Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) Migająca sniezynka oraz literka s


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Elektryka/Elektronika/komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
relakzstyle

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wejherowo
Posiadane auto: Citroen C3 rok 2003 1,4 automat
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 10 Paź 2018, 11:00
Temat postu:

Migająca sniezynka oraz literka s


Hej. Nie znalazlem na forum tego problemu, podobne dotycza ponoc skrzxyni biegów.
U mnie sytuacja jest taka
Citroen c3 , 1,4 w automacie (pełnym) al4 . Zdarza sie podczas mocniejszego przyspieszania ze na pulpicie zaczynaja migac jednoczesnie kontrolka sniezynki oraz bezposrednio pod nią literka S. pojawienie sie kontrolek poprzedza szarpnięcie skrzyni. Czy to kwestia przelaczenia sie skrzyni w tryb zimowy (dzialo sie to ostatnio gdy temperatury spadly) czy za krotko rozgrzewany byl silnik moze olej za zimny czy elektrozawory ? Dodam ze po wylaczeniu silnika i ponownym uruchomieniu kontrolki znikaja.... Dziekuje !.

Na allegro widzialem elektozawory (2) plus uszczelki za ok 300 zlotych. Ile moze kosztowac ewentualna wymiana

Na marginesie : ostatnio zrobiony całkowity przegląd olejowy, filtrowy , wymieniony tez olej w skrzyni 75w-80 , pasek wielorowkowy i kpl rozrząd. Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie ale o tym pisze. Auto kupione niedawno ok 10 dni temu. Podczas jazdy probnej autem nic nie migotało . Zaczelo kilka dni po a migotanie poprzezdzone jest szarpnięciem
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Sro 10 Paź 2018, 14:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Migająca sniezynka oraz literka s


Chłopie, kto Ci ten olej w skrzyni wymieniał? 75w-80 to jest do manualnej skrzyni a do AL4 musi byc specjalny olej hydrauliczny ATF LT 71141. Jak masz wlany ten 75w-80 to płukanka i kilka wymian statycznych, aby wypłukać stary olej. Ciekawe czy skrzynia to przeżyje, dużo km zrobiłeś od tej wymiany?
Powrót do góry
relakzstyle

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wejherowo
Posiadane auto: Citroen C3 rok 2003 1,4 automat
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 10 Paź 2018, 15:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Migająca sniezynka oraz literka s


Mechanik niby wlał jednak mobil 320 atf czy ten jest ok ?
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Sro 10 Paź 2018, 20:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Migająca sniezynka oraz literka s


Jak to zwykle bywa, gdy użytkownik jest nieuświadomiony, mechanik wlał to co miał (na zasadzie będzie pan zadowolony). Jedynym rekomendowanym olejem do tej skrzyni jest ESSO/Mobil ATF LT 71141. Do podobnych skrzyń montowanych w renault pod nazwą DP0 można lać Elf G3 Matic SYN i niektórzy leją go również do AL4 i podobno skrzynie chodzą na nim, ale do AL4 nie ma informacji od producenta o tym oleju.
Jeżeli przed wymianą było dobrze a po wymianie zaczęły się problemy, to odpowiedź jest oczywista co jest powodem tych problemów. Dodatkowo ciekawe czy jest właściwy poziom oleju.
Powrót do góry
relakzstyle

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wejherowo
Posiadane auto: Citroen C3 rok 2003 1,4 automat
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 10 Paź 2018, 20:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Migająca sniezynka oraz literka s


Mówi ze zlał tyle ile wyszło ok 2,5 litra i tyle tez wlał czyli myślicie ze wymieniać ten olej ? Ten mobil atf 320 niby sprawdzał w serwisach i jest do tej skrzyni . Nie znam się ale jestem przestraszony zaznaczam ze póki co na tym Mobili atf 320 zrcoionie jest ok 4 kilometrów mogło coś się popsuć ? Co więcej powiedział ze ta skrzynia nie jest klasycznym automatem tylko bliżej mu do półautomatu i ten olej jest git nazwał go czerwonym mobilem nie wiem co mam zrobić
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 10 Paź 2018, 20:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 10 Paź 2018, 20:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Migająca sniezynka oraz literka s


Kolego to jaki olej w końcu zalany bo ostatnio z podany to olej półsyntetyczny.

