Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Citroen C4 2hdi vts 6 biegów - silnik nie odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Korr

Czytelnik



Dołączył: 09 Gru 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żarów
Posiadane auto: Citroen C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Lut 2019, 11:08
Temat postu:

Citroen C4 2hdi vts 6 biegów - silnik nie odpala


Witam. Problem z jakim się tutaj pojawiam to brak możliwości odpalenia silnika w C4. Po kolei: Około 3 miesięcy temu, wyskoczył mi komunikat o błędach w spalaniu paliwa i pojawiła się kontrolka silnika, po diagnozie u elektryka wskazało na EGR lub FAP, na początku auto straciło troszkę na mocy, ale po próbie "wypalenia syfu" zaczęło jeździć bez żadnych problemów, więc uznałem, że kontrolka niech sobie świeci a póki auto jeździ to nic nie będę z tym robił. Do dzisiaj. Wracałem odcinkiem około 40km trasy, w pewnym momencie na 6 biegu odczułem, że coś dławi i szarpie, ale przestało ( prędkość około 140km/h ), później krótki postój ze zgaszeniem silnika i odpalenie - bez problemu, po około 1km dławienie i kompletny brak mocy, po wciśnięciu pedału gazu zero reakcji, dojechałem na drugim biegu z prędkością 15km/h do domu. Zgasł. Nie ma możliwości odpalenia. Po przekręceniu kluczyka silnik próbuje kręcić ale nie wchodzi na obroty, kilka prób. Po czym zaczął wydobywać się biały dym z rury wydechowej. Proszę o pomoc......
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 02 Lut 2019, 12:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 2hdi vts 6 biegów - silnik nie odpala


Witaj.
Cytat:
więc uznałem, że kontrolka niech sobie świeci a póki auto jeźdz
W sumie masz to co chciałeś, bo nie bez powodu Ciebie informowało, a Ty pomimo kontrolki miałeś najwyraźniej to wszystko gdzieś, bo auto jeździło to pozostaje teraz podłączyć pod komputer który jest mózgiem całej operacji i podać kody błędu oraz paramenty silnika podczas rozruchu silnika, bo tak to może być wszystko.

Ps.
Uzupełnij dane auta w profilu i nie pisz chociaż, że auto masz od 3 miesięcy, bo profil mówi, że miałeś problemy z rozrusznikiem Wink
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Korr

Czytelnik



Dołączył: 09 Gru 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żarów
Posiadane auto: Citroen C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Lut 2019, 14:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 2hdi vts 6 biegów - silnik nie odpala


Mostek 123 problemy z rozrusznikiem to był całkiem inny temat i został ogarnięty. Bieżący problem to coś innego niż poprzednio. Poza tym, fakt że olałem sprawę jest niezaprzeczalny, jednak nie jest on tematem mojego postu. Chcę uzyskać informację od tych którzy mieli podobne problemy i zorientować się mniej więcej co mnie czeka - wymiana/czyszczenie EGRa, czy uszczelka pod głowicą, czy też wymiana turbiny. W C4 dostęp do EGRa jest bardzo trudny bo znajduje się on z tyłu silnika i nie każdy mechanik chce się z tym bawić, dlatego zwlekałem z naprawą a po czasie rzeczywiście odpuściłem. Do teraz. Proszę zatem o jakieś merytoryczne odpowiedzi, ewentualnie pomoc w zakresie do kogo się udać, w sensie - jaka specjalizacja mechaniki? Wydech i spalanie, czujniki i elektryka, katalizatory i filtry itd, itd. Bo auto jest padnięte i nie chcę ciągnąć na lince lub wozić na lawecie od mechanika do mechanika. Na koniec, choć nie chcę na to tracić czasu, proponuję jednak zrozumieć treść postu zanim się na nie niego odpowie. Nie pisałem, że mam auto od trzech miesięcy, lecz, że trzy miesiące temu pojawił się problem - widzisz różnicę?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 02 Lut 2019, 16:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 2hdi vts 6 biegów - silnik nie odpala


No z tym 3 miesiące to rzeczywiście przeoczyłem i za to przepraszam.

Cytat:
zakresie do kogo się udać, w sensie - jaka specjalizacja mechaniki?
Specjalizacja mechaniki samochodowej, na którym najpierw podłączy pod komputer, a potem naprawiać, nigdy odwrotnie.

Cytat:
Chcę uzyskać informację od tych którzy mieli podobne problemy
Ja miałem podobne problemy oraz inni na pewno też i nie każdy jest taki sam mający z problemami trudności odpalenia silnika (uwierz mi na słowo), bo w jednym wtryski, a w drugim pompa wysokiego ciśnienia, a w trzecim aucie zapchany filtr paliwa, a czwartym EGR itd... i teraz bez diagnostyki komputerowej do jakich usterek mamy się odnieś do Twoich problemów bez rozeznania diagnostyki komputerowej, na którym tego nie wykazujesz i Ty oczekujesz czego po takim wpisie oprócz to, że auto na obecną chwilę nie odpala. (nie zrozum mnie tutaj źle, bo chcę naprawdę dobrze)

Jedyna porada i myślę, że będzie bardzo słuszna to zaciągnij auto mechanika bądź umów się na przyjazd do domu w celu podłączenia diagnostyki komputerowej i na jej podstawie zastanowisz się czy sam będziesz robisz czy oddajesz auto do warsztatu lub na sprzedasz. (Ty decydujesz)
Nie zapomnij podać kody błędów i jej opis, bo po takim czymś na pewno będą błędy co na jej podstawie będzie można stwierdzić w czym jest problem.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Sob 02 Lut 2019, 19:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 2hdi vts 6 biegów - silnik nie odpala


To troszkę słabo się podział.
Kolego biały dym i bardzo gęsty i bardzo ciężki rozruch może wskazywać na sporą zawartość płynu w układzie zasilania.
Sprawdź może po kolei stan płynu w układzie chłodzenia i OLEJ.
Może jest czegoś więcej bądź mniej.
Kolejna sprawa to jeśli się nie wypalił DPF to śilnik przejdzie w stan awaryjny i stąd brak mocy a dodatkowo jeśli jest bez przelotu to normalnie go zapycha i nie ma rozruchu.
Warto samemu popatrzeć w kilka miejsc aby nie dac się nabić w butelkę u fachowca.
Jak koledzy pisali brak wiedzy = komputer a dopiero potem naprawa.
Powodzenia!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 02 Lut 2019, 19:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2849
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Pon 04 Lut 2019, 01:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 2hdi vts 6 biegów - silnik nie odpala


Zaślep na początek EGR.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.


CitroenDS5

49 700

2014r.

185 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

56 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC4

20 990

2011r.

252 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie

CitroenXsara Picasso

12 000

2007r.

229 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System