Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - nagle zgasł. Kręci, ale nie zapala.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Pon 19 Sie 2019, 22:43
Temat postu:

C8 2.2 HDI - nagle zgasł. Kręci, ale nie zapala.


Cześć,

W dniu dzisiejszym skończyło się 5 lat niezawodności Rolling Eyes Jechałem około 70-90 km/h, nagle samochód zgasł i potem już nie chciał zapalić, mimo że kręcił i w pewnym momencie silnk był dość blisko podjęcia pracy. Nie było żadnego dziwnego dźwięku, trzasku, spadku mocy, przerywania pracy. Stało się to nagle. Olej i filtry były zmienione pod koniec czerwca. Przebieg: 271286 km.

Z tego, co na ten moment ustaliliśmy opcji jest kilka:

- pompa paliwa
- problem z filtrem ww.
- czujnik położenia wału
- jakiś czujnik na listwie CR
- inna elektronika/elektryka
- skrajny przypadek: przeskoczenie rozrządu (od wymiany minęło już prawie 5 lat i około 95-96 kkm.)

Auto odjechało na lawecie do mechanika, ale dzisiaj najprawdopodobniej nawet do niego nie zajrzał. A co wy podpowiecie? .

Z góry dzięki.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p


Ostatnio zmieniony przez Francuz_C8 dnia Sro 21 Sie 2019, 00:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
zibi2210

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 3119
Skąd jesteś (miejscowość / region): TUSZYN
Posiadane auto: Peugeot 307 CC 1.6 16V 2007
Piwa: 1086/1
Wysłany: Wto 20 Sie 2019, 09:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - nagle zgasł. Kręci, ale nie zapala.


Zacznij od diagnostyki Diagboxem.
_________________
Jak umiesz to postaw piwo. Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Diagbox na stanie.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 20 Sie 2019, 09:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - nagle zgasł. Kręci, ale nie zapala.


Taki przypadek miałem gdzie sam zgasł i nie było możliwości uruchomienia silnika, a okazało się brak plusa-masy i warto sprawdzić na sam początek.

Cytat:
inna elektronika/elektryka
Najszybciej taka sytuacja będzie Wink
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Wto 20 Sie 2019, 11:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - nagle zgasł. Kręci, ale nie zapala.


Informacja od mechanika: pompa paliwa jest dobra, ale nie ma zasilania.

Co mogło się stać?

Gdzie jest przekaźnik?

Czy komputer mógł odciąć dopływ paliwa? Jeżeli tak, to z jakiej przyczyny?
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Wto 20 Sie 2019, 15:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - nagle zgasł. Kręci, ale nie zapala.


Pompa na krótko działa. Auto odpala. Jest duże prawdopodobieństwo, że padł przekaźnik pompy w BSM.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 20 Sie 2019, 15:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ABDANK

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroën C5 Lift 1,6HDi HYDRActive
Piwa: 12/1
Wysłany: Wto 20 Sie 2019, 22:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - nagle zgasł. Kręci, ale nie zapala.


Francuz_C8 napisał:
Informacja od mechanika: pompa paliwa jest dobra, ale nie ma zasilania.

Co mogło się stać?

Koledzy na forach dyskusyjnych zwracają uwagę na przypadki nagłego gaśnięcia silnika 2,2 HDi z powodu braku zasilania elektrycznego pompy paliwowej, którego przyczyną jest zjawisko "chwiejnych styków" na połączeniach elektrycznych typu wtyczka-gniazdo -> z upływem czasu, w wyniku utleniania się materiału z którego wykonano piny, dochodzi do powstania łuku elektrycznego i zniszczenia (wytopienia) połączenia.

Francuz_C8 napisał:
Gdzie jest przekaźnik?

Podobno przekaźnik pompy paliwa jest zdublowany i znajduje się w skrzynce BSM.

Francuz_C8 napisał:
Czy komputer mógł odciąć dopływ paliwa? Jeżeli tak, to z jakiej przyczyny?

Najprawdopodobniej, przyczyną przerwy w zasilaniu jest uszkodzenie elektryczne (stopienie się) wtyczki przekaźnika, które zostało spowodowane zwarciem bezpośrednio przy podłączeniu wtyczki elektrycznej do pompy paliwa -> podobno wtyczka jest wpinana do gniazda elektrycznego pompy paliwowej pionowo, a nie poziomo, i nacisk osoby siadającej na tylnej kanapie może spowodować "rozkalibrowywanie się" połączeń we wtyczce co prowadzi z czasem do powstania awarii elektrycznej.

