Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Citroen C5 FAP stan !



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qawiau

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: c5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2018, 17:34
Temat postu:

Citroen C5 FAP stan !


Witam Panowie,
Mam problem, kilka dni temu wyskoczył błąd o ryzyku zapchania filtra FAP - risk of particle filter clogging.
Komunikat pojawiał się już kilkakrotnie, po przejechaniu określonego odcinka znika.
Wcześniej jednak nie pojawiał się z taką częstotliwością.

Przebieg 180k raczej oryginał. Nie znam wcześniejszej historii, w moim posiadaniu około 3 miesięcy.

motor: 1.6 hdi 2011 rok

Forumowicze proszę pomóżcie, czy filtr nadaje się do wymiany // mycia ?

Poniżej odczyt z komputera :
[img]
https://zapodaj.net/64e86762ddd3e.jpg.html[img][/img]
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sob 29 Gru 2018, 00:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 FAP stan !


Musisz uzupełnić Eolysa, zostało tylko 38 gram, zrób to jak najszybciej.
Powrót do góry
tomi500

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6e-hdi
Piwa: 5/9
Wysłany: Sob 29 Gru 2018, 07:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 FAP stan !


__Robert__ napisał:
Musisz uzupełnić Eolysa, zostało tylko 38 gram, zrób to jak najszybciej.


Witam!
Mam pytanie,mógłbyś mi powiedzieć jak odczytałeś z tego zrzutu,że jest jeszcze 38g Eolysu?
Ja za cholerę nie mogę wyczaić.
Dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sob 29 Gru 2018, 14:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 FAP stan !


W zakładce "Całkowita masa dodatku"
Powrót do góry
costam000

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1596
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia ;)
Posiadane auto: C4 GP 1.6 HDI 2009 Exclusive
Piwa: 307/4
Wysłany: Sob 29 Gru 2018, 14:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 FAP stan !


__Robert__ napisał:
Musisz uzupełnić Eolysa, zostało tylko 38 gram, zrób to jak najszybciej.


bzdura !
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 29 Gru 2018, 14:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
costam000

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1596
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia ;)
Posiadane auto: C4 GP 1.6 HDI 2009 Exclusive
Piwa: 307/4
Wysłany: Sob 29 Gru 2018, 14:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 FAP stan !


tomi500 napisał:
__Robert__ napisał:
Musisz uzupełnić Eolysa, zostało tylko 38 gram, zrób to jak najszybciej.


Witam!
Mam pytanie,mógłbyś mi powiedzieć jak odczytałeś z tego zrzutu,że jest jeszcze 38g Eolysu?
Ja za cholerę nie mogę wyczaić.
Dziękuję za odpowiedź.


Robert pisze bzdury, nie słuchaj !

38g to ilość syfu (ceru) która jest w FAP i świadczy o jego kondycji - ten parametr jest bardzo dobry, aczkolwiek przy takim przebiegu, powinien być w granicach 150g; może poprzedni właściciel zrobił 'wymianę' FAP komputerowo i stąd ten wynik

ilość EOLYS - chyba nie wkleiłeś całego zdjęcia z programu bo powinien być opis w stylu: objętość dodatku pozostała w zbiorniku albo coś podobnego - ponadto, pojemność zbiornika dodatku do paliwa (ze screenu) i wartość 1220ml też trochę mała - chyba była robiona dolewka i źle zaprogramowano ilość, albo tylko 'softowo' zrobił dolewkę.

Musisz sprawdzić fizycznie ile masz płynu EOLYS bo może go nie być wcale, a 'zmylony' komputer pokazywać że jest.

I oczywiście, filtr można umyć, dolać EOLYS jeżeli potrzeba, zrobić poprawną wymianę filtra i poprawnie zaprogramować ilość EOLYS i śmigać Wink
Powrót do góry
djbuzer

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 1059
Skąd jesteś (miejscowość / region): SJZ
Posiadane auto: Citroen C5 X7 sedan 2.0 HDI (RDR) 2009
Piwa: 112/11
Wysłany: Sob 29 Gru 2018, 15:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 FAP stan !


Dzień dobry. Tu nie ma wątpliwości, ktoś na 100% zrobił wymianę fapa kompem, ponieważ przy tym przebiegu raczej niemożliwe jest aby parametr "Pozostały przebieg przed wymianą filtra cząstek stałych" był na poziomie 169768 km. Trzeba dać zrzuty ze wszystkich parametrów, ponieważ te co są teraz to wygląda na ok, filtr wypala się średnio co ponad 400 km co jest dobrym wynikiem, jedyne co mnie zastanawia to różnica ciśnień - samochód był na biegu jałowym jak Kolega robił zrzut ? Dlaczego taka wysoka jak regeneracja była 161 km wcześniej - powinno być mniej... Druga sprawa to ilości tego dodatku i jaki ten zbiornik jest wpisany jakoś mało jak Kolega zauważył 1220 ml ... choć z tym są różne jajca - ewidentnie było grzebane - proszę podać wszystkie parametry z tej zakładki o FAPie i będziemy myśleć dalej...
Powrót do góry
gadu-gadu
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sob 29 Gru 2018, 22:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 FAP stan !


costam000 napisał:


Robert pisze bzdury, nie słuchaj !)



No i właśnie tutaj kłania się kompletny brak wiedzy na temat Diesla z mojej strony Embarassed Embarassed Sądziłem, że to właśnie ten parametr mówi o ilości dodatku.
Ale mi wstyd Embarassed Embarassed Embarassed

Bardzo przepraszam

Rolling Eyes Rolling Eyes
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Nie 30 Gru 2018, 15:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 FAP stan !


