Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Stuki przedniego zawieszenia


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
waldxm

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): tczew
Posiadane auto: citroen xsara picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 31 Paź 2018, 13:35
Temat postu:

stuki


dzisiaj zobaczyłem jedno i potwierdziło się są trzy rodzaje tulejek stalowo - gumowych mianowicie średnica wewnętrzna 12-12 ,2 i w tym jeszcze wytarta śruba jedną dziesiątą i powstaje luz wartości trzech dziesiątych . A powiem tyle nie poddam się aż wszystko będzie ok czyli cisza zero stuku a jestem uparty .
Powrót do góry
alingen

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: XP 2004 1.6HDI 80kW
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 01 Lis 2018, 23:29
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Stuki przedniego zawieszenia


Brawo!Tak trzymaj.I pochwal się sukcesem gdy już będzie. Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
waldxm

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): tczew
Posiadane auto: citroen xsara picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Lis 2018, 14:26
Temat postu:

stuki


po wjechaniu na kanał ponownie stwierdziłem luz na jarzmach chociaż wymieniałem prowadnice i nadal luz i już zamówiłem nowe jarzma zobaczymy teraz
Powrót do góry
dzinski77

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: citroen xsara picasso 1.8 2004 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Mar 2019, 23:19
Temat postu:

Re: stuki


waldxm napisał:
po wjechaniu na kanał ponownie stwierdziłem luz na jarzmach chociaż wymieniałem prowadnice i nadal luz i już zamówiłem nowe jarzma zobaczymy teraz


Waldxm, i jak tam, stuki ustały, bo nie napisałeś? Mam identyczny problem i zaczynam się wkurzać
Powrót do góry
aroslavv

Czytelnik



Dołączył: 27 Mar 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZTYN
Posiadane auto: XSARA PICASSO 1.8 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Mar 2019, 12:30
Temat postu:

Re: stuki


dzinski77 napisał:
waldxm napisał:
po wjechaniu na kanał ponownie stwierdziłem luz na jarzmach chociaż wymieniałem prowadnice i nadal luz i już zamówiłem nowe jarzma zobaczymy teraz


Waldxm, i jak tam, stuki ustały, bo nie napisałeś? Mam identyczny problem i zaczynam się wkurzać


Waldxm, też się z tym męczysz? U mnie po wymianie praktycznie całego przedniego zawieszenia auto zaczęło się dziwnie zachowywać. Bardzo głośne stuki po prawej stranie przy zjazdach z krawężników, z hopek itp. Mechanik rozłożył ręce, wymienił wydawałoby się wadliwy nowy amortyzator- niestety nic nie pomogło. Po około roku amortyzatory poszły na śmietnik (kompletnie się rozleciały - amory KYB ). Teraz wymieniłem przed przeglądem na inne i efekt jest słyszalny po obu stronach... Sprawdzane na warsztacie u trzech różnych mechaników, zdeterminowany pojechałem nawet do stacji diagnostycznej- też nic nie wykazali. Macie jakieś pomysły?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 27 Mar 2019, 12:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dzinski77

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: citroen xsara picasso 1.8 2004 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Mar 2019, 13:05
Temat postu:

Re: stuki


aroslavv napisał:
dzinski77 napisał:
waldxm napisał:
po wjechaniu na kanał ponownie stwierdziłem luz na jarzmach chociaż wymieniałem prowadnice i nadal luz i już zamówiłem nowe jarzma zobaczymy teraz


Waldxm, i jak tam, stuki ustały, bo nie napisałeś? Mam identyczny problem i zaczynam się wkurzać


Waldxm, też się z tym męczysz? U mnie po wymianie praktycznie całego przedniego zawieszenia auto zaczęło się dziwnie zachowywać. Bardzo głośne stuki po prawej stranie przy zjazdach z krawężników, z hopek itp. Mechanik rozłożył ręce, wymienił wydawałoby się wadliwy nowy amortyzator- niestety nic nie pomogło. Po około roku amortyzatory poszły na śmietnik (kompletnie się rozleciały - amory KYB ). Teraz wymieniłem przed przeglądem na inne i efekt jest słyszalny po obu stronach... Sprawdzane na warsztacie u trzech różnych mechaników, zdeterminowany pojechałem nawet do stacji diagnostycznej- też nic nie wykazali. Macie jakieś pomysły?


Ja mam nadal to samo. Diagnosta powiedział, że zawieszenie jest w super stanie... Nic dziwnego, bo je pół roku temu wymieniłem praktycznie całe, poza sprężynami i gumami na stabilizatorze i ewentualnie tylko to biorę teraz pod uwagę. Wg znajomego mechaniora, może pękła sprężyna w miejscu gdzie nie widać i teraz tłucze o kielich
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny


CitroenC3

51 900

2020r.

22 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

53 900

2017r.

140 700 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

37 500

2014r.

165 000 km

pomorskie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenC5

17 900

2012r.

323 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System