Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja lpg do E 350 V6 272KM


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rico88

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: KIA Rio
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Gru 2018, 20:04
Temat postu:

Instalacja lpg do E 350 V6 272KM


Witam tak jak w temacie interesuje się montażem instalacji gazowej do E350 V6 272KM. Czy ktoś z forumowiczów, mógłby mi udzielić kilku rad na co zwrócić uwagę przed montaże oraz czy te silniki nadają się pod lpg ?
Powrót do góry
JanUszK19

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lbn
Posiadane auto: Kia Rio/ Mercedes R 350
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Sty 2019, 22:42
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja lpg do E 350 V6 272KM


A dlaczego mają się nie nadawać? Wystarczy dobra instalacja plus monter który zna się na rzeczy. Ja mam w R klasie 350 poj. 272 KM instalcję BRC SQ P&D, wlew pod klapką, zbiornik walec. Jak ściągnąłem auto z DE, to po pełnym przeglądzie zleciłem montaż. Do teraz mam przebiegu na LPG 40 tys.km. Jest ok. Wcześniejsze swoje auta też gazowałem i może poza I generacją, w pozostałych przypadkach nie miałem żadnych problemów.
Powrót do góry
yunior81

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 31 Sty 2019, 08:32
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja lpg do E 350 V6 272KM


Rico88, jesli jesteś z Bełchatowa to masz w Drużbicach [cenzura] gazownika.
Powrót do góry
Rico88

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: KIA Rio
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Lut 2019, 19:57
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja lpg do E 350 V6 272KM


Byłem w Bełchatowie w ALDI chyba jednym z lepszych warsztatów u mnie. Proponowali mi BRC P&D w całkiem rozsądnych pieniądzach i chyba na nią się zdecyduję, ponieważ szukałem opinii i akurat ten model ma ich bardzo dużo pozytywnych. Nie spotkałem nikogo żeby narzekał.
Powrót do góry
JanUszK19

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lbn
Posiadane auto: Kia Rio/ Mercedes R 350
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Lut 2019, 17:38
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja lpg do E 350 V6 272KM


No u mnie się sprawdza, nie musiałem jeździć na żadne poprawki, jedynie co to po przejechaniu ok 1000 km miałem podjechać na sprawdzenie czy wszystko gra, już mniej więcej wiedziałem jak wygląda spalanie itp. Od tej pory serwis odwiedziłem 2 razy na przeglądy i wymianę filtrów bo są co 15 tys.km.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 10 Lut 2019, 17:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Rico88

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: KIA Rio
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Lut 2019, 20:21
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja lpg do E 350 V6 272KM


Decyzja już podjęta będzie zamontowane BRC P&D. Będę miał na nią 2 lata gwarancji bez limitu km i przeglądy tak jak piszesz co 15 tys km. Nastawiam się na odczuwalne oszczędności Smile
Powrót do góry
yunior81

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 12 Lut 2019, 20:27
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja lpg do E 350 V6 272KM


No to czekamy na zdjęcia po montażu instalacji Wink
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 12 Lut 2019, 22:47
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja lpg do E 350 V6 272KM


Ze wszystkimi instalacjami LPG montowanymi w autach jest jeden wspólny problem - przewody elektryczne, i przewody gumowe. Instalacje elektryczne są bardzo słabej jakości (aluminiowe pomiedziowane druciki grubości kilku żyłek), nie są dopasowane pod względem długości, kable są pospinane trytkami ocierają się o obudowy zawory gazowe na wsówkach bez osłon chroniących przed wilgocią. No i przewody gumowe, które po 3 miesiącach są twarde jak plastik, dziesiątki tanich opasek, które odkształcają węże i zaraz wszędzie śmierdzi gazem, obieg chłodnicy rozcięty tam wstawiają śmieszne trójniki z których ucieka płyn. No i najlepsze dziury w kolektorze ssącym wiercone w stanie zamontowanego kolektora bo nikomu nie chce się go wykręcać, końcówki wtryskiwaczy które się z niego wykręcają i już mamy nieszczelność, i do tego te same sztywne gumowe przewody od wtrysków pociągnięte bylejak żeby tylko połączyć źle dobrany wtrysk do źle zamontowanej końcówki w kolektorze.

Podczas mojej 19 letniej zabawy w warsztacie widziałem tylko jedną bardzo dobrze zamontowaną instalację LPG, reszta czyli kilka tysięcy egzemplarzy to były buble.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
yunior81

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 13 Lut 2019, 11:18
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja lpg do E 350 V6 272KM


Na moje oko, przedstawiłeś klasyczny wrzut pod maskę BRC.

