Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) C5 x7 trzęsie się jak traktor zwłaszcza na zimnym silniku


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ogrodnik6006

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2019
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: 405 1.8 GR/C5 X7 2.0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Maj 2019, 18:16
Temat postu:

C5 x7 trzęsie się jak traktor zwłaszcza na zimnym silniku


Drodzy Koledzy proszę was o pomoc w wytypowaniu co może być winowajcą faktu że C5 2.0hdi automat 136km z 2009r którą dopiero co nabyłem strasznie się trzęsie zwłaszcza w okolicy deski rozdzielczej i w okolicach między lewarkiem skrzyni a podłokietnikiem o lusterkach nie wspomnę. Drgania znacząco przekraczają te jakie są normalne dla diesla ponadto samochód wydaje się być zbyt głośny na wyższych obrotach. Objawy te są bardzo uciążliwe i szczególnie silne w chłodne dni, przy zimnym silniku oraz przy niskich obrotach na wysokich biegach. Serdecznie proszę i z góry dziękuję za wszelką praktyczną pomoc która uchroni mnie przed niepotrzebnymi wydatkami zwłaszcza że na dzień dobry musiałem wymienić półosi i przegub zew. w drugiej. Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 16 Maj 2019, 18:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 x7 trzęsie się jak traktor zwłaszcza na zimnym silniku


Witaj.
Cytat:
którą dopiero co nabyłem
To teraz masz możliwość oddać za ukryte wady, no chyba, że wiedziałeś co kupujesz i z tym do właściciela się zgłoś.
Być może nie masz zbieżności bądź zjechane opony lub felga krzywa o ile oczywiście silnik równo pracuje, ale jak twierdzisz, że silnik głośno pracuje lecz nie piszesz dokładnie o jej pracy silnika choćby, czy równo pracuje?

Cytat:
wszelką praktyczną pomoc która uchroni mnie przed niepotrzebnymi wydatkami
Niestety, kupując w takim stanie jakim opisujesz to musisz się liczyć i z wydatkami które jednak nie ominiesz.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
ogrodnik6006

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2019
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: 405 1.8 GR/C5 X7 2.0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Maj 2019, 18:51
Temat postu:

C5 x7 trzęsie się jak traktor zwłaszcza na zimnym silniku


Wiec - oglądając w miarę szczegółowo samochód zarówno z zewnątrz jaki pod spodem miałem świadomość wymiany pękniętej manszety ew. przegubu - o drugim przegubie niestety nie wiedziałem. Co do drgań nie były aż tak wyczuwalne w momencie kupna - było bardzo ciepło. Samochód pracuje równo, skrzynia też nie szarpie - samochód przyspiesza płynnie, na kierownice nie są przenoszone drgania poza tymi jakie występuję przy pełnym dodaniu gazu w podłogę przy osiąganiu prędkości ok 110km/h - wtedy zaczyna lekko drgać kierownica - to też mnie niepokoi. Jeśli chodzi o drgania -przenoszone są one na karoserię z silnika lub i skrzyni jak sądzę... gdyby nie drgania te na karoserii oraz przy 110km/h rzec by można samochód pod względem mechanicznym idealny... Jeśli chodzi głośną pracę na wysokich obrotach chcę w to wierzyć że to rezonans z karoserii..?
Powrót do góry
gadu-gadu
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 16 Maj 2019, 19:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 x7 trzęsie się jak traktor zwłaszcza na zimnym silniku


To czyli im większa prędkość tym więcej odczuwasz drgania, tak?
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
ogrodnik6006

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2019
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: 405 1.8 GR/C5 X7 2.0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Maj 2019, 19:35
Temat postu:

C5 x7 trzęsie się jak traktor zwłaszcza na zimnym silniku


Do ok 110 km/h nie ma w zasadzie chyba żadnych drgań - nie jestem w stanie w tej chwili w 100% odpowiedzieć na to pytanie ponieważ nie jestem typem człowieka który katuje samochody zwłaszcza gdy coś trzęsie/niedomaga a po drugie nie miałem na razie gdzie się rozpędzić powyżej 110km/h. Możliwe że przy spokojnym przyspieszaniu nie byłoby drgań - ale to tylko przypuszczenie.

