Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Problem z odpaleniem. Benzyna C4



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BART88

Czytelnik



Dołączył: 08 Gru 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen c4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Gru 2018, 12:35
Temat postu:

Problem z odpaleniem. Benzyna C4


Witam wszystkich serdecznie. Od niedawna mam Citroena C4, benzyna 1,6, rocznik 2005. Po 2 miesiącach bezproblemowego użytkowania auto mi nie odpaliło. Kręci, ale nie odpala. Myśląc, że może coś jest nie tak z immo wziąłem drugi kluczyk, ale oczywiście nic to nie dało. Zamówiłem lawetę, facet zawiózł auto do mechanika i mam odpowiedź, że samochód normalnie odpalił i że technicznie wszystko wygląda dobrze. Powiedział tylko, że to pewnie elektronika, a on się tym nie zajmuje. Wymieniłem świece, ale to nie załatwiło problemu, bo po 3 tygodniach to samo - auto nie odpala. Pompa paliwa niby pracuje, żadnych błędów diagnostyka nie wykazała, żadnych ostrzeżeń na wyświetlaczu. Raczej skończy się na tym, że oddam samochód do speca od francuzów, ale facet ma terminy miesiąc na przód, więc może wcześniej czegoś więcej się dowiem od Was, o co może tu chodzić, bo ja raczej laik jestem. Było tu już kilka podobnych tematów, ale dokładnie takiego samego przypadku nie znalazłem. Dodam, że gdy auto odpala wszystko jest w jak najlepszym porządku, nie szarpie, czasem tylko czuję zapach paliwa w środku, chociaż po wymianie świec już znacznie rzadziej i to raczej jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Sob 08 Gru 2018, 15:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Problem z odpaleniem. Benzyna C4


benzyna żeby odpaliła musi mieć trzy rzeczy.Powietrze,paliwo i iskre.Powietrze pewnie ma.Najbardziej podejrzana jest pompa paliwa w baku.W chwili kiedy nie odpala trzeba sprawdzić czy chodzi po włączeniu zapłonu.Niekiedy wystarczy stuknąć w nią.
Jakies zapisane błędy w historii BSI?
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Sob 08 Gru 2018, 16:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Problem z odpaleniem. Benzyna C4


Sprawdź jak kolega napisał, dodatkowo jeśli masz niższy poziom paliwa(trochę poniżej połowy lub prawie rezerwę) po przekręceniu stacyjki słuchaj czy nie słychać szumu w zbiorniku paliwa,jakby wodę pod ciśnieniem lał. Może być pęknięty przewód paliwowy i część paliwa ucieka z powrotem do zbiornika.Jeżeli jest wysoki poziom paliwa może palić normalnie.
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 08 Gru 2018, 18:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Problem z odpaleniem. Benzyna C4


Cytat:
czasem tylko czuję zapach paliwa w środku,
Skoro zapach paliwa jest i po wymianie świec uspokoiło, ale jeśli w znacznym stopniu nadal czuć zapach to prawdopodobnie któryś wtrysk uszkodzony (jeśli po kilku kręcenia auto odpala to masz winowajce) lub przerwa obwodzie cewki zapłonowej i stąd często powoduje zapach paliwa co radziłbym podłączyć pod komputer w celu całkowitego zweryfikowania przyczyny.

Cytat:
żadnych błędów diagnostyka nie wykazała,
Dziwne, bo winno być błąd kiedy silnik nie odpala i na wyświetlaczu takowe błędy Ci nie pokażą za to komputer diagnostyczny tak.

Druga rzecz co do pompy to zdarzają się kiedy słychać jak pompa pracuje, ale jednocześnie podaje za niskie ciśnienie niż powinno i tu też warto zmierzyć specjalnym przyrządem (ta usterka również pokaże błąd na komputerze).
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Sob 08 Gru 2018, 19:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Problem z odpaleniem. Benzyna C4


W benzynie nie ma czujnika ciśnienia paliwa,jedynie regulator w zbiorniku,ale ciśnienie na listwie można by sprawdzić.
Cewka nie ma żadnych uszkodzeń (pęknięcia, wybrzuszenia,itp.)?
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 08 Gru 2018, 19:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lechu1777

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 184
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa, Kraków
Posiadane auto: C4 Coupe VTS 2.0 16V RFJ 2005
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 02 Lut 2019, 22:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Problem z odpaleniem. Benzyna C4


Pytanie czym była robiona diagnostyka. Jak wiemy Citroena najlepiej badać Lexią lub interfejsem przemysłowym, który jest do nich odpowiedni. Byle interfejs może wyłapywać tylko podstawowe błędy. Błąd cewki na 100% byłby na logu błędów. Ja bym zrobił pierwsza rzecz to upewnił się, że pompa pracuje, czyli zdjąć siedzisko fotela z tyłu, zdjąć klapkę od pompy paliwa i przekręcić kluczyk, wtedy wyraźnie słychać pracę pompy. Bardzo znana jest w tych autach usterka przekaźnika pompy paliwa, który jest w BSM (bezpieczniki pod maską). Druga rzecz to wyjąłbym wtyczkę od cewki zapłonowej i przeczyścił styki. To takie zapalanie raz tak, raz nie właśnie wskazywałoby na tego typu usterki tzn. kończąca się cewka lub kończący się przekaźnik pompy paliwa (lub sama pompa, ale to mniej prawdopodobne). Można zrobić jeszcze jeden test, zasilić pompę paliwa na krótko z akumulatora, ale to dopiero po teście, o którym wspomniałem z nasłuchiwaniem jej pracy. Można też dla pewności zmierzyć napięcie na pompie, powinno być w okolicach 12V, ponieważ może być taka sytuacja, że przekaźnik pompy trochę zwiera, ale jest na wykończeniu i rezystancja przejścia jest tak duża, że powoduje spadek napięcia, wtedy przy kilku voltach pompa może działać, ale za słabo. Zasilanie najlepiej zmierzyć na wtyczce pompy paliwa. Są tam 4 piny: +12V pompy, GND pompy, GND czujnika poziomu paliwa oraz kabel pomiarowy czujnika. Kable od pompy łatwo rozpoznać, bo są grubsze od kabli czujnika.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4

33 333

2017r.

217 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC1

31 900

2019r.

43 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 SpaceTourer

60 800

2020r.

120 000 km

małopolskie

CitroenC5

25 000

2009r.

259 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

15 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System