Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Czyszczenie parownika/demonataż wentylatora -> toutorial


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
erpe

Debiutant



Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: C4 (1,6 hdi - 90km)
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Kwi 2019, 12:16
Temat postu:

C4 1,6HDI 90KM 2010r.


Witam, po demontażu pokazanym krok po kroku można zacząć od góry wpuszczać piankę np. z K2 zaczynając od nawiewów? Co z filtrem kabinowym w takim wypadku?
Czy podany przykład czyszczenia parownika po całkowitym demontażu jest bezpieczny? Można tam swobodnie psikać pianą? Co z brudem wtedy i jak go usunąć?
Powrót do góry
MariuszGd

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk/pomorskie
Posiadane auto: Citroen, C4II, 1.6HDI/112KM, 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Kwi 2019, 17:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Czyszczenie parownika/demonataż wentylatora -> toutorial


Josephb napisał:
jaxnet napisał:
Wielkie dzięki za tutorial. Udało się, choć przy wentylatorze faktycznie trzeba się pogimnastykować.
Jednocześnie spieszę poinformować, że w C4 II (2011-?) procedura jest analogiczna.
1. Zdjąć osłony - przede wszystkim główna pod kierownicą, ale również: osłona od dołu (nad pedałami), osłona boczna kolumny środkowej, mały tunel wyprowadzający nawiew (śrubka pod osłoną boczną kolumny środkowej) - w przeciwnym wypadku będzie za mało miejsca aby cokolwiek zdziałać.
2. Wysunąć wentylator - odłączyć zasilanie, lekko odgiąć plastikową blokadę w górnej części wentylatora, obrócić wentylator przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Nie widzę możliwości wydobycia wentylatora z tej "klatki" bez demontażu pedałów. W związku z tym maksymalnie odsunąłem wentylator w stronę drzwi kierowcy, jednocześnie układając go poprzecznie do tunelu w którym był umieszczony.
3. Wyczyszczenie parownika - Ułożenie wentylatora zgodnie z opisem powyżej, pozwala wsunąć rękę z przewodem środka czyszczącego od dołu.
4. poskładać z powrotem.



Dziś odgrzybiałem klimę w Citroenie C4 1.6 hdi z 2012 r. ale dobrałem się do parownika od strony schowka. Po zdjęciu osłony pod schowkiem i prawego boczku tunelu środkowego ( na zatrzaskach) moim oczom ukazał się prawy bok modułu nagrzewnicy a tam znajdował się otwór ok 2,5 cm średnicy zaślepiony zatyczką koloru czarnego. Po wyjęciu tej zatyczki widać parownik i tam wprowadziłem wężyk z dyszą i zapodałem piankę. Jest dobry dostęp i łatwo to zrobić. Próbowałem dostać się do parownika poprzez wyjęcie wentylatora ale za ciasno siedział, trudny dostęp i bałem się żeby coś nie urwać przy jego wyciąganiu. Wychodzi na to , że w nowym modelu producent przewidział odgrzybianie i wyposażył go w łatwy dostęp do parownika.


Cześć,

jak ściągnąłeś prawy boczek konsoli? Zdjąłem osłonę pod schowkiem - jest mocowana na 3 szpilki. Zdemontowałem z boczka na końcu plastikowe okrągłe spinki i gdzieś się jeszcze trzyma. Nie chciałem za mocno szarpać, aby czegoś nie urwać. Coś trzeba jeszcze zdjąć/odkręcić, czy tylko trzyma się na zatrzaskach na całej pozostałej długości?

Pozdrawiam
Mariusz
Powrót do góry
erpe

Debiutant



Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: C4 (1,6 hdi - 90km)
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Cze 2019, 20:21
Temat postu:

Klimatyzacja C4


MariuszGd w prawym boczku masz plastik z torx-em. Może to jeszcze trzyma.

Ja mam pytanie odnośnie wody która sie skrapla podczas używania klimatyzacji na podłoge od strony pasażera.
Podejrzewam niedrozność odprowadzenia wody z parownika. Proszę o info jak się dostać to tego kolanka żeby to wyczyścić.
Czy lepiej od środka czy od spodu ?
Powrót do góry
Kaczmarski

Czytelnik



Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 HDI 90 5d
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Maj 2022, 15:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Czyszczenie parownika/demonataż wentylatora -> toutorial


Dzięki, bardzo dobry poradnik.
U mnie były 2x Torx w boczkach tunelu - trzeba było mocno odgiąć inny plastikowy panel żeby odkręcić. Po wszystkim już tej drugiej śrubki nie wkręcałem.

Jedyny problem to taki jak kierować strumień środka do czyszczenia żeby trafił na parownik a nie na podłogę, ale jakoś się udało i problem zniknął.

Warto uważać na mocny zapach po uruchomieniu samochodu - ciężko oddychać i lepiej robić to w dobrze wentylowanym miejscu, garaż okazał się średnio fortunny.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenC5

10 000

2007r.

312 000 km

lubelskie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie

CitroenDS4

32 990

2014r.

203 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie

CitroenDS3

33 000

2015r.

126 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System