Cytat:
klasycznym automatem tylko bliżej mu do półautomatu i
Dla weryfikacji podaj vin.

Ostatnio zmieniony przez Mostek123 dnia Sro 10 Paź 2018, 20:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
relakzstyle

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wejherowo
Posiadane auto: Citroen C3 rok 2003 1,4 automat
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 10 Paź 2018, 20:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Migająca sniezynka oraz literka s


Wlał mobil atf 320 czy ten olej będzie ok ??? Przypomne skrzynia automatyczna citroen c3 2003 rok widzialem Ze automatów c3 jest zero raczej są te półautomaty z manetkami przy kierownicy moE stad trudności podaje vin vf7fckfve26869950

Ostatnio zmieniony przez relakzstyle dnia Sro 10 Paź 2018, 20:38, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 10 Paź 2018, 20:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Migająca sniezynka oraz literka s


Cytat:
Wlał mobil atf 320 czy ten olej będzie ok
Do alt4 nie nadaje się całkowicie do tej skrzyni, bo w tych skrzynia musi być pełny syntetyk.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
relakzstyle

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wejherowo
Posiadane auto: Citroen C3 rok 2003 1,4 automat
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 10 Paź 2018, 20:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Migająca sniezynka oraz literka s


Podalem wyżej vin panowie pomóżcie Bo nie zasnę to auto żony która jest w ciąży i chce by jeździła bezpiecznie
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 10 Paź 2018, 20:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Migająca sniezynka oraz literka s


Ok, po sprawdzeniu masz alt4 dokładnie.
Polecam poszukać olej Ravenol 5/4 HP Fluid jest to olej zalecany do Citroenów ze skrzynią automatyczną alt4 i pełnym syntetykiem olejem.

Cytat:
Co więcej powiedział ze ta skrzynia nie jest klasycznym automatem tylko bliżej mu do półautomatu
Skoro tak twierdzi, to teraz niech odda kasy i trzymać się z dala od tego majstra.
Powrót do góry
relakzstyle

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wejherowo
Posiadane auto: Citroen C3 rok 2003 1,4 automat
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 10 Paź 2018, 20:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Migająca sniezynka oraz literka s


Al4 czy alt4;) mniejsza o to czyli wymieniam jutro olej - ile kupić 2-3 litry ? I czy ten revenol czy mobil atf lt 711...bo oba polecacie patrzę teraz na specyfikacje tego mobil atf 320 i to tez jest syntetyk
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 10 Paź 2018, 21:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Migająca sniezynka oraz literka s


Cytat:
mobil atf lt 711...
Ten mobil nie jest pełnym syntetykiem i przerabiałem z takowym olejem nie raz, tak więc, nie wiem czemu się tak uparli, a potem sprzedają auto bo coś powoli ze skrzynią szwankuje co później doprowadza do całkowitej uszkodzenia skrzyni biegów i żadne tam elektrozawory nowe nie pomogą, bo spalone tarczki po użyciu wspomnianej mobilu. Wyżej podałem nazwę oleju i z czystym sumieniem polecam.

Ilość oleju 6 litry i wymiana dwa razy po 3 litry (jak trzeba to mogę opisać jak wymienić), a po ostatnim wlaniu sprawdzamy poziom za pomocą odkręcenia mniejszej śruby.

Cytat:
mobil atf 320 i to tez jest syntetyk
Tak, ale pół syntetyk i nie nadaje się do tej skrzyni.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
relakzstyle

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wejherowo
Posiadane auto: Citroen C3 rok 2003 1,4 automat
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 10 Paź 2018, 21:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Migająca sniezynka oraz literka s


Jadę na wymianę i tyle dzięki za pomoc
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Czw 11 Paź 2018, 09:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Migająca sniezynka oraz literka s


Mostek123 napisał:
Cytat:
mobil atf lt 711...
Ten mobil nie jest pełnym syntetykiem i przerabiałem z takowym olejem nie raz, tak więc, nie wiem czemu się tak uparli, a potem sprzedają auto bo coś powoli ze skrzynią szwankuje co później doprowadza do całkowitej uszkodzenia skrzyni biegów i żadne tam elektrozawory nowe nie pomogą, bo spalone tarczki po użyciu wspomnianej mobilu. Wyżej podałem nazwę oleju i z czystym sumieniem polecam.

