Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) Brzęczenie na piątym biegu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marian14

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Lip 2019, 19:12
Temat postu:

Brzęczenie na piątym biegu


Witam,
Moje auto to Berlingo osobowe 1.6 benzyna 120 koni 2017r.przebieg 25 000 km, auto przy prędkości około 120km/h brzęczy na piątym biegu,przy letkim ruchu lewarka zmiany biegów brzęczenie ustaje,co to może być?dodam że byłem z tym problemem już trzy razy w serwisie bo auto jest jeszcze na gwarancji niestety cały czas ta sama gadka że skrzynią działa prawidłowo i że taka charakterystyka pracy tej skrzyni ,dlatego Was proszę o pomoc co z tym dalej robić może Wy coś pomożecie bo na serwis nie mam już siły,poniżej daje link do filmiku który nagrałem jak to brzęczy,pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.
https://youtu.be/AN6-eCdCwGE
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2847
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Czw 11 Lip 2019, 13:34
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Brzęczenie na piątym biegu


Ktoś miał podobnie to osłona na skrzyni brzęczała, musisz szukać, ewentualnie przejechać się innym egzemplarzem i jeśli tam tego nie będzie to męczyć serwis żeby naprawili.
Powrót do góry
marian14

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Lip 2019, 21:00
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Brzęczenie na piątym biegu


Może się komuś przyda.Nie mając już sił i szkoda mi było mojego zdrowia na walkę że śmiesznym serwisem Citroena który twierdził że skrzynia działa prawidłowo i próbowali mi wmówić że białe jest czarne postanowiłem ogarnąć to sam i pojechałem do swojego mechanika który stwierdził po jeździe próbnej w minutę że uszkodzone jest koło piątego biegu i faktycznie po zdjęciu pokrywy skrzyni biegów piąte koło wykazywało luzy,po rozkręcenie okazało się że gniazdo koła piątego biegu i tuleja po prostu się wytarły co powodowało objawy włączonej wiertarki w samochodzie,po wymianie koła piątego biegu i tuleji wiertarka została wyłączona hehehe,minus że musiałem zrobić to na swój koszt pomimo że posiadam gwarancję,że swojej strony śmiać mi się chce że przy przebiegu 25.000 kilometrów dzieją się takie rzeczy, a co do serwisu Citroena to ech...nawet nie chce mi się pisać ,totalne dno.
Powrót do góry
przemoj1

Czytelnik



Dołączył: 13 Lip 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen Berlingo
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Lip 2019, 18:53
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Brzęczenie na piątym biegu


Dobrze kolego że trafiłeś do normalnego serwisu w którym mają pojęcie o naprawie samochodu a nie tylko o tym jak sprzedać auto......Proponował bym Tobie w tym momencie wytoczyć sprawę sądową tym oszustom z Citroena. Wygraną masz w kieszeni wystarczy tylko ze udokumentujesz naprawy wykonane w swoim aucie. Po sprawie sądowej i tak Citroen będzie opłacał całe koszty sądowe gdyż wygraną masz w kieszeni. Co prawda zbytnio finansowo ich to nie dotknie ale przejrzą na oczy, że ludzie poznają się na ich oszustwie i cwaniactwie...

A tak przy okazji


Dnia 15.07.2019 zaprowadziłem samochód do serwisu ASO w celu zdiagnozowania problemu z wyciekiem oleju. W serwisie powiedziano mi ze proszę dziś zostawić samochód i w dniu jutrzejszym zajmiemy się pańskim autem no i rzeczywiście zajęli się sprawdzając jedynie miejsce gdzie prawdopodobnie ten olej ucieka. W wtorek (16.07.2019) kazano mi zabrać auto bo i tak przez następne 2 dni nic by się z nim nie działo bo mechanika nie ma ( jak by mnie to miało interesować.... serwis to serwis a nie jakaś półka sklepowa ze czegoś nie ma... nie ma jednego mechanika to ma być inny w zamian). Kazano mi przyprowadzić auto w czwartek ( 25.07.2019) No i tak auto sobie stało czwartek piątek sobota niedziela.... Obiecane miałem ze będzie gotowe na sobotę lub poniedziałek. Dziś jest właśnie ten że poniedziałek i co ??? dowiaduje się ze skrzynia nie z mojego auta przyjechała z naprawy do ASO... żałosne !!!!! 6 dni łącznie bez auta objętego gwarancją. Prawdopodobnie auto będzie do odbioru we wtorek 23.07.2019 lecz po niedołężnych działaniach serwisu i tego pewny nie jestem. A i tak przy okazji powodem wycieku było prawdopodobnie za mała ilość silikony danego na łączeniu skrzyni.


Napisałem kolejnego emaila do Citroena ze liczę na rekompensatę z ich strony na mój zmarnowany czas i okres bez auta. Z góry założone jest że umyją ręce ale zobaczymy.

Generalnie w moim przypadku do końca zycia będę omijał citroena szerokim łukiem i prawdopodobnie z berligno trzeba będzie się rozstać bo to patologia jakaś
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenDS4

34 900

2013r.

186 297 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

36 500

2014r.

165 000 km

pomorskie

CitroenC5

17 900

2012r.

323 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

46 900

2015r.

163 000 km

łódzkie

CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System