Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem pneumatycznym



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jary162

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Citroen c4 grand picasso 2.0 Hdi MCP 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lis 2019, 16:46
Temat postu:

Problem z zawieszeniem pneumatycznym


Witam Was serdecznie.
Mam następujący problem z zawieszeniem. Kupiłem swoją cytrynę 2 tygodnie temu. C4GP 2.0 HDI 100KW MCP 2007 Exlisive. Wczoraj chwialilem się tesciowi nowym nabytkiem i pokazywałes mu regulowane zawieszenie. Opuscilem I odniosłem i wszystko było ok. Dziś rano odpalam auto i wyświetliło mi komunikat suspention faulty.... Nie miałem już możliwośći regulacji. Całe szczęście stał w pozycji optymalnej. Auto nie opada samoczynnie. Teraz wróciłem do domu zgasilem auto po zatrzymaniu usłyszałem kompresor. Odpaliłem go znowu i serwis zniknął. Czy ktoś z Was wie może co może być przyczyną? Podpowiedzcie proszę gdzie szukać? Z tego co czytałem to może chodzić o akumulator ? Na postoju się rozładował i wywalił błąd, a po trasie się naladowal i problem zniknął?
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pon 11 Lis 2019, 22:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem pneumatycznym


Najpierw sprawdź poduszki czy są szczelne.
Potem się zobaczy.
Akumulator swoją drogą ma być sprawny i musi trzymać napięcie.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Wto 12 Lis 2019, 03:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem pneumatycznym


Jak nie opada to poduszki ma szczelne, może być wina czujnika wysokości. Warto by podłączyć pod komputer diagnostyczny i sprawdzić błąd.
Powrót do góry
neo-97

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 2006 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Lut 2020, 15:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem pneumatycznym


Cześć.
Proponuje po prostu podjechać do jakiegoś nieautoryzowanego serwisu citroena. Mi mój opada na postoju, ale ładuje się po otwarciu samochodu. Stwierdzili , że jedna poduszka jest nieszczelna, a druga jeszcze ok. Koszt diagnozy auta ( sprawdzili całe zawieszenie, nawet z przodu ) to 89 zł. I tu teraz moje pytanie: Czy można wymienić jedną poduszkę czy trzeba dwie na raz? koszt jednej poduszki (zamiennik) to 704 zł. wolałbym nie podwajać tego kosztu o ile to nie jest konieczne.

Pozdrawiam
Powrót do góry
adi-zerniki

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Citroen GP Ex 2.0 HDi
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 02 Mar 2020, 14:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem pneumatycznym


Temat pasuje do mojego, więc nie będę zakładać nowego.
Witam.
C4 GP Ex 2.0hdi 2011
Od jakiegoś czasu, sporadycznie oświecał się SERVICE wraz z komunikatem o nieprawidłowej pracy zawieszenia, jednocześnie "ucinając" pompowanie miechów.
Po ponownym (najczęściej) odpaleniu auta SERVICE znikał a kompresor działał normalnie.
Aż do...
Pompował, pompował i po 20-40 sekundach (tak na oko - ale długo to trwało) przestał. Lewa strona - gleba. Komunikat nie znika.
Lewy miech pusty, prawy twardy.
Od tego czasu kompresor nie startuje. Odłączenie aku nie pomaga. SERVICE świeci i komunikat o nieprawidłowej pracy zawieszenia wyskakuje co jakiś czas. Przyciski w bagażniku (te od zawieszenia) nie reagują, tylko po przytrzymaniu przycisku jest sygnał dźwiękowy.
1. Czy praca kompresora jest związana z komunikatem?
2. Czy można komunikat wykasować? (bez diagboxa?)
3. Czy można "wymusić" włączenie kompresora? (żeby sprawdzić, czy wogóle pompuje tę stronę)
bo w tym momencie do końca nie wiadomo czy to miech, czy kompresor, czy może wężyk...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 02 Mar 2020, 14:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ProfesorekMądraszewski