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie dla drgań na kierownicy - ale tarcze hamulcowe które są nowe (z resztą samochód do końca serwisowany) mają bardzo lekkie, ale jednak - bicie - lekko wyczuwalne na kierownicy przy silnym hamowaniu.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 16 Maj 2019, 19:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 16 Maj 2019, 19:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 x7 trzęsie się jak traktor zwłaszcza na zimnym silniku


Jeżeli do 80 czy 100 drgania nie odczuwasz, to musisz sprawdzić zbieżność (dla pewności) oraz sprawdzić opony, a najlepiej podjedź do wulkanizacji i niech sprawdzą Ci kola pod kontem bicia kół.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
ogrodnik6006

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2019
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: 405 1.8 GR/C5 X7 2.0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Maj 2019, 20:08
Temat postu:

C5 x7 trzęsie się jak traktor zwłaszcza na zimnym silniku


Niebawem będę zmieniał opony więc może nowe wyważenie kół pomoże... niemniej jednak te nieszczęsne drgania na karoserii wydają się dużo bardziej palącym problemem - może Ktoś ma jakieś praktyczne pomysły..?
Powrót do góry
gadu-gadu
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 16 Maj 2019, 21:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 x7 trzęsie się jak traktor zwłaszcza na zimnym silniku


Cytat:
może Ktoś ma jakieś praktyczne pomysły..?
Niestety, na praktyczne z dokładnością nikt Ci nie napisze (na odległym forum) nim nie sprawdzisz na powyższe odpowiedzi i zdasz relacje na forum co będziemy dalej myśleć do tego momentu aż rozwiążesz problem.
Pozostaje jeszcze sprawdzić sworznie na wahaczy w tym i tuleje, bo też od tego mogą tak się zachowywać więc, całe zawieszenie do przejrzenia.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
ogrodnik6006

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2019
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: 405 1.8 GR/C5 X7 2.0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Maj 2019, 10:17
Temat postu:

C5 x7 trzęsie się jak traktor zwłaszcza na zimnym silniku


Witam ponownie - z tego co wiem od mechanika wszystkie elementy w obrębie kół są ok - nie powybijane - może chodzi o poduszkę/poduszki silnika..? czy można to jakoś ocenić tak by nie wymieniać wszystkich kiedy np tylko jedna padła - lub wcale to nie poduszki..? Myślę że Ktoś z forumowiczów przerabiał podobny temat..?
Powrót do góry
gadu-gadu
lyczko

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 217
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C5 1.6 HDI FAP 2010r. manual 5B sedan
Piwa: 9/1
Wysłany: Pią 17 Maj 2019, 11:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 x7 trzęsie się jak traktor zwłaszcza na zimnym silniku


a jak gasisz samochód to nie "zatelepie" się mocniej przez tą chwilę?
Powrót do góry
ogrodnik6006

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2019
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: 405 1.8 GR/C5 X7 2.0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Maj 2019, 11:22
Temat postu:

C5 x7 trzęsie się jak traktor zwłaszcza na zimnym silniku


Pali i gaśnie idealnie bez telepania tak lekko jak moja 405 w benzynie. Tak telepie A3 mojego Brata przy gaszeniu i odpalaniu 1.9tdi
Powrót do góry
gadu-gadu
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 17 Maj 2019, 17:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 x7 trzęsie się jak traktor zwłaszcza na zimnym silniku


Cytat:
Pali i gaśnie idealnie bez telepania tak lekko jak moja 405 w benzynie.
A niby skąd mamy wiedzieć o Twoje 405 peugeota i co to za porównanie???

Cytat:
Tak telepie A3 mojego Brata przy gaszeniu i odpalaniu 1.9tdi
To My rozmawiamy o Citroenie czy Audi???

Jak dotąd nic nie zrobiłeś choćby sprawdzenie kół i miałeś zmienić opony, a Ty szukasz czego?: zgadywanki czy rozwiązania Confused

Cytat:
Myślę że Ktoś z forumowiczów przerabiał podobny temat..?
Jasne, że przerabiał, ale jak ktoś przerabia to i wszystko po kolei aktualnie sprawdzi aniżeli zgaduje, a może to, a może tamto. Uwierz mi, że takiego typu zachowania auta ciężko na odległość stwierdzić dokładnej przyczyny bez wcześniejszych rozeznania i jak ktoś ma problem to opisuje co zrobił, a czego jeszcze może zrobić. Tak więc, zacznij od wyważenia kół i sprawdzenie zawieszenia, bo odczuwalne drgania powyżej 100 świadczyć może o złym stanie opon lub felgi bądź zbieżność kół i innej opcji nie ma.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
ABDANK

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroën C5 Lift 1,6HDi HYDRActive
Piwa: 12/1
Wysłany: Pią 17 Maj 2019, 22:00
Temat postu:

Re: C5 x7 trzęsie się jak traktor zwłaszcza na zimnym silniku


ogrodnik6006 napisał:
z tego co wiem od mechanika wszystkie elementy w obrębie kół są ok - nie powybijane

Nie lekceważył bym poważnego drgania karoserii Citroena C5, dającego o sobie znać po przekroczeniu prędkości 100 km/godz.