Ilość oleju 6 litry i wymiana dwa razy po 3 litry (jak trzeba to mogę opisać jak wymienić), a po ostatnim wlaniu sprawdzamy poziom za pomocą odkręcenia mniejszej śruby.

Cytat:
mobil atf 320 i to tez jest syntetyk
Tak, ale pół syntetyk i nie nadaje się do tej skrzyni.


Kolego Mostek, to juz kolejny raz jak podajesz niesprawdzone informacje i wprowadzasz ludzi w błąd. To, że Ty używasz takiego oleju nie znaczy, że producent skrzyni też tak uważa. Jedynym zaakceptowanym olejem dla skrzyni AL4 jest ESSO/Mobil ATF LT 71141, wszystko pozostałe lejesz na swoją odpowiedzialność i może będzie lepiej albo skrzynia zaliczy zgon, bo była zaprojektowana na inny typ oleju czyli lepkość, ciśnienia, itp. Olej mineralny i syntetyczny nie mogą być używane zamiennie, bo to są 2 różne oleje o różnych parametrach i nie zawsze syntetyczny oznacza lepszy. To jest stara skrzynia i zaprojektowana została pod konkretny typ oleju. Jeżdżą na nim wszyscy użytkownicy z AL4 oprócz Ciebie, (jeśli wogóle miałeś do czynienia z tą skrzynią, bo na pewno nie ma jej w modelu, którym jeździsz). Jak możesz to podrzuć jakieś aprobaty tego oleju Ravenol 5/4 HP Fluid dla skrzyni AL4 i specyfikacji PSA.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 11 Paź 2018, 12:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Migająca sniezynka oraz literka s


Nikogo kolego nie wprowadzam w błąd co moje doświadczenie z takową skrzynią jest bardzo duże i wiem jaki olej jest dobry.
Cytat:
Jedynym zaakceptowanym olejem dla skrzyni AL4 jest ESSO/Mobil ATF LT 71141
Jak sama nazwa ESSO która już nie istnieje i została zastąpiona jako zamiennik Mobil LT 71141 co powinieneś kolego archie39 rozumieć co oznacza słowa w oznaczeniu: Zamiennik.
Może lepiej w prost zapytam kolego archie39, czy zamiennik jest częścią oryginalnym? to samo dotyczy oleju, na którym jednak nie sprawdziło się w przypadku skrzyni alt4 o którym piszesz i sam zobacz, ilu ludzi mający takową skrzynię skarżą się dopiero po zmianie oleju to o czymś chyba świadczy, że takowy olej nie spełnia do końca paramenty, a o tym sam się przekonałem na własnych auta i do dziś jeżdżą którzy ode mnie kupili, a i mam taką skrzynię (jak chcesz to mogę i zdjęcie wstawić łącznie z przepalonymi tarczkami) na stanie lecz uszkodzony po stronie tarczki i potwierdzeniem jaki olej był stosowany, tak więc, dyskusja o rzekomym wprowadzania przeze mnie w błąd nie jest na miejscu.

Ps. Do kolegi archie39, jak chcesz to poszukaj o nazwie ESSO/Mobil i zobacz czym zastąpiony. (Nie trudno Tobie z korzystać Wujka Google co?)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Elektryka/Elektronika/komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Elektryka/Elektronika/komunikaty.


CitroenDS3

29 900

2012r.

151 520 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Picasso

29 800

2013r.

147 000 km

śląskie

CitroenDS4

53 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

27 900

2010r.

170 687 km

łódzkie

CitroenC4 Picasso

17 000

2011r.

135 950 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System