Dobrze byłoby dokładniej przyjrzeć się tej sprawie, i jeżeli tak jest faktycznie, to spróbować rozwiązać temat od strony technicznej, aby nie było podobnego kłopotu w przyszłości.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Sro 21 Sie 2019, 00:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - nagle zgasł. Kręci, ale nie zapala.


Kolego ABDANK, dziękuję za dawkę wiedzy.

Wszystko się zgadza. Na 99% uszkodzeniu uległ przekaźnik pompy paliwa. Pompa podpięta na krótko działa, ale nie ma zasilania.

Problem właśnie w tym, że przekaźnik jest zabudowany i trudno go naprawić. Auto zostało w Warszawie, ja wróciłem do domu. W Piasecznie jest człowiek, który twierdzi, że może takie BSM przywrócić do życia w jeden dzień. Byłoby super, bo koszt usługi to mniej, niż 1/4 ceny oryginalnej nowej części (zakup używanej to duże ryzyko, a co z zamiennikami?). Obawiam się tylko ewentualnych usterek kolejnych komponentów w skrzynce, bowiem spotkałem się z opinią, że jej żywotność to około 300 kkm - moje auto zbliża się do końca tego resursu.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2849
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Sro 21 Sie 2019, 02:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - nagle zgasł. Kręci, ale nie zapala.


Albo kupić używane BSM, albo zmostkować to tak:

Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Sro 21 Sie 2019, 10:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - nagle zgasł. Kręci, ale nie zapala.


Mechanik zrobił "bypass" (mostek z możliwością odcięcia zasilania przyciskiem) i auto odpaliło, ale nie chcę jeździć z takim rozwiązaniem na stałe.

Używane BSM także do końca mnie nie przekonuje - co jeżeli trafię na trefne?

Po naprawie byłbym chociaż pewien co do stanu tego jednego przekaźnika - ale to też nie jest idealna opcja...
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Sro 21 Sie 2019, 11:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - nagle zgasł. Kręci, ale nie zapala.


Mam ogromną prośbę - czy ktoś zechciałby sprawdzić po numerze VIN, jaki numer ma mój BSM (może być na PW)? Elektronik twierdzi, że nie każdy da się naprawić i potrzebuje oznaczenia, by podjąć jakieś dalsze kroki.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 22 Sie 2019, 09:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - nagle zgasł. Kręci, ale nie zapala.


Cytat:
Po naprawie byłbym chociaż pewien co do stanu tego jednego przekaźnika - ale to też nie jest idealna opcja...
A czemu nie jest idealna opcja? Dobry elektronik jak dobrze poprawi ścieżki (bo też najprawdopodobniej taka opcja będzie w tej płytce) i wymieni na podstawie numeru przekaźnika co powinno być bardzo dobrze. Bo zakup drugiego BSM jak słusznie podejrzewasz ryzyka i choć nie koniecznie to nie wiadomo na ile czasu wytrzyma.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
ABDANK

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroën C5 Lift 1,6HDi HYDRActive
Piwa: 12/1
Wysłany: Czw 22 Sie 2019, 19:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - nagle zgasł. Kręci, ale nie zapala.


Francuz_C8 napisał:
czy ktoś zechciałby sprawdzić po numerze VIN, jaki numer ma mój BSM

Praktycznym rozwiązaniem – z pominięciem VIN – jest zrobienie zdjęcia „tabliczki znamionowej” (naklejki, z pełnym oznakowaniem wykonanym przez producenta oryginalnej części elektronicznej), która jest umieszczona na boku skrzynki BSM, i podanie tej informacji osobie podejmującej się naprawy urządzenia.

Francuz_C8 napisał:
Używane BSM także do końca mnie nie przekonuje - co jeżeli trafię na trefne?

W przypadku części elektronicznych bardzo trudno oszacować "pozostały do wykorzystania" czas pracy urządzenia albo ilość cykli jego włączeń i wyłączeń, dlatego – kierując się jakością elementów wybranych przez producenta auta na pierwszy montaż – wybrałbym w tym przypadku rozwiązanie, które powyżej zaproponowali koledzy, czyli zakup oryginalnej części używanej (z auta wyprodukowanego przez PSA).

