Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C8 ) Zmiana RD4 (z bluetooth) na RD45



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
antyneutrino

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C8 2.0 HDi
Piwa: 11/3
Wysłany: Czw 09 Maj 2019, 19:23
Temat postu:

Zmiana RD4 (z bluetooth) na RD45


Autko to C8 2011r, 2.0 HDi.

W aucie mam wyświetlacz z SW v71.3, HW 1503 i radio Blaupunkt RD4 N2 MP3. Radio łączy się z telefonem przez BT, na wyświetlaczu widać ikonę telefonu i to działa.

Z racji odejścia od płyt CD chciałbym zmienić radio z RD4 gdzie BT działa tylko jak zestaw głośnomówiący na RD45 gdzie BT może strumieniować muzykę np z telefonu.

Chciałbym dopytać jak to jest z przekładką - nie widziałem u siebie w wiązce żadnego modułu dochodzącego do radia oprócz wiązki fabrycznej, nie mam zielonego pojęcia gdzie szukać mikrofonu.

Pytanie - przekładka radia 1:1 (dodany vin w radio) się uda? Czy będę musiał kombinować z mikrofonem?
Powrót do góry
doktor_ok

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2019
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Osiek Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C8 2,0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Sie 2019, 12:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Zmiana RD4 (z bluetooth) na RD45


Podepnę się do tematu Smile
Też od jakiegoś czasu zastanawiam się na wymianą radia w swoim C8.
Obecnie posiadam wersję RD4 N2. Wyczytałem gdzieś w necie że można do tego radia dokupić albo kabelek AUX z białą wtyczką, albo zaopatrzyć się w fabryczny moduł bluetooth. Jednak ostatnio wyciągnąłem radio na zewnątrz i w fabrycznej złączce mam już wpiętą kostkę białą pod wejście AUX i czarną która niby miała być wykorzystywana przez zmieniarkę. Na wyświetlaczu w menu nie ma funkcji AUX ani telefonu, więc do czego podpięte są te kabelki??
Powrót do góry
BoBaS1981

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Citroen c8 2.0HDI 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Lis 2019, 11:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Zmiana RD4 (z bluetooth) na RD45


Ponawiam pytanie.
Jestem nowym posiadaczem Citroena C8, 2007r,bez nawigacji. Chciałbym zmienić radio na coś z Bluetooth i kamerą cofania, a z tego co zauważyłem, z radia steruję się tym małym śmiesznym komputerem.
Czy po wymianie radia na coś normalnego, będę mógł dalej sterować wyświetlaczem i sterowaniem przy kierownicy?
Powrót do góry
Skop3k

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: C5 2.0HDi 136KM 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Cze 2021, 23:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Zmiana RD4 (z bluetooth) na RD45


doktor_ok napisał:
Podepnę się do tematu Smile
Też od jakiegoś czasu zastanawiam się na wymianą radia w swoim C8.
Obecnie posiadam wersję RD4 N2. Wyczytałem gdzieś w necie że można do tego radia dokupić albo kabelek AUX z białą wtyczką, albo zaopatrzyć się w fabryczny moduł bluetooth. Jednak ostatnio wyciągnąłem radio na zewnątrz i w fabrycznej złączce mam już wpiętą kostkę białą pod wejście AUX i czarną która niby miała być wykorzystywana przez zmieniarkę. Na wyświetlaczu w menu nie ma funkcji AUX ani telefonu, więc do czego podpięte są te kabelki??


Czarna wtyczka prowadzi do zmieniarki, która normalnie znajduje się w schowku. Niebieska wtyczka przypięta jest fabrycznie taśmą papierową do wzmocnienia nad schowkiem przygotowana pod montaż zmieniarki CD lub USB Box 9702EZ (konieczna wymiana wtyku na molex 12pin). Biała wtyczka to AUX z której kable zataśmowane są gdzieś w wiązce za schowkiem. W celu montażu AUX musisz kupić kabelek, wypiąć tamten i wpiąć zakupiony.
Powrót do góry
Skop3k

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: C5 2.0HDi 136KM 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Cze 2021, 23:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Zmiana RD4 (z bluetooth) na RD45


BoBaS1981 napisał:
Ponawiam pytanie.
Jestem nowym posiadaczem Citroena C8, 2007r,bez nawigacji. Chciałbym zmienić radio na coś z Bluetooth i kamerą cofania, a z tego co zauważyłem, z radia steruję się tym małym śmiesznym komputerem.
Czy po wymianie radia na coś normalnego, będę mógł dalej sterować wyświetlaczem i sterowaniem przy kierownicy?


Tylko wymiana na RD45 Continental z Bluetooth i USB + wymiana wyświetlacza na typ C z firmware 70.X + mikrofon i wiązka do mikrofonu bo oryginalna jest tak schowana, że dwa dni jej szukałem za radiem i schowkiem i nie znalazłem wiec poprowadziłem nową. Kilka dni temu u siebie wszystko wymieniałem. Pełna obsługa połączeń telefonu z manetki i wyświetlacza + odtwarzanie muzyki przez Bluetooth. Wcześniej miałem zamontowany do RD4 N2 MP3 oryginalny USB BOX 9702EZ z USB, AUX i złączem pod iPoda + osobny zestaw Bluetooth także mam to na sprzedaż.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 13 Cze 2021, 23:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C8 »

Opinie o samochodach Citroen C8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C8 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenDS3

35 500

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

37 500

2014r.

165 000 km

pomorskie

CitroenC4 Cactus

55 000

2017r.

130 000 km

śląskie

CitroenC3

51 900

2020r.

22 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System