Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Zawieszenie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sirsebek

Debiutant



Dołączył: 03 Lis 2018
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 27 Lis 2018, 20:23
Temat postu:

Zawieszenie


Witam,
rozglądam się za Cytryną do kupienia i na razie mam czym jeździć ale ostatnio byłem u mechanika na zmianie opon. No i się go podpytalem co myśli o zawieszeniu z C5.
Jak to usłyszał to się aż obruszył... Stwierdził że Hydro to samo zło i nikt tego nie chce naprawiać, nawet elektryk samochodowy którego zna unika tego rodzaju aut i nie chce ich naprawiać a zwykłe zawieszenie to też jest nie bardzo bo jest tam kurza łapka i bez zdejmowania zawieszenia nie da się naprawić i woli robić 10 innych samochodów niż takie zawieszenie.

Ja natomiast takich opinii nie słyszałem.
Czy mam zmienić mechanika? Czy gada od rzeczy bo się nie zna czy rzeczywiście ma coś racji?

Wielkie dzięki za informacje.
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Wto 27 Lis 2018, 20:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Zawieszenie


Po części ma rację.Oni po prostu boją się tego zawieszenia,bo nie radzą sobie z tym. Na moim terenie jest tylko jeden warsztat,który potrafi w miarę ogarnąć temat.
Boją się nie tylko zawieszenia, ale ogólnie francuzów.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
sirsebek

Debiutant



Dołączył: 03 Lis 2018
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 27 Lis 2018, 20:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Zawieszenie


Masz na myśli hydro czy zwykłe?
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Wto 27 Lis 2018, 20:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Zawieszenie


Oni i zwykłego się boją a o hydro to już nie wspomnę.Samo "francuz" działa na nich jak płachta na byka. Oczywiście mówię tu o swoim terenie.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Wto 27 Lis 2018, 21:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Zawieszenie


Jest tylko jedno duże ALE, otóż zawieszenie w C5 jest bardzo trwałe i wcale nie takie skomplikowane jak to mówią czy piszą. Najwięcej sapią Ci, którzy w ogóle nie jeździli tymi autami. Hydro to w ogóle już jest bardzo trwałe, pewnie najtrwalsze z całego autka. Trzeba tylko dbać, mam na myśli przetrzegać pewnych procedur i tyle. Oczywiście zdarzy się awaria typu wyciek, ale po 10 latach, no cóż.

Absolutnie nie bać sie zawieszenia w C5 Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 27 Lis 2018, 21:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bzcstal

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Civic VI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Lis 2018, 00:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Zawieszenie


Witam,
Chciałbym podłączyć się pod temat ponieważ rozglądam się intensywnie za C5 III i początkowo rozważałem tylko hydro. Jednak po dłuższym namyśle jestem zdecydowany na zwykłe zawieszenie. Moje największe obawy dotyczące hydro to awaria podczas długiej trasy, a mianowicie zastanawiam się jak zachowa się auto na autostradzie przy prędkości 140km/h i cokolwiek, albo coś znaczącego popsuje się w zawieszeniu. Czy auto drastycznie opadnie do najniższego poziomu, oprze się na kołach, zniszczy opony albo cokolwiek innego? Czy będę miał jakiś zapas czasu na to, aby zjechać na pas awaryjny? Czy ktoś z Was miał/słyszał o takim przypadku? Wydaje mi się, że jak nagle spadnie 1.7 tony na 4 koła przy takiej prędkości to coś się może wydarzyć.

Jeżeli zepsuje się na trasie to podejrzewam, że pozostaje tylko laweta i tu nasuwa się kolejna wątpliwość. Jeżeli typowy mechanik Janusz ma obawy oraz brak wiedzy co do naprawy tego typu zawieszenia to pozostaje jedna albo może dwie osoby na całe miasto co może to ogarnie, albo ostatecznie ASO. Jeżeli ASO to za naprawę zapłąci się krocie (jakieś poduszki, czy pompa?).


Z tego co można przeczytać na forum i w sieci to hydro wytrzymuje 300k+. Jakie macie doświadczenia po 300k+ ?
Przebieg w większość ogłoszeń w necie przygotowany jest "pod potrzeby klienta", czyli 200k +/- 10k. Osobiście robię 25k rocznie w Polsce autem kompaktowym, miejskim i średnio chce mi się wierzyć, że można zrobić mniej za granicą zwłąszcza po dobrych autostradach.

Myślę, że alternatywne zawieszenie jest w stanie zrobić ogarnięty mechanik co zwiększa szanse, że będzie ich więcej niż jeden czy dwóch w mieście. Smile


Będę bardzo wdzięczny za pomoc i wymianę doświadczeń w tym temacie.

D.
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Sro 28 Lis 2018, 10:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Zawieszenie


Pamiętaj,że auto bez hydro to nie tylko różnica w zawieszeniu.Sprężyny były tylko w tych najbiedniejszych wersjach wyposażenia.Czyli kupując auto na sprężynach kupujesz tzw.golasa.Dlatego te wersje są tanie.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sro 28 Lis 2018, 21:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Zawieszenie


Ale fakt, faktem, że zwykłe zawieszenie ogarnie każdy mechanik Very Happy, Ja mam nalotu 270 tkm i jak narazie wszystko jest w porzadku z hydro, może już ciut twardy siuę zrobił, ale sferki się wymieni i znowu będzie pontonik Very Happy, ważne, że siłowniki suche jak pieprz.

PS
Nie które golasy są fajnie wyposażone, np maja navi. ja mam Exclusiv i navi nie mam.
Powrót do góry
sirsebek

Debiutant



Dołączył: 03 Lis 2018
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 29 Lis 2018, 16:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Zawieszenie


Tak jak pisał bzstal co się dzieje z autem jak np. padnie kompresor lub pęknie przewód od układu zawieszenia? Samochód od razu opada na koła? Można nim jeszcze gdzieś podjechać czy tylko laweta? Można auto holować?
Jaki jest koszt wymiany takiego siłownika? Słyszałem ze sfery nie są drogie i można wymienić samemu
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Czw 29 Lis 2018, 19:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Zawieszenie


Jak padnie pompa to nie będzie sie podnosić góra - dół (da się jechać ), natomiast jak pęknie wężyk ( a bywa w kombi Very Happy ) to laweta i to specjalna, bo nie wjedzie na zwykłą. Sfery faktycznie bardzo łatwo wyminić samemu, w tym celu przyda sie Lexia do spuszczenia ciśnienia, ale nie jest konieczna.
Powrót do góry
sirsebek

Debiutant



Dołączył: 03 Lis 2018
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 29 Lis 2018, 20:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Zawieszenie


A ile może kosztować naprawa takiego siłownika? Szukam auta około 9-10 letniego więc muszę się liczyć z tym że trzeba będzie je wymienić...

Z tym wężykiem to tak jak z hamulcami? Doglądam, sprawdzam i jak nie widzę pęknięć ani korozji to się nie martwię a jak coś jest podejrzanego to wymieniam?
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Czw 29 Lis 2018, 20:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Zawieszenie


Nowy przedni siłownik kosztuje ok 900 PLN, sfera ok 200.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC4 Picasso

25 500

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

46 900

2016r.

102 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

11 500

2006r.

170 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

46 900

2015r.

163 000 km

łódzkie

CitroenDS5

49 700

2014r.

185 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System