Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) zawór egr


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Nie 15 Lis 2015, 09:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zawór egr


nowego nie kupisz taniej niż w granicach 700 - 800 zeta ...no czasami "z wedki" od mechanika z serwisu ( niestety taka jest prawda kradną żeby sprzedac a klient ma dalej stary choc wpisaną ma wymiane )
Powrót do góry
gadu-gadu
Bouzouki

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi 2007
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 15 Lis 2015, 10:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zawór egr


A od Forda 1.6 tdci nie będzie pasował? Wymiary te same i tez na 5 pinow wpinany Wink
Powrót do góry
Bouzouki

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi 2007
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 17 Lis 2015, 23:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zawór egr


Witam ponownie
Dzisiaj samochodzik był na diagnozie u mechanika.Podłączony pod kompa i...zero błędów. Samochód mechanicznie jest cacy.Ale...nadal jest szarpanie obrotami podczas jazdy, a ostatnio zaświeciły się kontrolki (podczas jazdy) esp, abs, stop, ręczny i oczywiście service. Na kompie nic nie wyszło. Mechanik podejrzewa,że to coś z alternatorem. Bateria jest nowa i daje prawidłowe napięcie. Czy to szarpanie i te kontrolki to może być wina np wody w ropie?Może to głupie ale szukam już gdzie mogę. A może to wina wiązki albo jakiegoś czujnika?Poradźcie coś..
Pozdrawiam
Powrót do góry
petek1977

Dyskutant



Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dzierżoniów
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso
Piwa: 0/8
Wysłany: Wto 15 Gru 2015, 23:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zawór egr


Mogę się podłączyć pod temat ? Czy ktos z was słyszał o zaślepianiu EGR ? Pytam się ponieważ mam ten sam problem , tak przypuszczam a w moim wcześniejszym aucie czyli Fiat Stilo 1.9 JTD można było tak zrobić i to zrobiłem i było po problemie.
Powrót do góry
karolb1997

Debiutant



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 Picasso 1,6HDi - 2007 9HZ DV6TED4
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 08 Lis 2018, 10:00
Temat postu:

EGR


Witam

Pacjent: C4 Picasso 1,6 hdi 9HZ (DV6TED4) 2007

Niedawno zaczęło poszarpywać raz lekko raz mocno. Zaciął się EGR. Pojechałem do magików na wyłączenie. Po wyłączeniu tylko programowym całkiem inne auto ale od momentu wyłączenia cały czas błąd ESP później jeszcze doszedł Handbrake.

EGR wyłączony na razie tylko programowo, zaślepka jeszcze nie trafiła na swoje miejsce.

Z ciekawości diagboxem był parę dni temu zrobiony test zaworu EGR i pytanie
1) czy jeśli wyłączony programowo to test da się przeprowadzić? Bo o dziwo dało się. Zawór podczas testów wydawał dźwięki. Fakt, że po testowaniu został częściowo otwarty i teraz trzeba zaślepkę.
2) jeśli jest wyprogramowany to wtyczka ma być podłączona czy odłączona?
3) jeśli musi być podłączona to czy taki zacięty EGR ale zaślepiony blaszką może zostać czy musi być nowy sprawny?
4) jaka blaszka? bez otworu? z otworem? do 1,6 mazdy niby z otworem ma być a motor ten sam.

Przed wyłączeniem były tez cuda z wypalaniem, nawet co 120 km wypalał. Po zabiegu regularnie co 450 km i jakby bez znaczenia czy więcej w trasie czy po mieście.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 08 Lis 2018, 10:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Sob 24 Lis 2018, 01:20
Temat postu:

Re: EGR


karolb1997 napisał:
Witam

Pacjent: C4 Picasso 1,6 hdi 9HZ (DV6TED4) 2007

Z ciekawości diagboxem był parę dni temu zrobiony test zaworu EGR i pytanie
1) czy jeśli wyłączony programowo to test da się przeprowadzić? Bo o dziwo dało się. Zawór podczas testów wydawał dźwięki. Fakt, że po testowaniu został częściowo otwarty i teraz trzeba zaślepkę.


Tak może dać się przeprowadzić test.

Cytat:
2) jeśli jest wyprogramowany to wtyczka ma być podłączona czy odłączona?