Czytelnik



Dołączył: 16 Mar 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: C4GP HDI2.0 Exclusive
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Mar 2020, 12:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem pneumatycznym


Hej @adi-zerniki,

Z tego co piszesz - może to być jeden z czujników położenia, ale najprawdopodobniej zawiesił/zablokował/uszkodził Ci się jeden z zaworów pneumatycznych w kompresorze. Prawdopodobnie zostało to spowodowane przez wodę, która przez wlot powietrza dostaje się do kompresora. U mnie było podobnie - zablokowany był zawór wlotowy, przez co kompresor pracował przez chwilę aż uzyskał duże ciśnienie wewnętrzne, ale ponieważ nie miał gdzie pchać powietrza, to zwalniał aż w końcu na desce wyświetlał mi się "problem z zawieszeniem pneumatycznym". Czeka Cię wymiana lub naprawa kompresora. Jeśli jesteś dość ogarniętym majsterkowiczem i masz miejsce oraz (najważniejsze) kobyłki, żeby zabezpieczyć auto, to spokojnie dasz radę. Przyda Ci się też Diagbox/Lexia, ale jest szansa, że nie będzie wymagana. Poniżej - zestawienie kosztów i potencjalnych oszczędności dla różnych opcji od najbardziej pesymistycznej, do najbardziej optymistycznej:

- oddajesz auto do ASO, gdzie będzie ktoś ogarnięty - koszt: około 4000 (wszystkie ceny w PeeLeNach) za wymianę kompresora
- oddajesz auto do zwykłego mechanika, gdzie.... - koszt: około 3500 jak wyżej
- oddajesz auto do zwykłego mechanika, który nie będzie ogarnięty - koszt: gość najpierw wymieni Ci poduszki - 800,-, potem wężyki - ~150,- potem.... generalnie - nie wiadomo co zrobi, i ile CIę to będzie kosztować...
- kupujesz nowy kompresor na allegro, w sklepie z częściami itd i sam go sobie wymieniasz - koszt: 2100,-
- kupujesz używany kompresor i sam go sobie wymieniasz - koszt: ~1200,- ale ponieważ te kompresory mają żywotność 250 godzin (TAK, PRODUCENT ZAŁOŻYŁ DWIEŚCIE PIĘĆDZIESIĄT GODZIN) i nie wiadomo w jakim jest stanie, to trochę ruletka. Można ewentualnie skorzystać z tej opcji, żeby z tego kupionego i z Twojego kompresora złożyć coś, co będzie działać.
- oddajesz swój kompresor do regeneracji (dostajesz zregenerowany kompresor, a swój odsyłasz) - koszt: około 1000,-
- sam dokonujesz regeneracji: kupujesz części - na pewno silica gel do odciągania wilgoci z pompowanego powietrza (potrzeba około 175g, na Allegro - 0.5kg kosztuje 10zł, choć niektórzy powiedzą - po co przepłacać można wysuszyć Wink ), , być może uszczelki - w zależności od szkodzeń, być może elektrozawór, o którym pisałem na początku. Jak masz szczęście - zmieścisz się w 30 zł. Jak mniej, to prawdopodobnie wrócisz do poprzedniej opcji - kupno używki i transplantacja.

Ja regenerowałem sobie sam więc w razie czego mogę się podzielić radami.

Pozdrawiam,
ProfesorekMądraszewski
Powrót do góry
ProfesorekMądraszewski

Czytelnik



Dołączył: 16 Mar 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: C4GP HDI2.0 Exclusive
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Mar 2020, 12:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem pneumatycznym


A ! I odpowiadając na Twoje pytania:

1. Czy praca kompresora jest związana z komunikatem?

ODP: Tak. W momencie gdy masz komunikat o błędzie i świeci się SERVICE - kompresor NIE BĘDZIE DZIAŁAŁ.