Cokolwiek by nie napisać w tej kwestii, to moduł BSM - oryginalnie zamontowany w Citroenie C8 - pracował sprawnie przez ładnych parę lat, i to zapewne w różnych warunkach drogowych. Idea

Jeżeli masz obawy co do żywotności podzespołów znajdujących się w skrzynce BSM, to zakup drugiej, kompletnej skrzynki jest według mnie tym bardziej uzasadniony. I w tym przypadku wstawił bym używaną, sprawną skrzynkę BSM do Citroena C8, a uszkodzoną przekazał do zregenerowania, aby po jej naprawie (i późniejszym sprawdzeniu, czy wszystko działa poprawnie) stanowiła część na podmianę –> czekając w szufladzie na swoją kolej.

Każdy właściciel Citroena samodzielnie dokonuje wyborów spośród kilku podpowiedzi umieszczonych przez kolegów, chcących pomóc na Forum -> w tym konkretnym przypadku, ja bym zrobił tak jak opisałem wyżej. I oczywiście sprawdził, co tam dzieje się z połączeniami bezpośrednio przy pompie paliwowej. Rolling Eyes

PS.
Kolego Francuz_C8, bardzo dziękuję za dopisanie punktu uznania do mojego profilu -> to miły akcent, podobnie jak mrugnięcie światłami kierunkowskazów w geście podziękowania na drodze.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2849
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Pią 23 Sie 2019, 02:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - nagle zgasł. Kręci, ale nie zapala.


Francuz_C8 napisał:
Mechanik zrobił "bypass" (mostek z możliwością odcięcia zasilania przyciskiem) i auto odpaliło, ale nie chcę jeździć z takim rozwiązaniem na stałe.


Jeśli zrobisz tak jak na zdjęciu to zaletą jest że działa prawie jak oryginalne, ale ma jedną wadę że pompa będzie pracowała ciągle po przekręceniu kluczyka w stacyjce na zapłon, jej się nic nie stanie ale będzie się rozładowywał akumulator.
Przy normalnym użytkowaniu nie zauważysz różnicy i działaniu, jedynie jak dłużej samochód by stał na zapłonie bez uruchomionego silnika.
Znam kilka osób jeżdżących z takim rozwiązaniem od kilku lat i nic się nie dzieje (jedynie widnieje błąd przekaźnika pampy jak się podłączy interfejs)

Cytat:
Używane BSM także do końca mnie nie przekonuje - co jeżeli trafię na trefne?


Zawsze masz możliwość zwrotu (jeśli kupujesz wysyłkowo), a lokalnie też firmy dają gwarancję rozruchową.

Ja u siebie mam wymienione BSM, takie używane dział już ponad 5 lat i nic się nie dzieje, u kolegi podobnie, skorodował pin, zakupił drugie i od dwóch lat też nie ma problemu.

Cytat:
Po naprawie byłbym chociaż pewien co do stanu tego jednego przekaźnika - ale to też nie jest idealna opcja...


W sumie tak, ale BSM jest zalane taką masą plastyczną, która zabezpiecza całość i do takiego przekaźnika ciężko się dobrać mało inwazyjnie. Ja osobiście wolał bym jeździć z wymienionym używanym BSM, lub ewentualnie zmostkowanym niż takim naprawianym.

Tu masz jak wygląda BSM i rzeźba z wymianą przekaźnika, nie wiem jak to będzie wyglądało u tego elektronika który ma to naprawić:


Link


Co do numeru BSM to odczytaj z twojego to oznaczenie takie krótkie literowo cyfrowe np L04 i takiego szukaj.
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Sro 28 Sie 2019, 23:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - nagle zgasł. Kręci, ale nie zapala.


Ostatecznie BSM zostało naprawione. Ponoć zrobił się niezły bajzel - do tego stopnia, że wytopiło kawałek płytki. Samochód odebrany. Jeździ tak jak przed awarią - czyli dobrze.

Serdeczne dzięki za wszelką pomoc.

P.S. Nowe, oryginalne znalazłem na Allegro za dużo mniej niż wcześniej wspomniane 2k PLN - ale decyzja już wcześniej zapadła. Na przyszłość warto pamiętać.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C8 »

Opinie o samochodach Citroen C8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C8 ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3

49 300

2017r.

87 007 km

podkarpackie

CitroenC5

10 900

2006r.

170 000 km

śląskie

CitroenDS3

28 900

2014r.

72 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie

CitroenC1

19 900

2011r.

100 227 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System