__Robert__ napisał:
No i właśnie tutaj kłania się kompletny brak wiedzy na temat Diesla z mojej strony


Hm...po co zabierać głos jak się o czymś nie ma pojęcia? Dobrze, że potrafisz się chociaż przyznać do błędu Cool

BTW, ja przy przebiegu 199 000, mam FAP zapchany w 85%, więc ta wartość u kolegi powyżej, faktycznie nierealna. No, chyba, że FAP był czyszczony, a nie zrobiono dolewki. To by ew. tłumaczyło parametr ze screena, a jednocześnie błąd FAP.
Z dolewką jest to prawdopodobne bo jak dzwoniłem do 2 warsztatów, które robią regenerację to w 1 powiedzieli, że zrobią jak faktycznie będzie mało (a jak średnia wartość to nie), a w drugim od razu powiedzieli, że zaleją do pełna (przynajmniej w teorii bo za 1l dolewki liczą sobie +200zł do kosztu Wink ).
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Nie 30 Gru 2018, 21:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 FAP stan !


Uczymy się wszyscy na błędach. Kolega po prostu chciał pomóc.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
qawiau

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: c5
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Sty 2019, 11:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 FAP stan !


Problem chwilowo zanikł i wczoraj pojawił sie ponownie zaraz po tankowaniu. Zaobserwowałem ze blad filtra pojawia sie glownie po tankowaniu samochodu, po przejechaniu powiedzmy 150km wszystko wraca do normy, kolejne tankowanie i znowu to samo. Tym razem ledwo dojechałem do miejsca docelowego - samochód jakby nie miał mocy, dławiło go. Pojawił się komunikat o ryzyku zapchania filtra oraz błąd silnika.
Dodam ze tankuje na stacji znanego koncernu, a nie jakieś pozamiejscowej x.

Dolałem uszlachetniacza paliwa i dotankowałem do pełna verwy, nic nie pomogło.
Powrót do góry
djbuzer

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 1059
Skąd jesteś (miejscowość / region): SJZ
Posiadane auto: Citroen C5 X7 sedan 2.0 HDI (RDR) 2009
Piwa: 112/11
Wysłany: Nie 27 Sty 2019, 19:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 FAP stan !


Proszę dać odczyty z FAPa wszystkie zakładki... najlepiej po tankowaniu jak wyskoczy błąd... Aaa jedne podczas biegu jałowego a drugie w czasie jazdy... Inaczej to wróżenie z fusów bądź strzelanie na ślepo... zresztą wyżej były wskazówki co robić dlaczego Kolega się nie zastosował tylko zwlekał takie błędy nie naprawiają się same....
Powrót do góry
gadu-gadu
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Nie 27 Sty 2019, 22:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 FAP stan !


djbuzer napisał:
Dzień dobry. Tu nie ma wątpliwości, ktoś na 100% zrobił wymianę fapa kompem, ponieważ przy tym przebiegu raczej niemożliwe jest aby parametr "Pozostały przebieg przed wymianą filtra cząstek stałych" był na poziomie 169768 km. Trzeba dać zrzuty ze wszystkich parametrów, ponieważ te co są teraz to wygląda na ok, filtr wypala się średnio co ponad 400 km co jest dobrym wynikiem, jedyne co mnie zastanawia to różnica ciśnień - samochód był na biegu jałowym jak Kolega robił zrzut ? Dlaczego taka wysoka jak regeneracja była 161 km wcześniej - powinno być mniej... Druga sprawa to ilości tego dodatku i jaki ten zbiornik jest wpisany jakoś mało jak Kolega zauważył 1220 ml ... choć z tym są różne jajca - ewidentnie było grzebane - proszę podać wszystkie parametry z tej zakładki o FAPie i będziemy myśleć dalej...


U mnie jest zbiornik 1,8L. Jak kupowałem auto to było ok. 1,2L. Teraz po 20k km jest 940g czyli 10g starcza na ok. 1k km. U siebie też robiłem regenerację fapa fizyczną i wpisałem w DB. Dodatku nie uzupełniałem, bo przy moim rocznym przebiegu to starczy mi jeszcze na 8 lat. Fizycznie zbiornik jest ciężki i dużo płynu się przelewa tak, że może być więcej niż podaje komp (być może poprzedni właściciel robił dolewkę, ale nie wpisali w komp). Ja zawsze tankuję powyżej 60L (do pełna) i wtedy zużycie dodatku jest najmniejsze.
Jeśli chodzi o ciśnienie różnicowe pokazane na screnie -6mbar na jałowym to jest to w miarę poprawny parametr po przejechaniu 161 km oraz 38g ceru osadzonym w filrze. Ważniejsze byłoby sprawdzenie jakie ciśnienia są w czasie jazdy, w czasie mocniejszego depnięcia na gaz oraz informacja czy silnik ma ori program czy był chipowany. U mnie po chipie ciśnienie sporo się zwiększyło, ale nawet przy maksymalnym bucie nigdy nie wywala błędu fapa. Przed umyciem fapa i jeszcze przed chipem często się to zdarzało przy mocniejszym depnięciu. Natomiast zawsze błąd wyskakiwał tylko na chwilę i przy odpuszczeniu gazu już było ok. U mnie przed myciem fapa było 90% nasycenia cerem i ok. 160g ceru, więc dużo więcej niż tutaj. Być może została wpisana wymiana fapa bez fizycznego czyszczenia oraz auto może mieć dużo więcej przejechane niż jest w papierach. Trzeba by sprawdzić te ciśnienia w czasie oraz czy jest dodatek w zbiorniku. Prawdopodobnie fap jest do płukania.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie

CitroenC5

37 900

2012r.

95 000 km

lubuskie

CitroenC4 Picasso

25 500

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

10 900

2006r.

153 300 km

mazowieckie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System