Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Chińska alternatywa dla nawigacji RNEG, RT4/5, NG4


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lyczko

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 217
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C5 1.6 HDI FAP 2010r. manual 5B sedan
Piwa: 9/1
Wysłany: Wto 15 Maj 2018, 13:26
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Chińska alternatywa dla nawigacji RNEG, RT4/5, NG4


Niestety nie, choć dzisiaj dostałem jakąś aktualizację, lecz nie zauważyłem poprawy wciąż.
Na chwilę obecną z przodu jest tylko pikanie, no i dzięki temu, że cały czas mam zamontowany oryginalny pomarańczowy wyświetlacz to mam też wizualizację z czujników przednich.
Powrót do góry
adam7677

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: C5 III Tourer Exl.2,0 HDI 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Maj 2018, 22:47
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Chińska alternatywa dla nawigacji RNEG, RT4/5, NG4


Dzieki za info,czyli beda cos jeszcze probowali z tym zrobic ci spece z Joying, czy sie poddali.
Ja niestety mam NG4 wiec nie posiadam malego wyswietlacza,no i caly czas sie zastanawiam
czym zaslonic te dziure po wyswietlaczu.
Powrót do góry
Dzapsan

Czytelnik



Dołączył: 26 Cze 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5 X7 tourer 2.0 lpg
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 26 Cze 2018, 13:10
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Chińska alternatywa dla nawigacji RNEG, RT4/5, NG4


Cześć,

Też się mocno zastanawiam nad kupnem radia Joying montowanego w miejsce schowka na okulary pod małym wyświatlaczem.

Stare radio,
Mam pytanie czy jeśli zamontuję nowe, niefabryczne radio i zdemontuję fabryczne żeby zrobić miejsce na nowy schowek w miejscu fabrycznego radia to czy utracę jakieś funkcję w samochodzie? Jakie tego mogą być konsekwencję.

Joying,
Pytanie do kolegi/kolegów którzy kupili już android radio, zamontowali i wyrobili sobie opinię na temat tego sprzętu.
Jakie macie wrażenia po kilku tygodniach użytkowania tego systemu? Czy kupilibyście go jeszcze raz?
Czy jakość dźwięku Waszym zadaniem nie jest gorsza niż fabrycznego podstawowego radia?
Czy problem z brakiem wizualizacji przednich czujników parkowania został rozwiązany?
Czy posiadacie może kamerę cofania i rejestrator jazdy DVR? Jak to się sprawuję? Mam zamiar również dokupić ze strony Joying te akcesoria.

Dzięki za każdą wskazówkę.
Powrót do góry
lyczko

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 217
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C5 1.6 HDI FAP 2010r. manual 5B sedan
Piwa: 9/1
Wysłany: Wto 26 Cze 2018, 13:35
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Chińska alternatywa dla nawigacji RNEG, RT4/5, NG4


Cytat:

Stare radio,
Mam pytanie czy jeśli zamontuję nowe, niefabryczne radio i zdemontuję fabryczne żeby zrobić miejsce na nowy schowek w miejscu fabrycznego radia to czy utracę jakieś funkcję w samochodzie? Jakie tego mogą być konsekwencję.

Nic nie utracisz, przez dotykowy ekran nowego radia da się nawet sterować małym wyświetlaczem (jeśli taki masz), żeby np. ustawić godzinę itp.

Cytat:
Joying,
Pytanie do kolegi/kolegów którzy kupili już android radio, zamontowali i wyrobili sobie opinię na temat tego sprzętu.
Jakie macie wrażenia po kilku tygodniach użytkowania tego systemu? Czy kupilibyście go jeszcze raz?
Czy jakość dźwięku Waszym zadaniem nie jest gorsza niż fabrycznego podstawowego radia?

Nie jest to może płynność i jakość np., Samsunga s8+ (sorry za porównanie, ale taki tel akurat mam), ale działa jak każdy android, mi zależało na pewnych aplikacjach androida + kamera cofania, więc raczej bym kupił.
Jakość dźwięku ze źródeł mp3, radio internetowe jest wg. mnie bardzo dobra, gorzej z radiem, bo mam zdecydowanie gorszy odbiór, ale na to ponoć ma pomagać separator antenowy za ok. 14zł, który już kupiłem, ale nie miałem czasu podpiąć.

Cytat:
Czy problem z brakiem wizualizacji przednich czujników parkowania został rozwiązany?
Niestety, wciąż nie. Problem jest już znany na xda-developer, więc pewnie zostanie szybciej rozwiązany niż zrobi to Joying.

Cytat:
Czy posiadacie może kamerę cofania i rejestrator jazdy DVR? Jak to się sprawuję? Mam zamiar również dokupić ze strony Joying te akcesoria.

