Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) C5 1.6 e-HDI - pytania praktyczne po zakupie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cliff23

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: C5 1.6 e-HDI 2013
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 25 Wrz 2018, 08:36
Temat postu:

C5 1.6 e-HDI - pytania praktyczne po zakupie


Witam wszystkich użytkowników Forum C5

Przesiadłem się ostatnio z C4 na C5 i jestem bardzo zadowolony. Samochód z polskiego salonu ze znaną przeszłością i przebiegiem 75tys. Niestety nie udało mi się kupić modelu z silnikiem 2.0 o którym na tym i innych forach napisano praktycznie wszystko, a z silnikiem 1.6 e-HDI i z niepolecaną przez większość użytkowników skrzynią MPC. Jak narazie nie podzielam opinii o tej skrzyni gdyż zarówno ja jak i moja małżonka jesteśmy tym autem zauroczeni, a silnik 1.6 jest w zupełności wystarczający (wcześniej miałem zwykłe 1.6 (90KM) w C4 i różnica jest bardzo duża na plus).

Moje pytania do praktyków tego modelu są następujące:
- jak wygląda trwałość systemu start-stop - czy dla auta które ma 5,5 roku może już pojawić się problem z rozrusznikiem lub akumulatorem?
- jaka jest trwałość skrzyni MPC i czy należy ja jakoś serwisować (jeśli tak to przy jakim przebiegu)?
- jak ta skrzynia wpływa na trwałość sprzęgła (kiedy można spodziewać się pierwszych oznak usterek)?
- czy paliwo leje się zawsze do pełna (w sensie cały bak) czy można dolewać? Chodzi mi o zapewnienie odpowiedniej dawki płynu do Fapa (czytałem gdzieś że jest on dawkowany zawsze w tej samej ilości podczas tankowania)
- co jeszcze sprawdzić (poza standardowymi wymianami - filtry, olej są oczywiste)? Rozrząd raczej przy tym przebiegu jest jeszcze OK.

Na tą chwilę to chyba wszystkie pytania. Jeśli ktoś z Was ma jakieś inne doświadczenia z tym silnikiem lub skrzynią to bardzo proszę o porady/sugestie.

Pozdrawiam
Marcin
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Wto 25 Wrz 2018, 18:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 e-HDI - pytania praktyczne po zakupie


Kolego mam ten sam model co Ty. Przy 150tys zmieniałem komplet sprzęgło i dwumasowe i wysprzęglik 3230zł z robocizną puścił mi uszczelniacz dlatego robiłem więc przy okazji zmieniłem wszystko. z tym tankowaniem masz rację najlepiej tankować dużo paliwa gdyż komputer sam liczy sobie dawkę tego dodatku a przy małych dolewkach może źle dobierać dawkę. Ja wywaliłem FAP gdyż jeżdżę po mieście nie miałem z nim problemu ale zapaliła mi się dolewkach płynu i ktoś mi doradził żeby go wywalić i tak zrobiłem. Na razie nie miałem żadnych problemów ani z silnikiem ani że skrzynią to naprawdę dobre auto mam przebieg 190 tys. Start stopu prawie nie używam chyba że jestem w Warszawie to tak bo tam naprawdę dużo się stoi w mieście. Akumulator kupowałem nowy gdyż auto od handlarza i był jakiś zwykły włożony . Za wartę agm 520zł zapłaciłem a ASO chcieli ponad 9 stów. Olej zmieniam co 10tyskm wraz z filtrem zawsze płukanie silnika robię płukanką liquid okulary. Co 3 wymiana zmieniam filtr powietrza i paliwa. Na razie śmiga.
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Wto 25 Wrz 2018, 18:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 e-HDI - pytania praktyczne po zakupie


Płukanka silnika liquimoly jakieś okulary mi się wkleiły piszę na smartfonie Very Happy
Powrót do góry
cliff23

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: C5 1.6 e-HDI 2013
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 25 Wrz 2018, 20:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 e-HDI - pytania praktyczne po zakupie


Dzięki za odpowiedź, a to płukanie silnika to jakaś skomplikowana sprawa czy standardowa operacja podczas wymiany oleju, bo ja niestety wszystkie wymiany zlecam w zaprzyjaźnionym warsztacie specjalizującym się we francuzach i nie wiem czy też to robią czy traktują jako zbędny luksus.

Piszesz, że nie używasz start/stop więc rozumiem, że wyłączasz go za każdym razem po zapłonie, czy można to jakoś wyłączyć na stałe (trochę mnie wkurza to że przy krótkich podjazdach się co chwile wyłącza i włącza - mam wrażenie, że to szybko wykończy akumulator i rozrusznik - chyba, że są pancerne).

FAPa zostawiam, bo nie lubię ingerencji w całość "organizmu" a poza tym w cytrynach nie jest to jakoś strasznie drogie w eksploatacji, a dodatkowo teraz może być problem z przeglądami.

No i nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie spalanie z komputera z ponad 10tys. km (jeszcze poprzedni właściciel) to 6,6L więc jak dla tak dużego i ciężkiego auta naprawdę super.
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Wto 25 Wrz 2018, 21:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 e-HDI - pytania praktyczne po zakupie


Akumulator szybko się nie skończy tam jest kondensator który się doładowuje w czasie hamowania wpisz sobie na YT mikrohybryda citroen to zrozumiesz jak to działa. Podobno wyłączyć na stałe się nie da. Płukanie robię bo jeżdżę krótkie odcinki i olej nie nagrzany. W poprzednim aucie miałem przez to szłam w przewodach teraz płukanie przy każdej wymianie. A spalanie mam 5.8-6.1.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 25 Wrz 2018, 21:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
TOM68

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 217
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: C5 x7 2.0HDI \'15 AM6
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 27 Wrz 2018, 18:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 e-HDI - pytania praktyczne po zakupie


jackowskipatryk napisał:
Olej zmieniam co 10tyskm wraz z filtrem zawsze płukanie silnika robię płukanką liquid okulary. Co 3 wymiana zmieniam filtr powietrza i paliwa..

Płukanie silnika a wymiana fittrów co 3 raz, dziwne oszczędności. Ja wymieniam filtry (paliwo, powietrze, kabina)za każdym razem jak jest zmiana oleju czyli co rok.
_________________
Pamiętaj mechaniku-zawieszenie na max w C5 na podnośniku Smile
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Czw 27 Wrz 2018, 22:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 e-HDI - pytania praktyczne po zakupie


Odpowiem skrupulatnie
Olej z filtrem co 10 i płukanka.
Filtr kabinowy z węglem aktywnym co rok + 2 - 3 razy w roku odgrzybianie
Filtr powietrza co 20 a paliwa co 30 tys
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenC4 Grand Picasso

15 900

2010r.

235 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie

CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenDS5

32 900

2012r.

190 000 km

lubelskie

CitroenC3

9 990

2005r.

153 580 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System