Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Jaki rozstaw śrub w zaciskach przednich?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krycha00

Debiutant



Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: C5, 07r, 2.0 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Lis 2018, 17:11
Temat postu:

Jaki rozstaw śrub w zaciskach przednich?


Witam,
Pomoże mi ktoś określić jaki rozstaw śrub jest w zaciskach hamulcowych przednich w Citroenie C5, mk2 07r, 2.0 benzyna ? Vin VF7RCRFJC76824803
Z tego co mi wiadomo to były 3 rozstawy śrub (pewnie w zależności od pojemności).
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 07 Lis 2018, 21:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Jaki rozstaw śrub w zaciskach przednich?


Na podstawie vin zaciski lub jarzma są tylko numery części zamienne o następującym zacisków: lewa 4400 L6 i prawa 4400 L7 firmy Bosch które pasuje do kilku pojazdów C5 mający firmy Bosch. Tak więc, nie są zależne od pojemności a tylko od firmy układu hamulcowego.
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Czw 08 Lis 2018, 00:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Jaki rozstaw śrub w zaciskach przednich?


A co się dzieje,że pytasz o taką rzecz?
Kłopoty z ręcznym ???
Smile Wink
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
krycha00

Debiutant



Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: C5, 07r, 2.0 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Lis 2018, 07:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Jaki rozstaw śrub w zaciskach przednich?


Tak. Standardowa rzecz w tych autach. Do tego przy ostatniej zmianie opon gdy miałem podniesione auto nie dałem rady w ogóle kręcić kołami, takie wszystko pozapiekane. Ręczny to już w ogóle dramat, boje się go zaciągać bo mało kiedy zacisk puszcza po zwolnieniu ręcznego. A linki wymieniałem kilka miesięcy temu.
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Czw 08 Lis 2018, 08:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Jaki rozstaw śrub w zaciskach przednich?


Masz system bosch-a,to możesz sam zregenerować,naprawa jest stosunkowo prosta,inwestycja tylko w nasadkę 5-ciokątną 14mm(koszt 32 złote z przesyłką)+ kpl.uszczelniaczy(jeśli czujesz się na siłach) Wink

https://citroen.org.pl/forum/download.php?id=5202&sid=b07cf9c7d7c8c132109ab87389d195cd
https://citroen.org.pl/forum/download.php?id=5199&sid=b07cf9c7d7c8c132109ab87389d195cd
https://citroen.org.pl/forum/download.php?id=5201&sid=b07cf9c7d7c8c132109ab87389d195cd
A tu instrukcja :
http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=185425

Na pewno w używkę nie warto inwestować...
I problem z głowy na 10 lat (lub więcej) Laughing

Ode mnie :
Po podlaniu wd40 zacząć od odpowietrznika,jak ukręcisz to więcej roboty.
Wszystkie połączenia spróbować poluzować na aucie-stabilne mocowanie( ostrożnie ze śrubą dźwigienki ręcznego).
Nie zaciskać(łamać)przewodu elastycznego hamulca.Ma zbrojenie stalowe i można je uszkodzić.
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 08 Lis 2018, 08:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ABDANK

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroën C5 Lift 1,6HDi HYDRActive
Piwa: 12/1
Wysłany: Nie 11 Lis 2018, 16:34
Temat postu:

( Citroen C5 ) Jaki rozstaw śrub w zaciskach przednich?


Kolego krycha00, tak jak napisałeś, system hamulcowy Bosch w Citoenach C5 wesja nadwozia I i wesja II (po liftingu) występuje w trzech rozstawach śrub na zacisku hamulcowym -> między innymi, w zależności od średnicy zamontowanej tarczy hamulcowej (dostosowanej do mocy silnika Citroena C5 ).

Tak jak napisał kolega Mostek123, w Twoim Citroenie C5 - po sygnaturze podanego przez Ciebie VIN odczytując w katalogu części - są to zaciski:
4400.L6 (na lewą stronę auta)
4400.L7 (prawa strona).

To co Ciebie interesuje -> zaciski te mają parametry:
a) rozstaw śrub (do zamocowania zacisku hamulcowego do jarzma) ... 175mm
b) tłok o średnicy ... 57mm
c) dla tarczy hamulcowej o średnicy ... 283mm
d) dla tarczy o grubości ... 26mm.

Kolega radzio77 zasugerował, że naprawa jest stosunkowo prosta -> tak jest jak zaciski są zregenerowane, czyli ponownie rozmontować i złożyć z powrotem, i jest cacy jak przed chwilą.
Rzeczywistość jest taka, że w warunkach garażowych można przy jednym zacisku spędzić cały dzień!

Mechanicy jak widzą stare zaciski z mechanizmem hamulca ręcznego na przód w samochodzie to robią wolne miejsce właścicielowi Citroena C5 -> aby przeszedł dalej (do następnego mechanika) i tam poszukał pomocy.
Ja parę lat jeżdżę Citroenem C5 i nie napotkałem żadnego mechanika, który chciał rozmontować przednie zaciski w moim aucie. Może dwa razy usłyszałem, że jak dostarczę nowe (czytaj: regenerowane) to będzie wymienione.

Przypuszczam, że wielu właścicieli, którym zabrakło determinacji przy doprowadzeniu zacisków do pełnej sprawności technicznej pozbyło się przedwcześnie swoich Citroenów C5 jedynie z tego powodu.

Na załączonych fotografiach jeszcze nie jest tak źle jak można zobaczyć w "realu".
Największy problem stanowi wyciśnięcie zardzewiałego tłoka z równie zardzewiałego cylindra zacisku. W moim przypadku otworzył się bębenkowy mechanizm ułożyskowany (foto trzecie u kolegi radzio77), który musiałem złożyć przy użyciu narzędzi i imadła (z rozstawem szczęk 150mm). Słowem: jest dobrze, jak jest dobrze.

Dlatego kolego krycha00, jak masz możliwość kupienia używanego zacisku to nie zastanawiał bym się w takim przypadku -> mam drugi zacisk, naprawiam bez presji że coś pęknie, i przede wszystkim regeneracja zacisku nie pomaga na lata (woda, kurz, śnieg, sól na drogach zimą). Z mojego doświadczenia, trzeba zacisk otwierać przy pierwszych oznakach problemów ze spalaniem, kiedy samochodu stojącego na poziomej drodze nie udaje się już popchnąć barkiem - w otwarte okno - chociażby o metr do przodu.

Tak jak napisał kolega radzio77, nie zaciskaj elastycznego wężyka żadnym przyrządem typu zacisk śrubowy lub kombinerki z gumą do weków obwiązaną na rękojeści -> jak pokazują na filmikach w sieci.

Aby płyn hamulcowy podczas naprawy zacisków nie wyciekł do niebezpiecznego poziomu - który spowoduje późniejsze wpadanie pedału hamulca do podłogi - dobrze jest wcześniej dorobić u ślusarza ze dwa metalowe "naparstki" (z gwintem wewnętrznym średnicy 10mm o skoku gwintu 1mm) do których dociąć można gumowe krążki lub dopasować wewnątrz gumowe pierścienie, aby po nakręceniu takiej zaślepki na wężyk odkręcony od zacisku, skutecznie powstrzymać na kilka godzin kapanie płynu hamulcowego z wężyka.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC8

30 000

2011r.

234 000 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

47 900

2017r.

152 000 km

mazowieckie

CitroenXsara Picasso

12 000

2007r.

229 000 km

śląskie

CitroenC3 Picasso

21 800

2013r.

143 000 km

mazowieckie

CitroenDS4

37 490

2013r.

193 277 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System