Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Sprzęgło ślizga???


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szczepan73ms

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 189
Skąd jesteś (miejscowość / region): LRY/Warszawa
Posiadane auto: Citroën C5 Break 2.0 hdi 2003
Piwa: 18/14
Wysłany: Czw 17 Mar 2016, 21:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzęgło ślizga???


Nie wiem czy OPR to to samo co APV ale jest na naklejce na przednim słupku od strony kierowcy pod naklejką z ciśnieniem opon, przynajmniej tak jest w mk I
Powrót do góry
marek_bog

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 183
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2.0HDI FAP 2010
Piwa: 7/2
Wysłany: Wto 29 Mar 2016, 09:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzęgło ślizga???


Kugar17 napisał:
Jak napisałeś zaczyna ślizgać na 6 pózniej zacznie na 5 i tak dojdzie do 3. Myślisz ze kod operacji i przyczyny zmyśliłem? Zapytaj o TSB w ASO B2BW0119Q0 wersja 5. Nie rozumiesz podstaw przeniesienia napędu od ECU po koło o to nie mam żalu bo nie każdy sie zna, jeszcze jedno twój but bedzie miał większe prawdopodobieństwo poślizgu w mglisty czy słoneczny dzień?


Kugar - z niecierpliwością czekamy na więcej szczegółów tego przypadku. Mógłbyś temat nam przybliżyć?
Powrót do góry
gadu-gadu
LGV8V

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: C5 Tourer 2.0hdi 140km 2011r. Przebieg 178tyś.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 10 Paź 2016, 09:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzęgło ślizga???


Cześć Wszystkim!

Właśnie zaniepokoiła mnie jedna rzecz która przewija się w temacie. Nagłe podniesienie obrotów nie proporcjonalnie do prędkości, po raptownym wciśnięciu pedału gazu. Jest to wzrost o około 200 do 500 obr/m po ustabilizowaniu pedała gazu, obroty zaraz wracają do normy. Wczoraj to zauważyłem ale wydaje mi się że wskazówka skacze od 2000 do 3000 obr/m , ale jeszcze jutro to sprawdzę.

Czy znaleźliście na to jakieś rozwiązanie?
Nie wydaje mi się żeby to była kwestia oprogramowania, ponieważ od początku były by tego typu wahania.

Sprzęgło ma 171tyś przebiegu.
Jakieś 5 tysięcy temu wymieniałem olej w skrzyni na Fuchsa 75w80
Skrzynia była zapocona, opróżniona z 1.6-1.7 l oleju. Zalana 1.85l.
Ja bym podejrzewał tą uszczelkę w skrzyni.
Tym bardziej że dzwoniłem w wawie do Citroena to przeprowadzali wymianę uszczelki w skrzyni koszt 500zł. Chyba z wymianą oleju.

Może ktoś z was rozwiązał ten problem?
Powrót do góry
Kurp28

Czytelnik



Dołączył: 07 Kwi 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Renault Koleos
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Kwi 2017, 10:34
Temat postu:

Koleos 2,0 dci


Witam
Po wymianie sprzegła tez mi się ślizga. Koleos 2008 2,0 dCi 173 km. Nie można zdiagnozować . Ślizga sie tylko na goracym śliniku w trasie
Pomocy..
Powrót do góry
lober

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: fiat ducato 1.9 92
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Kwi 2017, 13:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzęgło ślizga???


Cześć, mam w rodzinie 4 Citroeny C5, wszystkie z silnikiem 2.0 HDI. Akurat w moim C5 FL (2007) 2.0HDI 138 zaczęło się ślizgać sprzęgło. Pojechałem do ASO w Warszawie znajdujące się przy Al. Jerozolimskich. Zapłaciłem za nowe sprzęgło, dwumasę itp. Problem zniknął tylko na około rok, po roku znowu pojawiły się te same objawy. Pojechałem do ASO, ale że wymianę sprzęgła brałem na FVAT, to obowiązywał mnie tylko rok gwarancji. Sprzęgło teraz ślizga się już na 3 biegu. Mam pytanie do Was, jak pozbyć się tego problemu? Z oczywistych powodów, nie mam zamiaru oddawać ponownie samochodu do ASO i mieć znowu [cenzura]. Są jakieś żywotniejsze zamienniki?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 20 Kwi 2017, 13:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Lolelek

Czytelnik



Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: C5 mkII
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Kwi 2017, 01:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzęgło ślizga???


Witam
To ja teraz dodam od siebie.
ze dwa lata temu zmieniałem kpl dwumasa, docisk i tarcza. Montowałem przyrządem pomimo że nie trzeba było.
Ostatnio zmieniałem olej, filtry, robiłem hamulce, tulejki wahaczy przód.
No i po ponad tyg postoju autko zaczęło trochę więcej palić (o ok 0,5L) oraz jak w opisach powyżej zaczęło się uślizgiwać sprzęgło jak w opisach powyżej i jakby miało lepszego kopa, na dodatek zaczęło coś hałasować od strony rozrządu.
Po oględzinach okazało się że nie weszła prawidłowo rura dolotowa powietrza do turbiny (myslałem że to ona była przyczyną hałasu). Wsadziłem rurę i dokręciłem śrubą ( wcześniej nie była przykręcone).
Po dokręceniu przestało się uślizgiwać sprzęgło. Zużycie zwiększone pozostało ale włożę jeszcze uszczelkę na dolot- turbina, bo nie było - może coś zmieni, no i pozostał hałas (nie stały) - podejrzewam (z opisów) że to może być dwumasowe kolo alternatora.
Co do sprzęgieł to w danym modelu występują dwa rodzaje niby takie same ale jednak się różnią w opisie parametrów tylko nikt nawet przedstawiciel nie wie co one oznaczają.
Powrót do góry
wilanow

