Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) P1112 P1160 Auto w trybie awaryjnym.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BrunoKorak

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechanów
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 2003r
Piwa: 0/5
Wysłany: Sro 29 Maj 2019, 15:55
Temat postu:

P1112 P1160 Auto w trybie awaryjnym.


Dzień dobry,
jeżdżę moim C5 kombi od 3 lat. Silnik 2.0 100KW benzyna+gaz, rocznik 2003. Auto ma spory przebieg, zbliża się do 360 000km więc miałem kilka awarii. Naprawiałem maglownicę, uszczelniałem silnik, wymieniałem sprzęgło i amortyzator. Teraz dopadły mnie dziwne awarie silnika. Kilka dni temu silnik mi się rozgrzał, stałem w korku. Szczęśliwie miałem możliwość zjechać z jezdni i wystudzić silnik zanim wskazówka wyszła poza skalę. Dojechałem do domu. Okazało się, że po wymianie skraplacza klimatyzacji na warsztacie niezbyt się przyłożyli do zamknięcia tego pudełka z elektroniką sterującą wiatrakiem. Dostała się tam woda i zrobiło się sporo zaśniedziałych połączeń. Wymieniłem kilka połączeń, które były zaśniedziałe i przewody po dotknięciu odpadły. Skasowałem błędy urządzeniem SDPROG, auto jeździło dwa dni niezbyt dużo wtedy miałem potrzeb więc przejechałem około 15 km. Trzeciego dnia wszystko przebiegało normalnie ale po przejechaniu 0,5, gdy silnik się rozgrzał nagle auto przestało reagować na pedał gazu. Silnik nie chciał wejść na obroty większe niż 2000 obrotów. Dowiozłem żonę do pracy , jakoś się udało. Po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu przez chwilę było ok ale po 15 sekundach znów wyżej 2000 obrotów było nieosiągalne. Auto jedzie jakby było bezsilne. To zdaje się jest tryb awaryjny. Poczytałem gdzie się dało i znalazłem, że przy błędach P1112 i P1160 naprawa polega na wymianie szklanek popychaczy. Czy to oznacza, że te szklanki się zawiesiły? Raczej nie bo są chwile, kiedy wszystko jest ok. W jaki sposób wymiana coś zmieni? Nie wystarczy wymontować oczyścić i zamontować powtórnie? Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?
Pozdrawiam.
_________________
Umiarkowane zdolności mechaniczne ale mam za to dobre poczucie humoru.
Powrót do góry
zibi2210

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 3119
Skąd jesteś (miejscowość / region): TUSZYN
Posiadane auto: Peugeot 307 CC 1.6 16V 2007
Piwa: 1085/1
Wysłany: Sro 29 Maj 2019, 17:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) P1112 P1160 Auto w trybie awaryjnym.


To chyba raczej problem z ciśnieniem paliwa lub przepływomierzem.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 29 Maj 2019, 21:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) P1112 P1160 Auto w trybie awaryjnym.


Witaj.
Cytat:
do zamknięcia tego pudełka z elektroniką sterującą wiatrakiem.
Prawdopodobnie być może moduł padnięty i brak sterowania wywala błąd, bo sterownik myśli, że może silnik się przegrzać i stąd tryb awaryjny oraz możliwe wspomniane błędy o którym wspomniałeś, ale czemu opisu nie podajesz błędu skoro z innego interfejsu odczytane.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 12:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) P1112 P1160 Auto w trybie awaryjnym.


Szklanki powodują wpadanie w tryb awaryjny, ale bardziej to wygląda na np zawieszający się wtryskiwacz gazu, czy to dzieje się i na benzynie i na gazie?
A P1160 może świadczyć o uszkodzonym mapsensorze.

Co do szklanek to niektórzy robili płukankę silnika i im to pomagało, ale one są poprzycierane i warto by było je wymienić, po takiej wymianie silnik odżywa i zaczyna bardzo ładnie pracować, wadliwe szklanki miały mniejszy i ukośny kanał olejowy który nie zapewniał wystarczającego smarowania.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 16:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) P1112 P1160 Auto w trybie awaryjnym.


Po przejrzeniu z dokumentacji:
Cytat:
P1112 P1160
Te błędy są powiązane z czujnikiem temperatury dolotu i może być czujnik wałka rozrządu uszkodzony albo czujnik temperatury dolotu powietrza. Wada szklanki zaworowe to silnik głośno pracuje i wówczas następuje inne spalanie w komorze silnika, na którym złe spalanie są wykrywane przez sondę lambda, a tego błędu nie są zgłaszane.

Moje podejrzenie to najprawdopodobniej są nie podłączone wspomniane czujniki co warto sprawdzić i warto również przejrzeć paramenty tych czujników czy w ogóle coś pokazują i jakie wartości?
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 16:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
BrunoKorak

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechanów
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 2003r
Piwa: 0/5
Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 17:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) P1112 P1160 Auto w trybie awaryjnym.


Dzięki za odpowiedzi ale nie bardzo potrafię skorzystać z nich.
Podjadę dziś do mechanika żeby popatrzyła czy są jakieś dziury w dolotach.
Auto tak samo marnie jedzie na gazie jak i na benzynie.
Posprawdzamy parametry, które dadzą się sprawdzić a na prawdziwe leczenie auta jestem umówiony do prawdziwego znawcy Citroenów w przyszłym tygodniu. Oczywiście napiszę co jest nie tak z moim autem.
Dzięki za sugestie, proszę o więcej zwłaszcza takich, które pozwolą mi w miarę komfortowo przejechać do prawdziwego mechanika 100 km.
_________________
Umiarkowane zdolności mechaniczne ale mam za to dobre poczucie humoru.
Powrót do góry
BrunoKorak

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechanów
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 2003r
Piwa: 0/5
Wysłany: Nie 02 Cze 2019, 20:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) P1112 P1160 Auto w trybie awaryjnym.


Zająłem się bardziej pieszczotliwie modułem sterowania wentylatorem upatrując w nim początek wszelkiego zła. Oczyściłem wszystkie styki, rozebrałem kostki, polutowałem to i owo i mam nadzieję, że w poniedziałek uda mi się poskładać to wszystko. Nadmienię, że auto dziś zachowywało się zupełnie normalnie, ale rozumiem, że to tylko zmyłka żebym odstąpił od naprawy a zepsuje się jak wyruszę gdzieś dalej. W dalszym ciągu jestem przerażony ilością możliwych błędów.
Pozdrawiam
_________________
Umiarkowane zdolności mechaniczne ale mam za to dobre poczucie humoru.
Powrót do góry
malysek599

Debiutant



Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C5 x7, 2.0, 2009 r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 15 Lip 2020, 20:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) P1112 P1160 Auto w trybie awaryjnym.


Czy udało Ci się rozwiązać problem i faktycznie przyczyną był moduł przy wentylatorze? Mam identyczny problem. Po wymianie skraplacza klimatyzacji wyrzuca mi błąd p1160. Dziwna sprawa bo wymiana nie miała jakiegokolwiek związku z układem dolotowym
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3

55 990

2021r.

20 000 km

śląskie

CitroenC3

49 900

2019r.

41 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

22 000

2014r.

218 000 km

lubelskie

CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie

CitroenC5 Aircross

69 900

2019r.

226 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System