Tak jak napisał kolega Mostek123, który ma duże doświadczenie praktyczne, i z Twojego opisu wskazał jako główny powód: uszkodzenie obręczy koła lub wada opony.

Najprawdopodobniej zamontowana na przodzie Citroena C5 jedna z obręczy (felga) jest wykrzywiona. Idea

Aby przekonać się o tym w prosty sposób, przełóż obydwa koła z przedniej osi Citroena C5 na jego tył, a z tylnej osi na przód auta, nie zamieniając stronami. Smile

Wyjedź - po tym - na najbliższy odcinek drogi szybkiego ruchu, aby sprawdzić czy jest różnica w zachowaniu się auta podczas przyspieszania oraz przy hamowaniu -> oczywiście rób to ze szczególnym zachowaniem bezpieczeństwa Twojego i innych użytkowników drogi.
Jak będzie różnica i Citroen C5 przestanie trząść (karoserią, deską, lusterkami) to powód będziesz miał z grubsza ustalony.

Krok drugi, to znalezienie, która felga jest krzywa, albo która opona bije, powodując drgania.
I to ustalisz w warsztacie wulkanizacyjnym.
Ja osobiście nie pojechał bym ponownie do warsztatu wulkanizacyjnego w którym byłeś ostatnim razem, bo jak mechanik nie był w stanie ocenić wady na obręczy lub w oponie - bo nie zdejmuje kół do ich oceny jakościowej - to następna wizyta może być za parę tygodni u jego kolegi, który wymienia przekładnie kierownicze. Wink

W dobrym warsztacie wulkanizacyjnym, po zdjęciu kół i zakładaniu ich kolejno na wyważarkę można stwierdzić z całą pewnością, czy felga jest krzywa poprzecznie czy osiowo.
To samo dotyczy oceny opony, czy jest tak zwana "ósemka", czy zrobiło się "jajo".

Wychodzę przy tym z założenia, że koła były odpowiednio wyważone ciężarkami i do dzisiaj nie zgubiłeś żadnego z tych ciężarków, a opony nie są z rocznika Twojego Citroena C5?

Citroen C5 waży około półtorej tony i czasami kierowcy zapominają o tym, pokonując wysokie krawężniki aby zaparkować w upatrzonym przez siebie miejscu.
Efekt jest później taki, że "trzęsie się kierownica". Very Happy
Powrót do góry
ogrodnik6006

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2019
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: 405 1.8 GR/C5 X7 2.0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Maj 2019, 11:29
Temat postu:

C5 x7 trzęsie się jak traktor zwłaszcza na zimnym silniku


Koledzy serdecznie dziękuję za udział w dyskusji - każda opinia jest dla mnie ważna - oczywiście mowa jest o Citroenie a nie innej marce - te wtrącenia miały na celu zobrazować sytuację. Opony to 17-to calowe zimówki z 13 czy 14 roku - przed zmianą. O ile drgania na kierownicy są dla mnie ważne o tyle to że "drży buda/grzechoczą plastyki" nie zależnie od tego czy jadę czy nie - dużo bardziej mnie irytuje - zwłaszcza, że ze względu na warunki drogowe na co dzień nie przekraczam 90km/h. Dlatego też tego drugiego schorzenia chciałbym pozbyć się w pierwszej kolejności. Czy ma Ktoś pomysł jak mógłbym sprawdzić co jest nie tak w garażu z kanałem..?
Powrót do góry
gadu-gadu
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Pon 20 Maj 2019, 15:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 x7 trzęsie się jak traktor zwłaszcza na zimnym silniku


Kolego. Jeśli drży Ci karoseria na postoju a sam silnik chodzi normalnie to winę za to ponoszą wyłacznie poduszki silnika i skrzynii, ale tego nikt Ci na odległość nie sprawddzi tylko mechanik musi pomacać. Można przy pomocy drugiej osoby poobserwować czy w momencie dodania gazu silnikiem rzuca po komorze czy stoi sztywno. Jeśli sie rusza to na bank poduszki do wymiany I zwróć uwagę, że część poduszek/ tulei, zwłaszcza te dolne koło półosi muszą być oryginalne, gdyż na innych bedzie głośno.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC2

7 900

2006r.

163 000 km

śląskie

CitroenC-Crosser

25 900

2008r.

201 547 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

16 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

CitroenC3

44 900

2018r.

57 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System