Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Zablokowane drzwi pasażera



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mrowek55

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: było Renault Scenic 1.9 dci , XII.2000r., jest Dodge Caliber SXT 2.0 16V 2007r.; Citroen C4 II 1.6 VTi 2010, Renault Clio II 1.5 dCi 2004r.
Piwa: 7/4
Wysłany: Sro 04 Gru 2019, 11:24
Temat postu:

Zablokowane drzwi pasażera


Witam,
Panowie zrobiłem dość poważne głupstwo z drzwiami pasażera w moim C4. Problem pojawił się, jak nie udało się otworzyć drzwi od wewnątrz klamką, mimo iż pozostałe drzwi były otwarte i dało się swobodnie wsiadać i wysiadać. Po otwarciu z zewnątrz, niestety bez przemyślenia przekręciłem blokadę drzwi znajdującą się z boku w okolicach zamka i zatrzasnąłem je na amen. Teraz nie można ich otworzyć ani z zewnątrz ani od wewnątrz. Nie ma również zamka w drzwiach, aby otworzyć je kluczykiem. Zdjęcie tapicerki jest mocno kłopotliwe w obecnej sytuacji, tak mi się wydaje. Pytanie pierwsze jaka była przyczyna, zakładam, że mechaniczna. Po drugie zastanawiałem się, czy przy opuszczonej szybie dałoby się wsunąć przez szczelinę przy niej jakąś blachę lub inny patent i gdzieś, coś zahaczyć, popchnąć etc. aby odblokować drzwi. Przez szczelinę od zewnątrz między drzwiami raczej nic nie włożę aby przekręcić blokadę na otwartą. Może miałby ktoś pomysł jak ugryźć temat bez wzywania specjalisty - póki co Smile
Pzdr.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 04 Gru 2019, 16:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Zablokowane drzwi pasażera


Niestety nie obejdzie się bez demontażu tapicerki tylny drzwi, bo jest blokada w mechanizmie zamka drzwi i jedyne dojście to zdjęcie tapicerki drzwi.
Demontaż siedziska tylny rozwiąże problem ze zdjęciem tapicerki.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
mrowek55

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: było Renault Scenic 1.9 dci , XII.2000r., jest Dodge Caliber SXT 2.0 16V 2007r.; Citroen C4 II 1.6 VTi 2010, Renault Clio II 1.5 dCi 2004r.
Piwa: 7/4
Wysłany: Sro 04 Gru 2019, 17:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Zablokowane drzwi pasażera


Chyba niezbyt jasno opisałem problem - zablokowane są przednie drzwi pasażera
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 04 Gru 2019, 20:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Zablokowane drzwi pasażera


Skoro przednie to w takim razie powinno z centralnego zamka się otworzyć w innym przypadku to rozbiórka i tak to jest z uszkodzonym klamką.
Skoro klamka uszkodzona to można jeszcze spróbować całkowicie po kawałku połamać aby mieć dostęp do otwarcia drzwi.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Sro 04 Gru 2019, 20:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Zablokowane drzwi pasażera


Kolega nigdzie nie napisał, że klamka jest popsuta, tylko, że drzwi się zablokowały. To różnica.

I wydaje mi się, że to dość oczywiste, że centralny drzwi nie otwiera Wink
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 04 Gru 2019, 20:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Sro 04 Gru 2019, 22:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Zablokowane drzwi pasażera


Skoro awaria pojawiła się od wewnętrznej strony-spróbuj wymontować klamkę wewnętrzną i zobacz co się stało.Klamka jest linką połączona ze zamkiem.Może się uda...
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 05 Gru 2019, 13:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Zablokowane drzwi pasażera


Cytat:
że klamka jest popsuta, tylko, że drzwi się zablokowały. To różnica.
Ta różnica, że po zablokowaniu w zamku powinno od strony zewnętrznej spokojnie otworzyć i skoro również z tego nie może otworzyć to chyba klamka musiała się uszkodzić (nikt nie jest w pobliżu auta więc, trudno dokładnie określić)

Cytat:
I wydaje mi się, że to dość oczywiste, że centralny drzwi nie otwiera Wink
Nie otwiera, ale pozwala odblokować przynajmniej od strony zewnętrznej o ile klamka jest cała, bo od wewnętrznej nie otworzy dopóki nie przestawi na swoje miejsce. To jest podobne jak z tylnymi drzwiami.

Ja bym spróbował zamknąć wszystkie drzwi kluczykiem (jeśli nie ma pilota) w tym ponownie otworzył i wtedy powinno się otworzyć.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Czw 05 Gru 2019, 15:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Zablokowane drzwi pasażera


mrowek55 napisał:
Problem pojawił się, jak nie udało się otworzyć drzwi od wewnątrz klamką(...) Po otwarciu z zewnątrz, niestety bez przemyślenia przekręciłem blokadę drzwi znajdującą się z boku w okolicach zamka i zatrzasnąłem (...)Teraz nie można ich otworzyć ani z zewnątrz ani od wewnątrz.

