Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) C5, 2.0 Pb+LPG - Depollution system faulty



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
legion30

Czytelnik



Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzki
Posiadane auto: Daewoo, Matiz, 1999.
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 14 Paź 2019, 12:33
Temat postu:

C5, 2.0 Pb+LPG - Depollution system faulty


Dzień Dobry Państwu.
Od dwóch lat posiadam C5 (X7), 2.0 Pb+LPG, rok. prod. 2008.
Przebieg: 252.196 km w tym około 150.000 na gazie.
Około pół roku temu zapalił mi się pierwszy raz wskazany błąd:
Depollution system faulty
Auto jeździło normalnie, ale irytował mnie ten Check Engine. Co jakiś czas na serwisie (~12 tys. km.) był usuwany, ale wracał. Mimo wszystko nie szukałem jakoś mocno przyczyny.
Po dłuższym czasie zaczął okropnie warczeć i z okolic układu wydechowego obiegał metaliczny dźwięk, jakby latających opiłków w wydechu. Okazało się, że katalizator... a właściwie jego brak.
Wyżarło mi wnętrze katalizatora i widoczne były również nieszczelności na zagięciach przed katalizatorem.
Nie zdecydowałem się na żadne strumienice czy coś w ten deseń, a po prostu wymiana katalizatora. Problem ustał na jakiś czas. Około miesiąca temu błąd znów powrócił. Kupiłem nawet w międzyczasie Lexię i odczyt to - "Zestarzenie katalizatora" P0420.
Mam obawy, że wkrótce znów będzie powtórka z rozrywki... Ktoś już przechodził podobną sytuacje?
Ewentualnie jak mógłbym próbować to poprawić?
Wymienione były świece niedawno, wymieniony parownik LPG, instalacja podobno dobrze zestrojona.
Może sondy lambda coś świrują? (W załączeniu poglądowe grafiki).
Pierwsze zrzuty - sondy lambda na jałowych obrotach. Ostatni zrzut około 2,5 tys. na środku wykresu i później 3 tys. / 2 tys.

PS. Planuję za jakiś miesiąc pełen serwis + rozrząd itd., to może wtedy na podnośnik go wrzucę i sprawdzi się ewentualne nieszczelności przy katalizatorze na lewe powietrze (uszczelka, zagięcia).







Ostatnio zmieniony przez legion30 dnia Wto 15 Paź 2019, 18:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2849
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Pon 14 Paź 2019, 13:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5, 2.0 Pb+LPG - Depollution system faulty


A katalizator założony nowy zamiennik? Jeśli tak to do wymiany sondy, może być druga uszkodzona, ale spotkałem się z przypadkiem że pierwsza podawała złe wartości.
Powrót do góry
legion30

Czytelnik



Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzki
Posiadane auto: Daewoo, Matiz, 1999.
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 14 Paź 2019, 17:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5, 2.0 Pb+LPG - Depollution system faulty


https://archiwum.allegro.pl/oferta/katalizator-citroen-c5-2-0i-16v-2008-2010-i7143907350.html

Dokładnie taki. Nie jest to oryginał, ale nie był też katalizatorem tzw. uniwersalnym.

Sondy mają po 250 tys. zrobione na sztuce, to wymienić od razu obie?
Sondy polecacie dedykowane do auta czy może uniwersalne, ale jakiejś wskazanej firmy?
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 14 Paź 2019, 21:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5, 2.0 Pb+LPG - Depollution system faulty


Zanim kupisz to czy próbowałeś adaptację zrobić i wymiany katalizatora w komputerze, bo niby skąd komputer ma wiedzieć o wymiany katalizatora. Według dany to wygląda jakby ten katalizator byłby dziurawy i patrząc na powiązania przyczyny skąd taka temperatura silnika?, bo aż 124 stopni to musi być duża dawka paliwa, że próbuje raczej wypalić ten katalizator żeby jej przepchać o czym pokazuje wskazania sondy, a skoro sondy pokazują wartości to są chyba sprawne, bo inaczej zerowe wskazania gdyby to były winne sondy.
Nie które błędy mają powiązane i musisz pokazać wszystkie błędy związane pracą silnika, bo inaczej mogą być błędne udzielenie inf.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 14 Paź 2019, 21:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5, 2.0 Pb+LPG - Depollution system faulty


