Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Citroen zgasł i nie chce odpalić



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mizer82

Czytelnik



Dołączył: 30 Maj 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C4GP 2.0 HDI 2010
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 22 Lis 2018, 19:25
Temat postu:

Citroen zgasł i nie chce odpalić


Witam.
Posiadam C4GP 2.0 HDi z 2010r. Silnik DW10BTED4 FAP. Problem z nim jest następujący- opiszę od początku. W czerwcu żona wróciła z pracy postawiła samochód w garażu- rano nie chciał odpalić. Znajomy mechanik przyjechał i stwierdził, że nie ma ciśnienia na listwie wysokiego ciśnienia i trzeba robić układ wtryskowy. Wstrzymałem się zamówiłem Diagboxa. Przyszedł po kilku dniach. Ja do podłączania a samochód pali. Podłączyłem i wyskoczył w pamięci błąd P0001 czyli zawór wydatku. Dmuchając na zimne zawór wymieniłem (układ wtryskowy Siemens) i do zeszłego czwartku było ok. W czwartek samochód zgasł podczas jazdy, dotoczył się akurat do warsztatu i tam postał 24h i podłączyli go pod kompa i błędy wyczytali P0001 i P1351, skasowali i samochód odpalił. Dziś sytuacja się powtórzyła samochód zgasł żonie pod pracą mechanik był z kompem i wyczytał te same błędy, tym razem nie dały się skasować. Podjechałem pod samochód i po lekturze forum zacząłem sprawdzać przewody od regulatora wydatku wygląda, że są ok, ale mierzyłem ich też miernikiem na zwarcie do masy- jeden nie jest zwarty, natomiast drugi pokazuje 16 om do masy. Uznałem, że może tak wskazywać ale dla pewności chciałbym wypiąć go z drugiej strony żeby mieć "gołe" kable i je jeszcze raz sprawdzić (wg szanownych Forumowiczów najczęstsza przyczyna usterek tego typu to przetarty przewód). W związku z tym czy ktoś może podpowiedzieć na której kostce w skrzynce bezpieczników jest podłączenie zaworu? Na chybił trafił odłączyłem te trzy skrajne "od przodu/ filtra powietrza" i nadal miałem między jednym przewodem a masą 15om. Jeśli dobre odłączyłem to znaczy, że jest gdzieś w wiązce uszkodzony przewód (nie zauważyłem, żeby wiązka była gdzieś przetarta). Może posiada ktoś schemat tych kostek, to wiedząc, na który pin wchodzi regulator wydatku mógłbym "ominąć" wiązkę i podpiąć go "na krótko". Jeszcze pytanie czy taką awarię mogła spowodować luźna wtyczka od czujnika ciśnienia? Takie usterki też znalazłem na forum ale nie sprawdziłem wtyczki u siebie.
Z góry dzięki za sugestie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

17 900

2011r.

245 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenBerlingo

36 900

2015r.

197 620 km

mazowieckie

CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

27 500

2010r.

199 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System