała migać. Myślałem, że to co opisuje z centralnym jest coś z tym związana i zalałem auto do pełna bo akurat miałem pół baku, ale nic nie pomogło - ogólnie pisze o tym tak o i nie sądze, żeby to miało związek z moim problemem.

Co zrobiłem do tej pory:
- podłączyłem auto do diagboxa, ale nie było żadnych błędów
- poruszałem wiązkami w drzwiach i bagażniku
- spryskałem zamki i wiązke bagażnika wd40 oraz kontakt sprayem
- odpinałem akumulator
- otwierałem po kolei każde drzwi, żeby sprawdzić czy komp pokazuje otwarcie i pokazuje wszystko

Jednak powyższe nic nie dało - w jednej sytuacji wczoraj wieczór myślałem, że się udało bo spryskałem wszystko wd40 zamki itp i w zegarach wyłączyłem doświetlanie drogi do domu - i problem ustał, jednak rano znów lusterka złożone, a auto otwarte i centralny odbija. I znów jak włacze swiatła z pilota to auto zamkne, ale jak gasną to się otwiera...

Jednak jak już byłem całkowicie zrezygnowany zobaczyłem, że mimo zamkniętego bagażnika i otwartych drzwi kierowcy pokazuje mi na zegarach, że bagażnik jest otwarty - wcześniej tego nie było. Poruszałem całą wiązką itp, ale nie pomagało i zaczeło pokazywać, że bagażnik jest zamknięty ale centralny znów odbijał, po czym po chwili udało mi się zamknąć auto i zrobiłem test - otwierałem każde ddrzwi po kolei i zamykałem i było wszystko ok - na końcu zamknąłem i otworzyłem bagaznik i centralny znów zaczął odbijać - poruszałem wiązką przy klapie i spryskałem zamek wd40 i przestał odbijać.

Więc podejrzenie chyba pada na coś z zamykaniem bagażnika coś w zamku lub wiązce ? Z tropu zbija mnie tylko ta dziwna historia z zamykaniem i światłami doświetlania drogi do domu czy to coś nie z elektroniką auta ?

W czym najszybciej szukać problemu ? Rozwalić całą wiązkę i szukać przetartego kabla czy może to jakiś stycznik zamku bagaznika ? Jak tak to jak się do niego dostać ?
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Pią 14 Lut 2020, 18:46
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Problem z centralnym zamkiem i zamykaniem auta... POMOCY !


Witam.
Cytat:
Więc podejrzenie chyba pada na coś z zamykaniem bagażnika coś w zamku lub wiązce ?

Pytam bo nie wspomniałeś : wiązkę przejrzałeś w przelotce buda/klapa?
Do zamka ... Musisz zdjąć całą tapicerkę klapy. Góra i dół są połączone razem. Ostrożnie da się dolną zdjąć oddzielnie.
W dolnej części tapicerki są 4 wkręty pod uchwytami do zamykania. Cała reszta jest na spinkach. Zdjąć musisz osłonki lamp w klapie. Po każdej stronie widać 2 spinki/mocowania, trzeba je podważyć. Te na wprost ładnie schodzą, te bardziej schowane ostrożnie bo może pęknąć mocowania. Nie pamiętam ile ale jest jeszcze parę po bokach gdzie wchodzi wycieraczka.
Górna ramka jest na spinkach- po 2 na bokach i 4 na górze z tym, że na górze po środku jest dłuższe mocowanie razem z ramką wpinane w klapę. Te uchwyty przy spinkach- tutaj są bardzo delikatne. To proforma jak by nie dało zdjąć samego dołuWink

P.S.
Szacunek za opis.
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
styleC5

Dyskutant



Dołączył: 01 Lis 2019
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Citroen C5 MK3 2.0 HDI 2010
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 14 Lut 2020, 22:35
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Problem z centralnym zamkiem i zamykaniem auta... POMOCY !


Ok, dzięki za odpowiedź. Głupieje już... pojechałem coś załatwić auto się normalnie zamklo- wracam lusterka złożone, ciagne za klamkę, a auto otwarte... niewiem już co może być przyczyną.
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Pią 14 Lut 2020, 22:57
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Problem z centralnym zamkiem i zamykaniem auta... POMOCY !


Może jakieś zwarcie w bsi... Confused
Bezpiecznik nie łączy ... Wilgoć ...


Zamknij auto i sprawdź każde czy wszystkie są zablokowane.
Trochę inaczej ale u mnie auto się zamykało całe, po sprawdzeniu czy są zablokowane drzwi trzecie z kolei jak pociągnąłem za klamkę zewnętrzną otwierało się całe auto. Ale sprawę załatwiło WD...
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
styleC5

Dyskutant



Dołączył: 01 Lis 2019
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Citroen C5 MK3 2.0 HDI 2010
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 14 Lut 2020, 23:50
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Problem z centralnym zamkiem i zamykaniem auta... POMOCY !


U mnie blokują się wszystkie...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 14 Lut 2020, 23:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
styleC5

Dyskutant



Dołączył: 01 Lis 2019
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Citroen C5 MK3 2.0 HDI 2010
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 15 Lut 2020, 11:02
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Problem z centralnym zamkiem i zamykaniem auta... POMOCY !


O dziwo przez noc auto się nie otworzyło...
Powrót do góry
styleC5

Dyskutant



Dołączył: 01 Lis 2019
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Citroen C5 MK3 2.0 HDI 2010
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 21 Lut 2020, 15:48
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Problem z centralnym zamkiem i zamykaniem auta... POMOCY !


Centralny ostatnio przestał świrować i zaczął normalnie działać. Wczoraj zauważyłem, że nie swieci mi 3ci stop przy daszku i dobrałem się do wiązki kabli do stopu - okazało się, że są złamane i urwane polutowałem je i stop już działa.
I teraz się zastanawiam czy przez to, że te kable się urwaly lub np się zwierały to mogło to powodować te moje problemy z centralnym opisane wyżej w postach ?
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Pon 24 Lut 2020, 06:54
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Problem z centralnym zamkiem i zamykaniem auta... POMOCY !


Raczej nie. A przejrzałeś resztę kabli czy są całe ?
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
wolgan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Lis 2022
Posty: 415
Skąd jesteś (miejscowość / region): asdasd
Posiadane auto: asdads
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Lis 2022, 05:56
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Problem z centralnym zamkiem i zamykaniem auta... POMOCY !


(spam_removed)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery


CitroenC5

28 777

2011r.

207 000 km

pomorskie

CitroenC3 Picasso

18 900

2009r.

110 850 km

lubelskie

CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2008r.

173 000 km

łódzkie

CitroenC4 Grand Picasso

16 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

31 900

2014r.

188 668 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System