Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) przegląd techniczny C5 z zawieszeniem hydro


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
olek_k1

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: C5 2,0 HDI 163 KM , MK III ( x7) 2012
Piwa: 10/8
Wysłany: Pią 09 Sty 2015, 21:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) przegląd techniczny C5 z zawieszeniem hydro


Byłem dziś na tym przeglądzie i oczywiście poszedł przód do góry na badaniu. Powiedziałem diagnoście, że podniosę zawieszenie na max w górę zanim będzie podnosił i nie było z tym żadnych problemów. Przegląd bez problemów na następne 2 lata - auto dziś miało 3 latka Smile
Powrót do góry
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Sob 10 Sty 2015, 09:26
Temat postu:

Re: przegląd techniczny C5 z zawieszeniem hydro


olek_k1 napisał:
W tym tygodniu auto kończy 3 lata i muszę się udać na przegląd techniczny, ponieważ nie mam pod ręką serwisu Citroen pojadę na ogólną stację diagnostyczną. Pytanie jest takie : czy powiedzieć diagnoście, żeby w przypadku podnoszenia auta podniósł zawieszenie na maxa ? Domyślam się, że na szarpakach nie jest to konieczne ale np. w przypadku podnoszenia przodu na kanale już chyba tak.


Olek, sprawa jest krótka i prosta: TAK, DOPILNUJ żeby przed podniesieniem auta zawieszenie ZAWSZE ustawić na najwyższy poziom "do zmiany koła". Nie mów tego fachowcowi, który albo to zignoruje albo nie będzie wiedział jak to zrobić, tylko po prostu sam podnieś zanim gość uniesie auto.

To najwyższe położenie ma tę dodatkową funkcję, że dezaktywuje działanie systemu na ten czas - nie włączy się pompa, nie otworzą się zawory zwrotne, itp.

Jak nie podniesiesz zawieszenia i gość uniesie auto do góry to koła opadną a więc siłowniki się maksymalnie wydłużą - system to wykryje poprzez czujniki wysokości. Może zacząć dopompowywać ciśnienie w układzie do maksymalnej wysokości (długości siłowników) w aucie wiszącym w powietrzu - jego ciężar nie naciska na siłowniki ale pompa tego NIE WIE więc wytworzy w WISZĄCYM samochodzie ciśnienie takie jakby stał na ziemi pod swoim ciężarem, więc po opuszczeniu na ziemię pod ciężarem auta to ciśnienie jeszcze wzrośnie POZA dopuszczalne), co może uszkodzić uszczelnienia siłowników.

Więc nie ma co być mądrzejszym od producenta jak to u nas jest powszechne, bo właśnie stąd potem biorą się wszyscy ci delikwenci z cieknącymi siłownikami, którzy potem piszą na wszystkich forach jaki to Citroen jest do d*py i jakie to zawieszenie jest awaryjne. Sami sobie go psują nie przestrzegając tej jednej prostej zasady (i paru innych też).
Powrót do góry
Wystawiono 3 piw(a)
karkosz

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mazda 6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Paź 2015, 14:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) przegląd techniczny C5 z zawieszeniem hydro


Ja smigam przegladzik zawsze w http://www.stacjakontroliprzemysl.pl/?okresowe-badanie-techniczne i tam sa naprawde bardzo dokladni... zawsze mi przegladaja wszystko lacznie podnoszeniem auta i ogladaniem od spodu wszystkiego
Powrót do góry
tomolda

Czytelnik



Dołączył: 18 Paź 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Paź 2018, 13:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) przegląd techniczny C5 z zawieszeniem hydro


Ja raz trafiłem na taką sytuację i byłem w szoku. Jednak człowiek nie jest przyzwyczajony d takiego widoku podczas zwykłego sprawdzania stanu technicznego auta. Zapytałem mechanika i powiedział, że nic się nie dzieje, sprawdzają zaciski hamulcowe. Wspomniał, że bardzo rzadko na stacjach tak się robi i tutaj ma rację.


https://hydraulik-krakow.com/porady-hydraulika/
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenDS3

28 900

2014r.

72 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

54 800

2018r.

141 000 km

małopolskie

CitroenC5

6 900

2006r.

295 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenC4 Picasso

13 000

2007r.

227 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System