Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Problem z tylną wycieraczką



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzok84

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Mar 2019, 19:40
Temat postu:

Problem z tylną wycieraczką


Witam wszystkich forumowiczów. Moim problemem jest dziwna sytuacja z pracą tylnej wycieraczki a mianowicie nie dawno wycieraczka zaczęła pracować swoim rytmem a nie długo po tym przestała działać w ogóle. Po wymianie silniczka na inny problem zniknął na 3 miesiące i pojawił się ten sam problem. Po sprawdzeniu silniczków na krótko okazało się że oba pracują normalnie. Po podłączeniu miernika napięcia do kostki, która wchodzi do silniczka przy załączeniu przełącznika wycieraczki jest napięcie 12.5-13.5 V natomiast zanika ono kiedy załącza się przekaźnik i pojawia znowu kiedy przekaźnik odbija po 5 sekundach. Według mnie powinno być na odwrót. Chciałem dostać się do przekaźnika ale po długich poszukiwaniach okazało się że jest on gdzieś w module BSI i z tego co widziałem raczej nie jest możliwa wymiana samego przekaźnika tylko całego modułu, proszę o pomoc.
Powrót do góry
Krzok84

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Mar 2019, 15:45
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Problem z tylną wycieraczką


Panowie pomóżcie już nie mam pomysłów jak to naprawić. Silniczek po podpięciu na krótko pracuje normalnie po podłączeniu kostki na której wydaje się że napięcie jest takie jak powinno nie chodzi. Może ktoś już miał taki problem.
Powrót do góry
Krzok84

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Mar 2019, 19:35
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Problem z tylną wycieraczką


Dzisiaj podpiąłem plus z akumulatora i masę z dowolnego miejsca i ruszyło, więc wygląda że kabel plusowy od przekaźnika będzie trefny lub sam przekaźnik w module BSI. Po podłączeniu na krótko z aku na napięciu 13.5 V jest ok, natomiast z wiązki na kostce jest 12.5 V i już nie chodzi. Jakieś pomysły ?
Powrót do góry
Krzok84

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Kwi 2019, 19:44
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Problem z tylną wycieraczką


Wymieniłem moduł BSI i dalej to samo, podpiąłem inny przewód z przekaźnika omijając ten orginalny w wiązce i też to samo. Niech ktoś w końcu podsunie mi co może być nie tak.
Powrót do góry
alingen

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: XP 2004 1.6HDI 80kW
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 06 Kwi 2019, 22:06
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Problem z tylną wycieraczką


Witam. Chciałem podłączyć się do tematu.
Tylna wycieraczka po włączeniu wyciera na najwyższych,chyba obrotach,przez 1-2 minuty,po czym zatrzymuje się w dowolnej pozycji.Po pryśnięciu na szybę płynem tak samo się zachowuje:wyciera kilkadziesiąt razy zamiast jak dawniej 4 razy,pomimo.że manetka jest na zero.Chciałem zapytać lepiej ode mnie zorientowanych,gdzie może leżeć problem:czy w manetce,czy w silniczku,czy gdzieś głębiej w jakimś sterowniku,oraz od czego należałoby rozpocząć diagnostykę.Będę wdzięczny za każdą rozsądną podpowiedź. ??? :'(
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 06 Kwi 2019, 22:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Krzok84

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Maj 2019, 13:17
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Problem z tylną wycieraczką


Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie jest problem z niskim natężeniem prądu. Napięcie jest takie jak powinno być i to właśnie myliło mnie cały czas powodując wymianę po kolei silniczka, modułu komfortu i wiązki elektrycznej co nie przyniosło żadnego efektu. Znajomy elektryk poradził mi żebym sprawdził za pomocą żarówek o różnej mocy ich świecenie na końcu wtyczki która wchodzi do silniczka wycieraczki i bingo !Żarówki 5W świecą normalnie ale już 25 W w ogóle a po podpięciu do kostki obok z podświetlenia tablicy rej. świeci normalnie. Teraz tylko muszę zdiagnozować w którym miejscu zaczyna zanikać natężenie prądu. Szkoda bo liczyłem na jakąś pomoc tu na forum a widzę że sam sobie odpowiadam na swoje posty.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC4 Picasso

22 000

2014r.

218 000 km

lubelskie

CitroenC3 Picasso

18 900

2009r.

110 850 km

lubelskie

CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie

CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2008r.

173 000 km

łódzkie

CitroenC4 Grand Picasso

16 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System