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Jumpy, Expert, Berlingo
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Mar 2018, 20:56
Temat postu:

Ślizg sprzęgła 2.0 HDI


Witam. Obserwowałem wątek od czasu gdy problem zaczął występować w Expercir że trzy lata temu. Początkowo, że auta w firmie użytkuje kilku kierowców uznałem że to zwyczajnie nieco zbyt szybkie ale jednak zużycie wynikające z czynnika ludzkiego. Po zakupie kolejnych aut z silnikiem HDI do firmy problem zaczął irytować. Ci sami kierowcy nie psuli sprzęgła w vivaro A we francuzsch tak... Najpierw szef wymieniał sprzęgła... potem mechanik nie szczególnie znający temat zmyślił bajkę o jakimś regulatorze. Problem definitywnie i rzeczowo rozwiązał mój znajomy mechanik. To co koledzy piszecie powyżej to wszystko prawda i wszystko nieprawda bo wina jak zwykle leży w kilku czynnikach. Po pierwsze mamy ciężki wózek, mocny silnik i pierońsko wysoki moment obrotowy w zakresie +/- 2k obr. tak? A jak fura wciska w fotel na niskich obrotach to po co redukować biegi tak? Vivaro o podobnej mocy i wadze żeby przyspieszył tak jak Jumpy na 6 biegu musisz zredukować do 4. Ale tu mamy moment to się ciśnie... czynnik ludzki jest! Nie będę już zaśmiecał wątku o kontrolkach zmiany biegów które jeszcze utwierdzają kierowcę w przekonaniu że jazda z butem w podłodze przy 1400 obr jest ok... ale... tak jak przy 1500 one naciśniesz gaz w podłogę, wtryski chlapną wachy, turbina świśnie A Ty przy ok 2000 obrotów dostaniesz imponujący moment który owszem wyrzuci ciężkie auto do przodu, ale i zmaltretuje sprzęgło. Nie ma tu żadnej tajemnicy, uszczelek, olejów, czy błędów w montażu. Ale dalej - co na to serwis? A widział który kiedyś serwis który uderzy się w piersi i przyzna - tak wyżyłowaliśmy silnik wygrywając mu mapę pozwalającą w ciężkiej furze niszczyć sprzęgło... No ja widziałem Subaru Boxer Diesel - serwis przyznał że przesadzili z momentem dopiero jak ludzie przestali kupować diesle subaru bo moment ukręcał wał po 30 tyś km po uprzedniej lub dwóch albo i trzech wymiarach sprzęgła. Subaru po kilku latach zaczęło do swojego diesla wgrywać nowe mapy. Auto przy 1500 obrotów przestawało co prawda wbijać w fotel ale za to ludzie przestawali ruszać z trójki i problem zarówno wałów jak i sprzęgła zniknął. Konkludując. Mnie kolega skierował do sensownego renomowanego nieautoryzowanego serwisu - nie wiem czy wolno mi zareklamować - gdzie zwyczajnie wgrano mi troszkę spłaszczoną w dolnym zakresie a podkręconą odrobinę wyżej mapę. Auto przy niskich obrotach nie wyrywa aż tak bardzo ale przy 2200 zaczyna lecieć jak złe. Po tygodniu przywykłem do nowych nawyków redukcji biegu przed wyprzedzeniem... sprzęgło które ślizgało gdy przyjechałem do firmy przejechało już koło 100 tyś i uślizg ani razu nie wystąpił. Żeby nie było że chcę kogokolwiek polecać - Problem potrafi rozwiązać prawie każdy warsztat zajmujący się chiptuningiem więc stawiam że każdy odnajdzie sobie lokalnie właściwego mechanika. Pozdrosy.
Powrót do góry
Arecky69

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): HS
Posiadane auto: Voyager 2,8 CRD
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Maj 2018, 08:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzęgło ślizga???


Hey
Ja mam z kolei vana Lancia Phedra z tym samym silnikiem HDI 136 KM bo ta Lancia to w zasadzie C8 lub 807.
Mam przebieg 260kkm, sprzegla nie robilem jeszcze mimo ze wielu mowi ze powinienem bo czesto ciagam przyczepy.
Zdarzylo mi sie ze wczoraj odebralem auto od mechanika ktory robil mi hamulce i zawieszenie i zaczelo mi sie slizganko na 5 biegu.
Zadnych innych objawow nie ma.
Powrót do góry
gadu-gadu
Arecky69

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): HS
Posiadane auto: Voyager 2,8 CRD
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Lis 2018, 12:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzęgło ślizga???


Edit:
Obecnie to nawet na 3ce slizga ale o dziwo nie zawsze...
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

37 900

2012r.

95 000 km

lubuskie

CitroenC4 Grand Picasso

36 500

2014r.

165 000 km

pomorskie

CitroenC5

25 900

2011r.

264 587 km

mazowieckie

CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

26 000

2012r.

184 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System