Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) XP 2008r Klimatyzacja się nie załącza, brak bezpiecznika D



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grassini

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.6 HDi 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Maj 2019, 18:06
Temat postu:

XP 2008r Klimatyzacja się nie załącza, brak bezpiecznika D


Witam,
zauważyłem, że klimatyzacja nie wieje chłodnym powietrzem. Ponieważ dobijałem klimatyzacją 2 lata temu pomyślałem, że po prostu się skończyła. Podjechałem do warsztatu nabijającego klimatyzację, fachowiec stwierdził, że nie załącza się sprężarka.
Oczekując, aż fachowiec znajdzie złącze do podłączenia aparatury w celu zdiagnozowania usterki (szczelność na pierwszym miejscu) przeszukałem forum i chciałem zacząć od sprawdzenia bezpiecznika. Niestety w mojej Xsarze Picasso z 2008 roku brak bezpiecznika D, F36 F40. Pod maską sa bezpieczniki do F18, a w kabinie do F22.
Zwracam się z prośbą o podpowiedź, który bezpiecznik w moim modelu odpowiada za załączanie sprężarki.
Pozdrawiam
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Wto 07 Maj 2019, 19:58
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) XP 2008r Klimatyzacja się nie załącza, brak bezpiecznika D


F15 15A w kabinie
(Zestaw wskaźników-radioodtwarzacz-klimatyzacja-nawigacja).
Sprawdziłeś obecność czynnika?Bez czynnika też się nie załączy.
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Grassini

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.6 HDi 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Maj 2019, 08:55
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) XP 2008r Klimatyzacja się nie załącza, brak bezpiecznika D


Niestety nie wiem jak sprawdzić czy jest czynnik.
Bezpiecznik F15 OK.
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Sro 08 Maj 2019, 14:24
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) XP 2008r Klimatyzacja się nie załącza, brak bezpiecznika D


Myślałem,że fachman sprawdził...
Sprawdź czy nie ma tłustej plamy na chłodnicy klimatyzacji za wentylatorem najczęściej tam właśnie koroduje.Może zauważyłeś jak ostatnio działała czy z kratek wentylacji słychać było syk?
Pozostaje jeszcze sprawdzić na krótko czy elektromagnes działa.
Jak wskazanie temperatury zewnętrznej ?
Cytat:
aż fachowiec znajdzie złącze do podłączenia aparatury w celu zdiagnozowania usterki (szczelność na pierwszym miejscu)

Do czynnika jest dodawany barwnik na uv.Od sprawdzenia lampą powinien zacząć myślę...Jak jest mikroskopijna nieszczelność to podciśnieniem nic może nie wykazać.
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Grassini

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.6 HDi 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Maj 2019, 09:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) XP 2008r Klimatyzacja się nie załącza, brak bezpiecznika D


Tłustej plamy nie widzę.
Jak ostatnio używałem klimy (wczesna jesień 2018) słyszałem syk dochodzący z kratek po czym leciało chłodne powietrze.
Wskaźnik temperatury pokazuje temperaturę mniej więcej dokładną - różnica 1, 2 stopni. czyli na dworzu jest 8 w pokazuje 10 stopni.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 09 Maj 2019, 09:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Czw 09 Maj 2019, 15:28
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) XP 2008r Klimatyzacja się nie załącza, brak bezpiecznika D


Syczenie świadczy o zbyt małej ilości czynnika.Powietrze poleci chłodne,ale nie zimne.
Pozostaje sprawdzić czy elektromagnes przy sprężarce działa,czy jest napięcie w kostce po załączeniu.Cewka elekromagnesu powinna mieć opór.
Jeszcze sprawdzenie czujnika ciśnienia przy chłodnicy.
Możesz sprawdzić przez króciutkie naciśnięcie czy zaworkiem napełniania poleci czynnik...
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Grassini

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.6 HDi 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Maj 2019, 09:28
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) XP 2008r Klimatyzacja się nie załącza, brak bezpiecznika D


Skoro syczenie świadczy o małej ilości czynnika to czy po prostu nie skończył się czynnik i nie wystarczy go uzupełnić? Mam się czego obawiać? Po co sprawdzanie innych rzeczy skoro może wystarczy sunąć to co zostało, i naładować do pełna i już...
Zastanawiam się nad tym, czemu "fachowiec", gdy usłyszał że nie rusza sprężarka chciał od razu diagnozować auto? Czemu zwyczajnie nie podłączył maszyny i nie zaczął napełniać klimatyzacji. Gdyby była nieszczelna najwyżej po kilku dniach znowu bym miał pustą i wtedy można szukać wycieku (z tego co wiem nabijają z czynnikiem uv który ma ułatwić znalezienie wycieku).
Póki co umówiłem się na wizytę w innym warsztacie i zobaczymy co tam powiedzą.
Powrót do góry
alingen

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: XP 2004 1.6HDI 80kW
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 10 Maj 2019, 23:17
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) XP 2008r Klimatyzacja się nie załącza, brak bezpiecznika D


"Czemu zwyczajnie nie podłączył maszyny i nie zaczął napełniać klimatyzacji. Gdyby była nieszczelna najwyżej po kilku dniach znowu bym miał pustą i wtedy można szukać wycieku (z tego co wiem nabijają z czynnikiem uv który ma ułatwić znalezienie wycieku)."

Nie robi się takich rzeczy"na chybił-trafił".Czynnik chłodzący jest drogi.Napełnienie na full i utrata całego czynnika na skutek nieszczelności układu,to kompletny bezsens.Trzeba zrobić próbę szczelności i dopiero wtedy napełnić.Mechanik miał rację,trzeba było tak zrobić a nie szukać innego.
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Czw 06 Cze 2019, 09:19
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) XP 2008r Klimatyzacja się nie załącza, brak bezpiecznika D


Witam.
Cytat:
Zastanawiam się nad tym, czemu "fachowiec", gdy usłyszał że nie rusza sprężarka chciał od razu diagnozować auto? Czemu zwyczajnie nie podłączył maszyny i nie zaczął napełniać klimatyzacji.


I tu jest pytanie,czy to mechanik od klimy czy mechanik-napełniacz klimy.
Jak masz klimatronik bez czynnika nie ruszy.
2.Wystarczyło by na początek podłączył maszynę do napełniania i byłoby wiadomo czy jest szczelna.Pierwsze maszyna ściąga powoli czynnik i tu już wiadomo:jak minimalna ilość-nieszczelna(u mnie przy nieszczelności ściągnął 50 gramów Laughing
Potem maszyna testuje szczelność.Zdrowo jest podłączyć na jak najdłużej(min godzina),a podłączają na ok.20-30 minut.Przez 20 minut testu u mnie nie wykryło spadku.
Jeśli jest klima szczelna to maszyna ją napełnia.Jak jest nieszczelność to ją zgłasza i nie trzeba napełniać czynnikiem.Trzeba ją tylko zlokalizować(UV).
Jak jest ok trzeba szukać j/w.

Napisz dla potomnych jaka była przyczyna. Wink
Pozdrawiam.
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew

20) klima »

CitroenC5

27 000

2009r.

259 000 km

śląskie

CitroenC5

17 900

2012r.

323 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2008r.

173 000 km

łódzkie

CitroenC4 SpaceTourer

83 900

2018r.

67 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

27 900

2012r.

184 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System