Przepraszam za ponownie, ale nie mogłem przesunąć kursonem w bok (bo nie ma) za to jest dół i góra.
Zmniejsz zdjęcie, bo masz rozjechane do wielkości telewizora i część opisu nie możliwości przeczytać oraz nie ma możliwości użyć opcji cytuj lub zmień.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 14 Paź 2019, 21:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
legion30

Czytelnik



Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzki
Posiadane auto: Daewoo, Matiz, 1999.
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 15 Paź 2019, 18:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5, 2.0 Pb+LPG - Depollution system faulty


Witam i dzięki za odpowiedź.
Zmniejszyłem od razu zrzuty i powinno już grać.
Co do adaptacji katalizatora, to nawet nie wiedziałem, że takową się wykonuje.
Jego wymiana przeprowadzana była w warsztacie napraw, jednak wątpię aby tam również jakąkolwiek adaptację przeprowadzono.
Dziś podłączyłem lexię i nie mam błędów z uwagi na fakt, że ostatnio je skasowałem, ale przeprowadziłem autoadaptację, jednak informowało mnie, że takową robi się tylko w przypadku wymiany sond, przepustnicy i chyba wtrysków.
Wtryski benzynowe jakiś czas temu były regenerowane i podobno są w bardzo dobrym stanie. Wtryski gazu też kilkanaście tys. km temu były wymieniane.
Innych błędów jeśli chodzi o silnik nie miałem, jedynie czasem coś o zawieszeniu, że błędnie odbiera prędkość, jednak nigdy nic nie pojawiło mi się w układzie silnika.
Zamówiłem już komplet części do rozszerzonego serwisu i postaram się być przy podnoszeniu auta, żeby obejrzeć dokładnie cały układ wydechowy. Nie wiem dalej jak to mogę ugryźć, nawet jakoś specjalnie lexia nie pomaga...
Jak dokładnie odrębnie można wykonać wspomnianą adaptację katalizatora?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 15 Paź 2019, 19:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5, 2.0 Pb+LPG - Depollution system faulty


Cytat:
Jak dokładnie odrębnie można wykonać wspomnianą adaptację katalizatora
Nie wspominałem o adaptacji, a tyko wymiana. (W zakładce powinieneś mieć naprawa i tam musisz wejść)
A jeżeli chodzi o adaptację to polega na tym, żeby sondy dostosować do nowego katalizatora stąd wymiana, a potem adaptacja.

Na pierwszym zdjęciu widać jeden błąd zapłon-wtryski i możesz podać kod błędu, bo jeżeli wtryski leją lub czujnik temperatury podaje złe dane to również wywala błąd i co wówczas następuję błąd odczytywane z sondy jako bogata mieszanka stąd dla nie których osób się wydaje, że to wina sondy co nie jest tutaj winny skoro podaje wartości i gdyby to byłaby wadliwa sonda to musiało być dodatkowy błąd i zerowe wartości lub zdarza się bardzo wysokiego wartości lecz nic takiego nie wskazuje u Ciebie takiej przyczyny.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
legion30

Czytelnik



Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzki
Posiadane auto: Daewoo, Matiz, 1999.
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 16 Paź 2019, 09:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5, 2.0 Pb+LPG - Depollution system faulty


Przeczytałem bez zrozumienia faktycznie. Very Happy
Co do tego błędu, to jest to tylko jeden błąd o nr P0420 "Zestarzenie katalizatora" i żadnych innych błędów nie pokazało co do wtrysków czy czujnika temperatury. (Drugie zdjęcie)

Wczoraj zrobiłem wskazaną autoadaptację. Faktycznie dużo po czasie, ale może coś się poprawi... Na ten moment z sondami się wstrzymam, jedynie zrobię pełne oględziny układu wydechowego czy nie ma jakiejś nieszczelności i może łapie lewe powietrze, a co za tym idzie sonda może przez to źle dozować paliwo?

Pytanie natury innej - Mam w moim C5 funkcję masażu na fotelu kierowcy. Funkcja ta uruchamia się przy włączeniu przycisku i po około 1s. ulega wyłączeniu. Czytałem na różnych forach o tym i przeważnie pomagała wymiana wiązki elektrycznej, ale może jest jakiś inny sposób, aby to poprawić? ASO też mi nie pomogło, jak stwierdzili, że taka była ich wada... Neutral
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC1

10 490

2009r.

164 657 km

pomorskie

CitroenDS3

29 900

2012r.

151 520 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie

CitroenC3 Aircross

59 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System