Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Wzbudzenie alternatora citroen c5x7



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LASZLO10

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): BRZESZCZE
Posiadane auto: CITROEN C5 X7 2.0 HDI 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Wrz 2019, 13:18
Temat postu:

Wzbudzenie alternatora citroen c5x7


Koledzy proszę o pomoc w w/w temacie a mianowicie oddałem samochód do elektryka z powodu braku ładowania i to ponoć najlepszego w okolicy który głównie zajmuje się regeneracją alternatorów. Samochód trzymał tydzień bo nie mógł sobie poradzić z brakiem wzbudzenia alternatora co prawda po naprawie alternator pracuje poprawnie zostały wymienione szczotki, łożyska, regulator napięcia, ale jest problem ponieważ po odpaleniu samochodu alternator nie ładuje od razu, pokazuje wartość 12.4V dopiero po niewielkim przygazowaniu ożywa i pokazuje już cały czas wartość 14,4V 14,6V Czy ktoś miał takie objawy i może mi pomóc jak to wyeliminować. Bardzo proszę o odpowiedź
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Pon 09 Wrz 2019, 13:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wzbudzenie alternatora citroen c5x7


Tu masz duży wątek o ładowaniu w C5:

http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=111157
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 09 Wrz 2019, 15:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wzbudzenie alternatora citroen c5x7


Cytat:
ale jest problem ponieważ po odpaleniu samochodu alternator nie ładuje od razu, pokazuje wartość 12.4V dopiero po niewielkim przygazowaniu ożywa i pokazuje już cały czas wartość 14,4V 14,6V
Pokazuje taką wartość, bo pewnie masz inteligentny system ładowania akumulatora i jeżeli na biegu jałowym pokazuje 14.6V to winny jest akumulator albo zaśniedziałe klemy, na którym trzeba przeczyścić, bo na biegu jałowym ładowanie 14.6V jest za duży i świadczy o słabej kondycji akumulatora. A Ty piszesz dopiero po dodaniu *przy gazowaniu* wskazuje taką wartość to jest prawidłowe czyli: Inteligentny system ładowania akumulatora u Ciebie działa poprawnie więc, nie masz czego szukać.

Pytanie:
Jaki masz akumulator i czy jest taki sam jak zapisany w sterowniku, bo inny akumulator wstawiony niż zapisany daje objawy wykrycie przez system niedoładowany i stąd też może dawać inne wskazania ładowania, ale Ty takich objawów chyba nie masz więc, wszystko jak wyżej.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
TOMAN

Debiutant



Dołączył: 16 Sie 2019
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDI 109 KM 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Wrz 2019, 17:03
Temat postu:

Re: Wzbudzenie alternatora citroen c5x7


LASZLO10 napisał:
Koledzy proszę o pomoc w w/w temacie a mianowicie oddałem samochód do elektryka z powodu braku ładowania i to ponoć najlepszego w okolicy który głównie zajmuje się regeneracją alternatorów. Samochód trzymał tydzień bo nie mógł sobie poradzić z brakiem wzbudzenia alternatora co prawda po naprawie alternator pracuje poprawnie zostały wymienione szczotki, łożyska, regulator napięcia, ale jest problem ponieważ po odpaleniu samochodu alternator nie ładuje od razu, pokazuje wartość 12.4V dopiero po niewielkim przygazowaniu ożywa i pokazuje już cały czas wartość 14,4V 14,6V Czy ktoś miał takie objawy i może mi pomóc jak to wyeliminować. Bardzo proszę o odpowiedź


Cześć mam identyczny problem od 1.5 miesiąca, poprzedni alternator zatarł się na łożyskach, mechanik założył mi używany ze szrotu, ładuje lecz dopiero jak na chwilę lekko dodam gazu, potem już wszystko normalnie, ładuje bez problemu przy obrotach biegu jałowego.

Jak znasz rozwiązanie problemu to napisz.

Pozdrawiam.

Edit - Rozwiązanie problemu, sprzedano mi na szrocie alternator od nowszego modelu Citroena, tam jest wzbudzenie realizowane w inny sposób. Po założeniu właściwego alternatora ładuje tak jak powinno. A ten niefortunny zakup ze szrotu odkupił po tej samej cenie mechanik, który zamontował mi właściwy alternator, więc tragedii nie było.
_________________
442.000 km
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 Grand Picasso

45 700

2015r.

211 400 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

31 000

2012r.

178 000 km

śląskie

CitroenC5

7 300

2006r.

295 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System