Może zostać podłączona, jeśli jest wyprogramowany w ECU to po prostu komputer nie będzie nim sterował.

Cytat:
3) jeśli musi być podłączona to czy taki zacięty EGR ale zaślepiony blaszką może zostać czy musi być nowy sprawny?

4) jaka blaszka? bez otworu? z otworem? do 1,6 mazdy niby z otworem ma być a motor ten sam.

Zostaje stary i jeśli jest wyprogramowany to zaślepka pełna.

Zaślepkę z otworem daje się kiedy nie wyprogramowujesz go z ECU.

Przed wyłączeniem były tez cuda z wypalaniem, nawet co 120 km wypalał. Po zabiegu regularnie co 450 km i jakby bez znaczenia czy więcej w trasie czy po mieście.[/quote]
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
macbdg

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2016
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mansfield/UK
Posiadane auto: Peugeot 508 SR 2.0HDI 2011
Piwa: 1/5
Wysłany: Pon 18 Mar 2019, 12:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zawór egr


Mi awaria EGR nie pokazywała błędów a objawy były te same. Zacząłem od zaślepienia EGR i to pomogło, auto śmiga super. Niestety przeprogramowanie kompa w UK to koszt ponad 120 funtów więc taniej wychodzi wymiana EGR. Więc jeśli chcesz sprawdzić czy to ten problem,zaślep,pojeździj,jak będzie zmiana będziesz wiedział co robić.
Powrót do góry
2fast

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): zielona Góra
Posiadane auto: C4 picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Lis 2019, 00:48
Temat postu:

Szarpanie przy zmianie biegów plus kontrolki abs/esp


Bouzouki napisał:
Witam ponownie
Dzisiaj samochodzik był na diagnozie u mechanika.Podłączony pod kompa i...zero błędów. Samochód mechanicznie jest cacy.Ale...nadal jest szarpanie obrotami podczas jazdy, a ostatnio zaświeciły się kontrolki (podczas jazdy) esp, abs, stop, ręczny i oczywiście service. Na kompie nic nie wyszło. Mechanik podejrzewa,że to coś z alternatorem. Bateria jest nowa i daje prawidłowe napięcie. Czy to szarpanie i te kontrolki to może być wina np wody w ropie?Może to głupie ale szukam już gdzie mogę. A może to wina wiązki albo jakiegoś czujnika?Poradźcie coś..
Pozdrawiam


Mam te same objawy i w aso powiedzieli że sprzęgło za 4tys. ale powiedzieli też że może nie pomóc i wtedy komputer sterujący biegami za 7000. Sprawdziłem poza aso styk na sprzęgle i wartości są 1,4 do 2,8 więc mechanik poza aso powiedzieli że sprzęgło jest ok i idą w stronę wtryskiwaczy na razie wlali specyfik który ma oczyścić wtryski . Jeśli ktoś rozwiązał ten problem proszę o pomoc.
Powrót do góry
karolb1997

Debiutant



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 Picasso 1,6HDi - 2007 9HZ DV6TED4
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 30 Kwi 2020, 17:11
Temat postu:

ESP/ASR, Handbrake Fault


Temat już stary ale coś jeszcze dorzuce.
Od czasu wyprogramowania EGR i zaślepienia do dzisiaj jeździłem z ESP/ASR i HANDBRAKE.
Kupiłem używke EGR, odkręciłem silniczek i podpiąłem go do auta. Po trzecim odpaleniu SUKCES.
ESP/ASR i HANDBRAKE to już przeszłość.
Wychodzi na to, że zacięty EGR sypie błędami pomimo wyprogramowania.
Koszt 45zł+przesyłka. Prostsze takie rozwiązanie bo w picasso dostać się do tego ustrojstwa to za dużo zabawy.
Tak nawiasem to chyba tania alternatywa dla wyprogramowania. Za wyprogramowanie wołają około 400 a jak jest zamkniety i sypie błędami to za pół stówki można tak ten problem obejść. W razie jakby był zacięty w pozycji otwartej to można spróbować go lekko młotkiem popukać. Ta używka co kupiłem była zacięta w pozycji otwartej a po paru lekkich strzałach odbiła i się zamknęła.
Ja mam model 2007 1,6HDI DV6TED4 z FAP
Może to i druciarstwo ale skuteczne
_________________
HDi - huk dym inwestycja ? Na razie spokój.
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Sro 06 Maj 2020, 13:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zawór egr


