Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C8 ) Średnie spalanie i duży pobór oleju - czy to norma ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DR_C8

Czytelnik



Dołączył: 09 Paź 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen, C8, 2.2, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Paź 2018, 13:50
Temat postu:

Średnie spalanie i duży pobór oleju - czy to norma ?


Hej

Od około roku jestem posiadaczem C8 (2.2 w benzynie, 2005r). Nigdy wcześniej nie jeździłem tak dużym autem, a dodatkowo to 1szy Francuz jakiego posiadam. W związku z tym mam 2 szybkie pytanka.

1. Średnie spalanie u mnie to 12,4l/100km (w większości miasto, choć nie w 100 procentach) - czy to normalne w tym aucie. Fakt motor sporej pojemności, ale kilka osób mówiło już mi, że ich zdaniem to za dużo... abym szukał przyczyny tak dużego spalania. Pytam zatem fachowców Smile.

2. Moja cytryna bierze sporo oleju. Mianowicie mija rok od ostatniej wymiany, wkrótce będę wybierał się na kolejną. Jednak w trakcie roku wlałem około 4litrów oleju. Czy te maszyny tak biorą ? A jeśli nie to ile mniej więcej dolewacie u siebie ?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam,
DR_C8.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 09 Paź 2018, 14:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Średnie spalanie i duży pobór oleju - czy to norma ?


Witaj na forum.

Cytat:
czy to normalne w tym aucie.
To zależy od jazdy w mieście, a nawet będąc w trasie.

Cytat:
Mianowicie mija rok od ostatniej wymiany, wkrótce będę wybierał się na kolejną. Jednak w trakcie roku wlałem około 4litrów oleju.
Zbyt dużo oleju, ale nie napisałeś ile przez rok przejechałeś km?.
Tym mniej więcej co do oleju to szukać przyczyny w uszczelniacza na zaworach co tutaj przydatna jest oddanie do naprawy głowicy. Ponieważ, wyrobione uszczelniacze puszczają olej i co za tym idzie, pobiera intensywnie zbyt dużo oleju co odbija się na troszkę większe spalanie co w Twoim przypadku możliwe, że ponad 12 litrów przy spokojnej jeździe nawet w mieście jest troszkę dużo, a więc, jak wyżej.
Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Wto 09 Paź 2018, 22:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Średnie spalanie i duży pobór oleju - czy to norma ?


Trasa 50% + miast 50% średnie spalanie 11,5 do 12 litrów na 100 km.
Olej 250/350 ml na 1000 km.
Jaki olej używasz ?.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Sro 10 Paź 2018, 00:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Średnie spalanie i duży pobór oleju - czy to norma ?


Kolega w C8 2.0 + gaz + automat ma spalanie na poziomie 15l po Warszawie. Niestety też dość spory pobór oleju na poziomie jaki podał Kiniam.
Powrót do góry
mn1803

Czytelnik



Dołączył: 31 Paź 2017
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): cz
Posiadane auto: c8
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Paź 2018, 21:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Średnie spalanie i duży pobór oleju - czy to norma ?


Jesteś pewien, że nie ma wycieków oleju ? W mojej C8 też musiałem między wymianami sporo dolewać, a okazało się, że uszczelka między podstawą filtra oleju i chłodnicą oleju puszczała olej i ładnie olej po tylnej ścianie filtra leciał i potem podczas jazd po dole silnika. Na asfalcie śladów nie było podczas postoju, ale silnik był od dołu mokry i filtr od tyłu miał ślady oleju (u mnie filtr oleju ustawiony jest pionowo)

Swoją drogą: W jakimś manualu Citroen C5 i C8 2004 znalazłem: że dopuszczalne maksymalne zużycie oleju to 0,5 l / 1000 km dla silników benzynowych

U mnie spalanie: 2.0 benzyna 136KM, silnik RFN10J4, ok 10-10.3 l, jazda często ok 60 km na dzień - trasa 80%+miasto(korki) 20%.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 10 Paź 2018, 21:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
DR_C8

Czytelnik



Dołączył: 09 Paź 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen, C8, 2.2, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Paź 2018, 07:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Średnie spalanie i duży pobór oleju - czy to norma ?


Wielkie dzięki za odpowiedź.

Hmmm generalnie co do oleju to mam zalany TOTAL QUARTZ 7000 10W40. Jeżdżę można powiedzieć standardowo, czyli maks 12 tysięcy rocznie. `Z tego co napisał Kiniam jeśli porób miałbym w okolicach 300ml na 1000km to rocznie daje to jakieś 3litry, czyli w sumie by się w miarę zgadzało. Zauważyłem jeszcze jedną zależność. Kiedy doleję i komputer pokazuje, że mam full, to pojeżdżę parę dni i już 2 "kulki" wskaźnika oleju znikają i tak mogę jeszcze jeździć i jeździć. Wygląda tak jakby na samym początku był duży ubytek. Będę wymieniał teraz to zerknę na tę uszczelkę i tył silnika. Może faktycznie coś cieknie.
Dzięki raz jeszcze za odpowiedzi.

DR_C8
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 11 Paź 2018, 09:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Średnie spalanie i duży pobór oleju - czy to norma ?


Cytat:
Olej 250/350 ml na 1000 km.
Z tym argumentem się nie zgadzam, fakt z biegiem eksploatacji pojazdu pobiera zbyt dużo oleju (tak jak wspomniane 4 litry) i nie jest to normalne zjawiskiem co już świadczy, że takowy silnik jest już wymęczony dla takowego pojazdu, bo silnik 2.2 dla takiego gabarytu nie jest specjalnie dużym silnikiem.
Rozumiem, że od wymiany do wymiany pobiera tyle oleju jak wyżej lub troszkę więcej, ale nie 4 litry!!! co należy pamiętać, że im bardziej auto użytkowane to tym bardziej części się zużywa, ale im dłużej stoi to tym bardziej części takie jak choćby uszczelniacze pod zaworami stają się twarde oraz traci swoje właściwości uszczelniające i stąd pobór tyle oleju.

Cytat:
Zauważyłem jeszcze jedną zależność. Kiedy doleję i komputer pokazuje, że mam full, to pojeżdżę parę dni i już 2 "kulki" wskaźnika oleju znikają i tak mogę jeszcze jeździć i jeździć.
Czasami w tych modelach szwankuje lub poprzez zmiany inne oleje wskaźnik poziomu pokazuje błędne informacje i należy wówczas sprawdzać za pomocą miarki od oleju.

Cytat:
Jeżdżę można powiedzieć standardowo, czyli maks 12 tysięcy rocznie.
Nie jest to dużo i jak wyżej wszystko wspomniałem. Chyba, że są jakieś jeszcze pytanie dotyczące takowego tematu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C8 »

Opinie o samochodach Citroen C8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C8 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC-Crosser

25 900

2008r.

201 547 km

mazowieckie

CitroenC8

21 900

2011r.

263 000 km

łódzkie

CitroenC4

17 500

2013r.

174 000 km

lubelskie

CitroenBerlingo

50 100

2018r.

176 003 km

podkarpackie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System