Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Fap (dpf) czy się kończy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kromag

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2017
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Citroën c5 exklusiv,2,0,2014r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 25 Lut 2019, 19:21
Temat postu:

Fap (dpf) czy się kończy


Witam dzisiaj rano zaświecił mi się krótko taki komunikat w mojej cytrynce C5 2,0 ,2014 r kombi : Ryzyko zatkania filtra cząstek stałych, i zaraz znikł , popołudniu jeździłem i nic się nie pojawiło .
Czy to jest oznaka kończącego się FAPa . Obecnie mam przebieg 160.000 km .
Jak długo mogę jeździć zanim go wyczyszczę .


Ostatnio zmieniony przez Kromag dnia Sro 27 Lut 2019, 17:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Pon 25 Lut 2019, 19:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Fap (dpf) czy się kończy


Raczej płynu, szykuj się na dolewkę.

Najlepiej niech ktoś kumaty podłączy DB i wszystko sie wyjaśni.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 25 Lut 2019, 20:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Fap (dpf) czy się kończy


Jak pojawiło się ryzyko zapchania filtra to znaczy, że coś jest nie tak z wypalaniem i tylko komputer wskaże w 100 % przyczyny co może być związane z korkiem wlewu paliwa, a może być również brak płynu, a może również czujnik przekłamujący, a może być również i kabelek idące do czujnika. A teraz wybierz jedno z nich bez podłączenia komputera diagnostycznego co nie twierdzę, że się nie uda w trafić przyczyny bez komputera. Twisted Evil Wink
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
djbuzer

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 1059
Skąd jesteś (miejscowość / region): SJZ
Posiadane auto: Citroen C5 X7 sedan 2.0 HDI (RDR) 2009
Piwa: 112/11
Wysłany: Pon 25 Lut 2019, 21:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Fap (dpf) czy się kończy


Dobry wieczór. Komunikat o konieczności uzupełnienia płynu do FAP objawia się "particle filter additive level too low" a ten oznacza że istnieje ryzyko zatkania filtra co może mieć przełożenie na pokonywanie krótkich trasach i filtr kilka razy pod rząd się nie wypalił stąd komunikat - jakie odcinki Kolega pokonuje? Druga sprawa to może filtr jest już mocno zapchany i dlatego wywala komunikat, trzecia to jak Kolega wcześniej napisał może być problem z dodatkiem a przy okazji jak tankuje się tego cytrona zawsze od rezerwy do pełna czy jakieś dolewki po kilkanaście litrów paliwa... Ogólnie to trzeba będzie się podłączyć pod komputer lexia czy diagbox i sprawdzić parametry FAPa na biegu jałowym i podczas jazdy...
Powrót do góry
gadu-gadu
Kromag

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2017
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Citroën c5 exklusiv,2,0,2014r
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 26 Lut 2019, 21:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Fap (dpf) czy się kończy


Co do tankowania to tankuje zawsze auto od rezerwy do pełna bez żadnych dolewek , odcinki do jazdy to droga szybkiego ruchu gdzie mogę jechać do 100km/h i kawałek autostrady . W sumie 35 km .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 26 Lut 2019, 21:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
cichykoksik2207

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen c4 II 1.6 hdi 92 2011
Piwa: 7/7
Wysłany: Wto 26 Lut 2019, 23:19
Temat postu:

Re: Fap (dpf)


Kromag napisał:
Witam dzisiaj rano zaświecił mi się krótko taki komunikat w mojej cytrynce C5 2,0 ,2014 r kombi : Ryzyko zatkania filtra cząstek stałych, i zaraz znikł , popołudniu jeździłem i nic się nie pojawiło .
Czy to jest oznaka kończącego się FAPa . Obecnie mam przebieg 160.000 km .
Jak długo mogę jeździć zanim go wyczyszczę .


W mojej c4 II fap jest liczony na jakieś 170 tys km,więc całkiem możliwe,że zbliża się u Ciebie czas na jego regenerację/mycie.

