Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Duży problem z siłownikiem z tyłu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tajwan

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C5 Mk I 2.0 HDI 2003 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Sty 2019, 00:11
Temat postu:

Duży problem z siłownikiem z tyłu


Witam

W połowie listopada oddałem samochód do mechanika gdyż okazało się, że trzeba wymienić tylne wahacze. Po odebraniu samochodu okazało się, że tył dość mocno opada, ale po ustawieniu samochodu max do góry później max w dół samoistne opadanie ustało. Duży problem pojawił się po jakiś 2-3 tygodniach pojawiło się jakieś stukanie z tyłu samochodu. Po kolejnych kilku dniach przejeżdżając przez próg na jezdni, tył samochodu bardzo podskoczył, a po przejechaniu ok 1km przestało działać wspomaganie. Po zjechaniu na parking zauważyłem za samochodem ślad wycieku z okolic lewego tylnego koła. Po zholowaniu samochodu stwierdzono, że wyskoczył trzpień z lewego tylnego siłownika, a cały płyn został wypompowany.
I teraz pytania:
1. Czy uszkodzenie mogło być zrobione przez mechanika od wahaczy?
2. Czy można ten siłownik naprawić czy trzeba wymienić?

Dodam że samochód to citroen C5 kombi mkI 2.0 HDI 2003 rok
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Sro 16 Sty 2019, 02:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Duży problem z siłownikiem z tyłu


Mechanik mógł zapomnieć założyć zawleczkę, mógł uszkodzić przegub kulkowy na końcu trzpienia i wyskoczył.

Pytanie co się stało, może się uda reanimować siłownik.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 16 Sty 2019, 16:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Duży problem z siłownikiem z tyłu


Cytat:
. Czy uszkodzenie mogło być zrobione przez mechanika od wahaczy?
Samo zrobienie może i zrobił dobrze, ale nie zastosował procedury podnoszenia auta w trybie serwisowym czego w następstwie zrobiło się duże ciśnienie w samym siłowniku podczas demontażu i montażu od wahaczy i efekt może być taki, że po dużych dziurach lub przejeżdżając szybko przez próg (nawet wolno) może pęknąć mocowanie siłownika bądź rozszczelnić i tutaj podejrzewam, że siłownik do wymiany, bo wszelkie naprawy jest nieopłacalne po takim uszkodzeniu.

Demontaż i montaży siłownika musi być auto w trybie serwisowym po to, żeby nie wytworzyć puste ciśnienie w samym siłowniku w innym przypadku może doprowadzić do różnych uszkodzeń.
Powrót do góry
Tajwan

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C5 Mk I 2.0 HDI 2003 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2019, 20:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Duży problem z siłownikiem z tyłu


Witam

Niestety po długich rozmowach z mechanikiem który naprawiał tylne zawieszenie w jego mniemaniu zrobił wszystko jak powinien. Niestety zostaje mi szukanie nowego (używanego) siłownika. Stąd moje jeszcze jedno pytanie. Wiem że są siłowniki z mały i dużym otworem na przewód doprowadzający płyn. Niestety z braku czasu i możliwości nie mogę go wyjąć z auta. Czy wie ktoś może jaki powinien być w mojej C5. Jest to auto z 2003r kombi silnik 2.0 HDI zwykła hydraulika bez sport.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

107 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

31 900

2014r.

188 668 km

mazowieckie

CitroenC3

51 900

2020r.

22 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie

CitroenDS4

46 900

2016r.

106 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System