A no... trochę druciarstwo.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Nie 30 Maj 2021, 17:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zawór egr


Mam problem z egr, po wymianie na nowy ale bez kalibracji zawór wywala błąd niepełnego otwarcia. Zdarza się to podczas spokojnej jazdy na 5 biegu, w mieście błąd nie występuje.
Zawór wymieniłem sam nowy Valeo, czyli zero gwarancji. Po wymianie nie robiłem kalibracji z braku wiedzy i Lexi może to było/jest przyczyną wadliwego działania, obecnie zawór nie przechodzi testu. Chciałem spróbować patentu z podłączeniem samego silniczka i moje pytanie - czy podłączenie samego silniczka bez innych modyfikacji w BSI będzie sypało błędami?
Powrót do góry
karolb1997

Debiutant



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 Picasso 1,6HDi - 2007 9HZ DV6TED4
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 02 Cze 2021, 13:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zawór egr


marek_c napisał:
Mam problem z egr, po wymianie na nowy ale bez kalibracji zawór wywala błąd niepełnego otwarcia. Zdarza się to podczas spokojnej jazdy na 5 biegu, w mieście błąd nie występuje.
Zawór wymieniłem sam nowy Valeo, czyli zero gwarancji. Po wymianie nie robiłem kalibracji z braku wiedzy i Lexi może to było/jest przyczyną wadliwego działania, obecnie zawór nie przechodzi testu. Chciałem spróbować patentu z podłączeniem samego silniczka i moje pytanie - czy podłączenie samego silniczka bez innych modyfikacji w BSI będzie sypało błędami?

Witam. Kolego nie masz nic do stracenia. Podłącz sam silniczek bez części mechanicznej i spróbuj zrobić kalibrację. Spróbuj też zblokować zawór z odkręconym silniczkiem w pozycji zamkniętej i zobacz jak będzie jeździł bez błędów to tak zostaw.
_________________
HDi - huk dym inwestycja ? Na razie spokój.
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Sro 02 Cze 2021, 18:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zawór egr


Myślałem nad podpięciem drugiego silniczka a stary zawór w całości zostawić. Mam tylko obawy, czy sam silniczek może przejść kalibrację? Jednak muszą być jakieś skrajne położenia a sam silniczek bez oporu czy przejdzie kalibrację?
Powrót do góry
karolb1997

Debiutant



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 Picasso 1,6HDi - 2007 9HZ DV6TED4
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 03 Cze 2021, 10:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zawór egr


marek_c napisał:
Myślałem nad podpięciem drugiego silniczka a stary zawór w całości zostawić. Mam tylko obawy, czy sam silniczek może przejść kalibrację? Jednak muszą być jakieś skrajne położenia a sam silniczek bez oporu czy przejdzie kalibrację?


Spokojnie możesz sam silniczek dać. Ja mam EGR wyłączony programowo ale po wyłączeniu, ten stary powodował wyświetlanie błędów ESP/ASR. Kupiłem nowy EGR, najtańszy jaki był (nawet zbytnio nie wiadomo kto to produkował) i podłączyłem sam silniczek. Błędy przestały się wyświetlać ( sporadycznie przy włączeniu zapłonu na chwile wyskakuje Handbrake Fault ale za chwilę znika ). Kalibrację na samym silniczku dało się przeprowadzić bez problemu ( on i tak ma założone ograniczniki więc przyjmie to sobie za wartości graniczne ). Silniczek przypięty gdzieś tam z boku na opaskę. Działa to działa. Ponoć w tych pierwszych HDi można było zaślepiać EGR bez wyprogramowania i komputer się nie burzył.

Ważne aby ten stary zawór był zamknięty, żeby ci spalin nie pchał w dolot.
_________________
HDi - huk dym inwestycja ? Na razie spokój.
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Czw 03 Cze 2021, 10:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zawór egr


OK, dzięki za informację.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

15 000

2007r.

227 000 km

lubelskie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

224 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

16 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenDS4

34 900

2013r.

186 297 km

kujawsko-pomorskie

CitroenDS4

34 900

2013r.

150 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System