Najlepiej podłączyć diagboxa i się wyjaśni.Ewentualnie kup elm 327 i ściągnij program na androida-sprawdzisz czy jest zapchany fap.
Powrót do góry
comatus

Debiutant



Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: C5 2.0 HDi 163 KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 15 Lip 2019, 20:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Fap (dpf) czy się kończy


Cześć,

na początku maja pojawił mi się komunikat o braku płynu do filtra cząstek. Po kilku dniach w warsztacie uzupełnili mi ten płyn. Teraz pojawia się komunikat o groźbie zatkania filtra cząstek stałych. Co ciekawe pojawił się on wczoraj i dziś podczas jazdy w trasie - powyżej 100 km/h (odcinki powyżej 50km). Po jakimś czasie zniknął. Rozumiem, że tylko wizyta w warsztacie i ewentualne sprawdzenie stanu filtra? Sam nie mam żadnych narzędzi żeby podłączyć się pod komputer samochodu.
I takie pytanie ogólne. W jaki sposób przebiega wypalanie FAP? W trakcie jazdy z jakąś prędkością? Bo żadna kontrolka tego nie sygnalizuje? Czy proces może być przerwany i jakie mogą być tego konsekwencje?

Samochód: C5, rok 2012, przebieg 160 tys. km, 2.0 HDi 163 KM.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Wto 16 Lip 2019, 19:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Fap (dpf) czy się kończy


comatus napisał:
I takie pytanie ogólne. W jaki sposób przebiega wypalanie FAP? W trakcie jazdy z jakąś prędkością? Bo żadna kontrolka tego nie sygnalizuje? Czy proces może być przerwany i jakie mogą być tego konsekwencje?

Samochód: C5, rok 2012, przebieg 160 tys. km, 2.0 HDi 163 KM.

Wypalanie jest prawie niezauważalne. Niektórzy niby twierdzą, że wiedzą kiedy wypala, ale ja przez 4 lata nigdy się nie zorientowałem. Przerwanie wypalania dodatkowo będzie przytykało filtr bo przerywając wypalanie, jedziesz później dalej i czekasz na kolejny cykl, a syf się odkłada w niedopalonym filtrze.
Co do prędkości to słyszałem różne opinie. Jedni twierdzili, że trzeba autem przejechać z 30km przy ok. 3000 obrotów (u mnie to skutkowało gdy początkowo pojawiały się takie informacje o problemie z wypalaniem). Inni twierdzą, że FAP wypala się przy niższych obrotach, a te 3000 to bardziej przy DPF.
Jak masz już takie błędy to jedź na sprawdzenie. U mnie regeneracja była potrzebna po 208 000km. Wszystko zależy gdzie i jakie trasy pokonujesz autem. Krótsze odcinki, jazda po mieście, przerywanie wypalania, skróci ten przebieg.
Regeneracja 900zł. Tylko nie wpadnij na pomysł żeby wyciąć FAP.
Błędy mogą być też spowodowane czujnikiem (choć ten potrafi wariować gdy filtr masz zapełniony lub gdzieś jest nieszczelność). Warto sprawdzić zawsze ten elastyczny łącznik przy FAP. On może ulec uszkodzeniu i powodować nieszczelności.
Powrót do góry
comatus

Debiutant



Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: C5 2.0 HDi 163 KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 20 Lip 2019, 22:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Fap (dpf) czy się kończy


Bartolini82, wycinać na pewno nie będę. Auto jeździ raczej trasy po dłuższych trasach, ale po mieście też trzeba jeździć. Po tym jak dwa razy pojawił się komunikat jak na razie jest cisza wiec do 3 razy sztuka. Jak jeszcze się pojawi jadę do mechanika.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Nie 21 Lip 2019, 13:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Fap (dpf) czy się kończy


No nie wiem czy do 3 razy sztuka. Jak masz problem z wypalaniem albo jest gdzieś jakaś nieszczelność czy coś, to za 3 razem może Ci auto wejść w tryb awaryjny i na lawecie zajedziesz do warsztatu.
Nie ma sensu tego odciągać. Lepiej jechać, sprawdzić, zregenerować i mieć spokój na kolejne 100-200 000km.
Powrót do góry
comatus

Debiutant



Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: C5 2.0 HDi 163 KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 21 Lip 2019, 21:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Fap (dpf) czy się kończy


No to tym mnie przekonałeś i jutro podzwonię Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC8

30 900

2011r.

234 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

16 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenC2

10 900

2009r.

189 000 km

pomorskie

CitroenC5

29 000

2010r.

199 000 km

śląskie

CitroenC5

10 000

2007r.

312 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System