2. Czy można komunikat wykasować? (bez diagboxa?)
3. Czy można "wymusić" włączenie kompresora? (żeby sprawdzić, czy wogóle pompuje tę stronę)
bo w tym momencie do końca nie wiadomo czy to miech, czy kompresor, czy może wężyk...

ODP: raczej ciężko... odłączanie akumulatora nie działa... czasem kompresor ruszy po przejechaniu 100m i otwarciu, zatrzaśnięciu drzwi, czasem to nie zadziała... Wymusić (nawet bez kasowania błędu) można właśnie Diagboxem.

Pozdrawiam,
ProfesorekMądraszewski
Powrót do góry
Elear

Czytelnik



Dołączył: 27 Kwi 2020
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): London
Posiadane auto: C4 Grand Picasso Exclusive
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Kwi 2020, 07:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem pneumatycznym


adi-zerniki napisał:
Temat pasuje do mojego, więc nie będę zakładać nowego.
Witam.
C4 GP Ex 2.0hdi 2011
Od jakiegoś czasu, sporadycznie oświecał się SERVICE wraz z komunikatem o nieprawidłowej pracy zawieszenia, jednocześnie "ucinając" pompowanie miechów.
Po ponownym (najczęściej) odpaleniu auta SERVICE znikał a kompresor działał normalnie.
Aż do...
Pompował, pompował i po 20-40 sekundach (tak na oko - ale długo to trwało) przestał. Lewa strona - gleba. Komunikat nie znika.
Lewy miech pusty, prawy twardy.
Od tego czasu kompresor nie startuje. Odłączenie aku nie pomaga. SERVICE świeci i komunikat o nieprawidłowej pracy zawieszenia wyskakuje co jakiś czas. Przyciski w bagażniku (te od zawieszenia) nie reagują, tylko po przytrzymaniu przycisku jest sygnał dźwiękowy.
1. Czy praca kompresora jest związana z komunikatem?
2. Czy można komunikat wykasować? (bez diagboxa?)
3. Czy można "wymusić" włączenie kompresora? (żeby sprawdzić, czy wogóle pompuje tę stronę)
bo w tym momencie do końca nie wiadomo czy to miech, czy kompresor, czy może wężyk...


Wypisz wymaluj mój problem Sad Tylko wlaśnie już kupiłem poduszki bo sądziłem, że to dziurawa poducha...

Mój albo podnosił się na maxa i nie można było go opuścić albo siadał na ziemi (ale sie podnosił). Pszyszedł dzień, że siadl na ziemi i nic... lewa strona powyżej opony - prawa siedzi schowana w nadkolu. Brak reakcji na wszystko... Przyciski w bagażniku po naciśnięciu dają tylko jeden dzwięk PIP. Przycisk blokady zawieszenia również, ale nie świeci kontrolka... Gdy kupiłem samochod w miejscu gdzie jest regulator (podłoga za przednim siedzeniem było bardzo mokro) wysuszylem... czy tam cos tez moze byc nawalone?
Powrót do góry
Elear

Czytelnik



Dołączył: 27 Kwi 2020
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): London
Posiadane auto: C4 Grand Picasso Exclusive
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Maj 2020, 14:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem pneumatycznym


No I cdn... Poduszka wymieniona. Autko siedzialo na d* **ie, po odpaleniu I przejechaniu OK 100 - 150m wysiadlem, samochod zamkniety pilotem. Wlaczyl sie kompresor, wyrownal I kontrolka service zgasla. Na drugi dzien cala rodzina pojechalismy na zakupy (7 osob) wszystko cacy... Przyjechalismy do domu, wszyscy wyszli Z auta I... Wlaczyl sie kompresor I [cenzura] poszla Z ppzycji do jazdy na maxa do gory... I tak zostalo. Nie opada... Sad ktos cos?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie

CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie

CitroenC5

21 900

2011r.

173 900 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

17 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System