Posiadam kamerę cofania, ale dokupiłem na allegro, bo cena Joying jest przesadzona. Kamera jest zwykła analogowa na złączu RCA więc nie widzę sensu przepłacać. Rejestratora nie kupiłem, bo mam swój lepszy. Ponoć da się podłączyć kamerki komputerowe logitecha c920 zamiast tej fabrycznej 720p
[/quote]
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Dzapsan

Czytelnik



Dołączył: 26 Cze 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5 X7 tourer 2.0 lpg
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 26 Cze 2018, 15:43
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Chińska alternatywa dla nawigacji RNEG, RT4/5, NG4


lyczko
Dzięki za poprzedniego posta. Jestem coraz bliższy decyzji kupna jednostki 8cali do stosowanej do CANBUS Citroena

https://www.joyingauto.eu/joying-4gb-single-din-car-radio-upgraded-android-8-0-octa-core-hd-touch-screen-gps-navigation-system.html

Zostałem poinformowany że jeśli zamówię radio 8 cali z magazynu z Chin to przerobią je pod Citroena i cena radia będzie pomniejszona o 40USD jednak narażam się na cło i inne opłaty.
Jeśli zamówię radio z magazynu w EU radio będę musiał sam dostosować do systemu CANBUS Citroena oraz cena będzie wyższa, ale nie ma ryzyka dodatkowych opłat.

W jaki sposób zamawiałeś swoje radio?

Jeśli zamawiałeś z Chin, czy przesyłka była obsługiwana przez DHL i czy miałeś dużo dodatkowych opłat?

Jeśli zamawiałeś z EU czy samodzielna przeróbka radia wg manuala chińczyka to skomplikowana sprawa?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 26 Cze 2018, 15:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lyczko

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 217
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C5 1.6 HDI FAP 2010r. manual 5B sedan
Piwa: 9/1
Wysłany: Wto 26 Cze 2018, 15:45
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Chińska alternatywa dla nawigacji RNEG, RT4/5, NG4


Zamówiłem z chin, poprzez DHLa.
Wpisali wartość 80$ i od takiej kwoty zapłaciłem VAT, także koszta żadne.
Aha, przesyłka DHL z chin od momentu wysłania była w dwa dni u mnie.
Powrót do góry
Dzapsan

Czytelnik



Dołączył: 26 Cze 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5 X7 tourer 2.0 lpg
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 10 Lip 2018, 08:21
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Chińska alternatywa dla nawigacji RNEG, RT4/5, NG4


lyczko napisał:

PS.
Dorzucam jeszcze jedno zdjęcie podczas montażu, widać za kieszenią wycięty, jeszcze nie oszlifowany plastik w celu pogłębienia otworu.


Zamówiłem radio Joying 8" nowszą wersję z 4gb ramu.
Dziś będę zabierał się już do finalnego montażu jak czas pozwoli. Wczoraj podczas wstępnych oględzin nasunęło mi się pytanie na temat montażu, a dokładnie i przycięciu plastiku o którym pisałeś w jednym ze swoich poprzednich postów.

Rozumiem że w Twoim przypadku linia cięcia plastików wewnątrz deski rozdzielczej przebiegała jak na rysunku poniżej?



Przyznam że mam trochę obawy przed takim cięciem czy coś w przyszłości nie popęka albo się nie urwie, ale skoro u Ciebie jest wszystko ok myślę że umnie też będzie. Smile
Powrót do góry
lyczko

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 217
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C5 1.6 HDI FAP 2010r. manual 5B sedan
Piwa: 9/1
Wysłany: Wto 10 Lip 2018, 09:08
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Chińska alternatywa dla nawigacji RNEG, RT4/5, NG4


Ogólnie taka była linia cięcia, ale to sam zobaczysz wsuwając radio z podłączonymi kabelkami i sobie ocenisz.
Z tego co pamiętam to lewą stronę wyciąłem chyba aż do mocowania wiązki widocznej na twoim foto (taki czarny zacisk z trytytki).
Ja w chwili obecnej też mam już wersję z 4GB ramu, bo wymieniłem w Joying.
Powrót do góry
renekm

Czytelnik



Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: Citroen C5 X7 2008 Tourer
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Lip 2018, 14:14
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Chińska alternatywa dla nawigacji RNEG, RT4/5, NG4


Witam wszystkich zainteresowanych.

Właśnie trafiłem na ten temat.