Mostek123 przeczytaj jeszcze raz.
Bo z tego wynika,że po przekręceniu blokady zablokowała się możliwość otwarcia z zewnątrz
Tak to rozumiem.
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
mrowek55

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: było Renault Scenic 1.9 dci , XII.2000r., jest Dodge Caliber SXT 2.0 16V 2007r.; Citroen C4 II 1.6 VTi 2010, Renault Clio II 1.5 dCi 2004r.
Piwa: 7/4
Wysłany: Czw 05 Gru 2019, 18:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Zablokowane drzwi pasażera


Pilotem otwieram i zamykam pozostałe drzwi. Przednie prawe się też otwierały i zamykały centralnym ale po otwarciu blokady nie dało się ich otworzyć klamką od wewnątrz tylko od zewnątrz. Coś mnie pokusiło i przekręciłem blokadę tą w okolicy zamka i zablokowałem możliwość otwarcia drzwi również z zewnątrz. Hmm, tak sobie myślę że jakby zerwała się linka to pilot by otworzył przynajmniej blokadę i klamka z zewnątrz by działała,. Bez rozbiórki się pewnie nie obędzie. Może jeszcze spróbuję kluczykiem otworzyć i zamknąć a nie pilotem. Póki co panowie dzięki za zainteresowanie.
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Czw 05 Gru 2019, 19:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Zablokowane drzwi pasażera


Z Twojego opisu wnioskuję, że przekręceniem blokady zablokowałeś możliwość otwarcia z zewnątrz.
Tu masz link
Blokada awaryjna

Więc ja bym spróbował/zaczął od klamki wewnątrz, ponieważ uruchomiłeś "awaryjne zaryglowanie" auta w razie braku prądu z tąd brak możliwości otwarcia z zewnątrz...
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Czw 05 Gru 2019, 22:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Zablokowane drzwi pasażera


Witam Twisted Evil kolego bez demontażu klamki wewnątrz i ściągnięcia całego boczka drzwi się nie obejdzie - masz rozciągnięte cięgło od otwierania drzwi . Miałem to samo w swoim byłym C5 , musiałem kupić nową klamkę z cięgnem i pomogło .
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Pią 06 Gru 2019, 06:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Zablokowane drzwi pasażera


Tylko w C5 był drut a tu jest linka.
Ja sobie wtedy poradziłem robiąc "zygzak" na nim Smile
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Pią 06 Gru 2019, 21:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Zablokowane drzwi pasażera


Witam Twisted Evil a linka się nie rozciąga Laughing z tym zygzakiem też kombinowałem i była kolokwialnie mówiąc lipa Laughing
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Pią 06 Gru 2019, 21:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Zablokowane drzwi pasażera


Nie twierdzę,że się nie wydłuży. U mnie takie skrócenie zdało egzamin. Przez to cięgno ludziom pękały klamki ,a serwis nie nadążał z wymianą Laughing Laughing Nic dziwnego, skoro każdy ciągnął na siłę...Tutaj jedynie wymiana chyba. Najważniejsze żeby otworzyć. Potem to z górki ! Wink
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
mrowek55

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: było Renault Scenic 1.9 dci , XII.2000r., jest Dodge Caliber SXT 2.0 16V 2007r.; Citroen C4 II 1.6 VTi 2010, Renault Clio II 1.5 dCi 2004r.
Piwa: 7/4
Wysłany: Wto 20 Gru 2022, 14:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Zablokowane drzwi pasażera


Drodzy,
przepraszam, że tak późno odpisuję, ale w związku z tym, że odezwała się do mnie czytelniczka forum z podobnym problemem, przypomniałem sobie, problem załatwiłem a tematu nie zakończyłem. Otóż, jakiś czas jeździłem z zablokowanymi drzwiami Shocked od pasażera, czyli ktoś musiał wsiadać drzwiami od strony kierowcy, aż w końcu cierpliwość i mi i moim bliskim się skończyła. Musiałem zabrać się za naprawę.
Zaczęło się od obejrzenia drzwi po przeciwnej stronie, jak wygląda dojście do blokady etc. Następnie dorobiłem specjalnie wygięty drut (wykorzystałem taki od zawieszenia sufitu podwieszanego), rozklepany na końcu na płasko (a`la śrubokręt) i przy zamkniętych drzwiach przednich a otwartych tylnych udało mi się (z wielkim trudem) włożyć drut w miejsce blokady i przekręcić go delikatnie, tak aby ją otworzyć. Wtedy już mogłem otworzyć drzwi klamką z zewn. Kosztowało mnie to sporo pracy, wysiłku, obolałych palców i trochę rys na lakierze, ale się udało.
Po otwarciu drzwi, zdjęciu tapicerki, okazało się, że końcówka cięgna zeskoczyła z klamki wewn. (prawdopodobnie ktoś pociągnął ją do końca i gwałtownie puścił przez co siłą rozpędu spadła linka z mocowania. Chwila moment i było po kłopocie. Do dziś wszystko jest ok, nie wymieniałem linki na nową.
Przy samej operacji odblokowania należy zwrócić uwagę na gumową/plastikową wkładkę w otwór, pamiętam, że coś z nią zrobiłem nie tak, ale nie pamiętam co Very Happy chyba sądziłem, że to jest zaślepka i chciałem ją wyjąć i to był błąd. (chyba tak było).
Z dodatkowych rad: do demontażu tapicerki użyłem zamiast specjalnego plastikowego ściągacza, którego akurat nie miałem - plastikowego spinacza do bielizny po zdjęciu sprężyny i włożeniu jednej części z jednej strony spinki, drugiej - z drugiej strony i fajnie spinki odskakiwały od drzwi.
Przy okazji zdemontowałem lusterko, które było niefachowo sklejone i tymczasowo trzymało się na taśmie klejącej, rozebrałem je, naprawiłem, tak że trzyma się teraz prawidłowo i dodatkowo zamontowałem podświetlenie pod lusterkiem, z 2 ledów, które uruchamia się razem z oświetleniem wewn., tak więc po ciemku fajnie widać co jest pod drzwiami auta.
Zamykam temat.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Nadwozie.


CitroenC3 Aircross

69 900

2022r.

27 500 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenC4 Picasso

16 900

2007r.

230 000 km

śląskie

CitroenC8

30 900

2011r.

234 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System