Niestety ale napisałeś sedno sprawy LPG. Ludzie, którzy decydują sie na montaz zapominają, ze instalacja sama sie nie zamontuje i tu kluczowym czynnikiem jest wybor odpowiedniego fachowca a nie warsztatu. Kazdy, średnio znający sie na lpg człowiek pyta jaka instalacje zalozyc, natomiast zapomina zapytac fachowca jakie węże i przewody zamontuje? Jakie zastosuje opaski na wężach wodnych i gazowych? Jak bedzie to wszystko umiejscowione pod maska ? Czy kolektor bedzie zdjęty do nawiertow i czy jesli zajdzie taka potrzeba, beda wymienione uszczelki kolektora ? Jak bedzie strojone auto ? I takich pytań jest jeszcze kilka. Dopiero po takiej rozmowie mozna sie zorientować czy mamy do czynienia z fachowcem czy fahofcem, zeby potem nie płakać i nie szukac pomocy do świeżo zamontowanej instalacji lpg - ktora niby nowa a nie dziala.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 13 Lut 2019, 23:36
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja lpg do E 350 V6 272KM


Problem polega na tym, że w sprzedaży nie ma dostępnych lepszych przewodów jest wolbrom i fagumit i tyle, aha no i te super wskaźniki poziomu gazu w zbiorniku, które nigdy nie działają i trzeba jeździć na kilometry bo nigdy nie wiadomo ile jest w butli. Nikt nawet nie słyszał o symulatorze sondy lambdy, a większość instalatorów po super godzinnych szkoleniach nie wie gdzie powinny być montowane wtryski i że przewody od wtrysku do dyszy muszą być najkrótsze jak to możliwe i wszystkie muszą być tej samej długości.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
yunior81

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 14 Lut 2019, 11:35
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja lpg do E 350 V6 272KM


holloww napisał:
Problem polega na tym, że w sprzedaży nie ma dostępnych lepszych przewodów jest wolbrom i fagumit i tyle


Oj, nie zgodzę się Wink A o Parkerze i Faro słyszałeś ?

We wcześniejszym poście pisałeś, że nie widziałeś za dużo prawidłowych montaży, zapraszam do obejrzenia instalacji LPG w mojej Hondzie City Wink, trzeba się zalogować ale warto!!! Wink

https://lpg-forum.pl/post915936.html?hilit=Honda%20City#p915936

Przejrzyj dokładnie cały wątek Wink

Instalacja kosztowała mnie 2100 zł. Węże Faro, Parker, opaski samozaciskowe, sprężyste, kolektor zdjęty do nawiertów, strojenie na drodze - reszta w linku.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pią 15 Lut 2019, 21:21
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja lpg do E 350 V6 272KM


Bardzo ładnie muszę przyznać, jak jeden na milion. Na szybko znalazłem kilka zdjęć i zrobiłem pokaz slajdów na końcu też jest jeden na milion z dobrym gazem, a przypadków złego gazu mam więcej, ale to są perełki.

https://youtu.be/7Div9CFbNcM
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Zmotoryzowanyd

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2019
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Dodge Durango
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Kwi 2019, 22:06
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja lpg do E 350 V6 272KM


Rico88 napisał:
Decyzja już podjęta będzie zamontowane BRC P&D. Będę miał na nią 2 lata gwarancji bez limitu km i przeglądy tak jak piszesz co 15 tys km. Nastawiam się na odczuwalne oszczędności Smile


Tak, jak pisał kolega wyżej, czekamy na zdjęcia. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że wybór trafny. Jeśli będziesz regularnie serwisował do na pewno przejedziesz na niej długie dystanse. Też mam od nich instalację.
Powrót do góry
yunior81

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 07 Kwi 2019, 09:51
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja lpg do E 350 V6 272KM


holloww napisał:
Bardzo ładnie muszę przyznać, jak jeden na milion. Na szybko znalazłem kilka zdjęć i zrobiłem pokaz slajdów na końcu też jest jeden na milion z dobrym gazem, a przypadków złego gazu mam więcej, ale to są perełki.

https://youtu.be/7Div9CFbNcM


Muszę przyznać, że całkiem całkiem. Minimalna poprawa montażu Smile i instalacji nie było by pod maską Wink

No nic, poczekamy aż kolega wrzuci zdjęcia i zobaczymy co i jak zostało zamontowane. Choć strzelam w ciemno, że będzie wrzut pod maskę - niestety na nieszczęście właściciela samochodu.
Powrót do góry
Zmotoryzowanyd

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2019
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Dodge Durango
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Kwi 2019, 11:57
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja lpg do E 350 V6 272KM


[quote="yunior81"]
holloww napisał:


Choć strzelam w ciemno, że będzie wrzut pod maskę - niestety na nieszczęście właściciela samochodu.


Dlaczego tak uważasz kolego? Uwierz, że są gazownicy z zamiłowania, którzy znają się na swojej robocie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


CitroenC4 Grand Picasso

66 300

2017r.

90 328 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

21 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie

CitroenC4

21 900

2011r.

176 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System