Oczywiście słowa podziękowania i ukłony w stronę kolegi co dokonał montażu i wszystko opisał. Jeśli można to mam kilka pytań:

1) Zamawiałeś z Aliexpress czy ze strony producenta ? Bo na Ali widzę, że jest różnica w cenie przy wysyłce z Chin i z Niemiec. Czy przy zamówieniu podajesz do jakiego auta ma być dostosowane radio ?

2) Czy czasem słabszy odbiór stacji radiowych nie jest spowodowany kiepskiej jakości przejściówki wtyku antenowego ? To takie pytanie i sugestia.

3) Co się dzieje jak zgasimy silnik w aucie ? System przechodzi w czuwanie i wstaje po odpaleniu auta ? Z czuwania czy ten android uruchamia się od zera jakby był wyłączony na off ?

4) Zasilanie urządzeń montowanych w aucie gdzie potrzeba 5V i mamy do czynienia z audio sprawia wiele problemów. Przede wszystkim wszelkie przetwornice "sieją" po torze audio. Borykałem się z tym tematem nie raz. Ostatnio podczas instalacji tabletu w mojej Maździe 6. Po włączeniu silnika zakłócenia przenosiły się na tor audio. Pomagało jedynie zasilanie tabletu z 5V ale nie z przetwornicy impulsowej tylko za pomocą układu stabilizatora napięcia (z 12V na 5V), który okropnie się grzał. W związku z tym zapytam, jak to jest w Yoying ? Czy zauważyłeś jakieś zakłócenia lub przydźwięki w torze audio przy włączonym silniku ? Jeśli ich nie ma to zastanawiam się jak sobie z tym poradzili.

5) Czy próbowałeś spasować wyświetlacz od Yoying i tą jednostkę w miejsce gdzie teraz jest fabryczne radio ? Nie byłoby tam lepiej ?

Nie odbierz tego jako krytyki ale montaż w tym miejscu gdzie masz zrobione nie wygląda za bardzo estetycznie przynajmniej dla mnie, gdyż sam wyświetlacz mocno odstaje od całości. Przymierzam się do zakupu Yoying i tak sobie myślę, że chyba najlepsze rozwiązanie to albo montaż wszystkiego tam gdzie stare radio i rezygnacja z uchwytu na kubki (też mam zamontowany ale podwójny z VW Golf) lub ewentualnie montaż wyświetlacza Yoying w miejscu schowka na okulary ale maksymalnie blisko deski. Do tego przeniesienie małego wyświetlacza tam gdzie było radio (zaślepka DIN).

Problem w tym, że wszystkie te zaślepki są strasznie tandetnie wykonane i w mojej ocenie będzie to słabo wyglądać. Ktoś wkleił wyżej film z Tabletem w C5 i tam był przeniesiony wyświetlacz w miejsce starego radia i według mnie wyglądało to super.

To tyle. I jeszcze raz. Nie odbierz moich słów jako krytyki bo to są moje przemyślenia i każdy ma inny pogląd na różne sprawy. Sam główkuję gdzie by to zamontować żeby to wyglądało jak najbardziej estetycznie.

Tu znalazłem coś takiego:

https://www.youtube.com/watch?v=hi1JjxGkJIk

Chyba zestaw i wygląda to estetycznie.

No i druga opcja ale już słabszy procesor, mało RAMu i chyba nie działają czujniki przednie:

https://pl.aliexpress.com/item/7-2013-Citroen-C5-2-Din-car-dvd-player-GPS-wince-6-0-2-zone-rearview/896919739.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10340_10341_10696_10084_10083_10618_10304_10307_10820_10821_10301_10843_10059_100031_10103_10624_10623_10622_10621_10620,searchweb201603_6,ppcSwitch_2&algo_expid=2a7869db-eb34-4668-8287-a80287e7fa1e-0&algo_pvid=2a7869db-eb34-4668-8287-a80287e7fa1e&transAbTest=ae803_2&priceBeautifyAB=0

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi Smile
Powrót do góry
swiezak82

Czytelnik



Dołączył: 21 Wrz 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: Citroen c5, III, 2.0 HDI, 2010
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 27 Wrz 2018, 13:03
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Chińska alternatywa dla nawigacji RNEG, RT4/5, NG4


Witam
Czy ktoś łaskawy mógłby podać wymiary radia CITROEN C5 III radio CD DVD NAVI NG4 96664002ZD

Czy w miejsce tego radia da radę zamontować to?
https://www.joyingauto.eu/joying-android-auto-doppel-din-7-car-stereo-android-8-0-ram4gb-car-music-system.html
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery


CitroenC5

10 000

2007r.

312 000 km

lubelskie

CitroenC4 Picasso

25 500

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

14 777

2009r.

365 000 km

pomorskie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie

CitroenC4 Picasso

17 900

2007r.

254 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System