Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Stuki podczas jazdy na biegu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
artur_szw

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kotowice
Posiadane auto: Skoda Felicja 1.3 MPI 99r. 50kW
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Sty 2018, 13:18
Temat postu:

Stuki podczas jazdy na biegu


Witam

Mam pytanie otóż od jakiegoś czasu w moim C4 (1.6 rok 2005 80 KW na liczniku koło 200 tyś skrzynia manualna) słyszę dziwne stuki podczas jazdy na biegu gdy naciskam pedał przyspieszenia. Coś jakby lewa strona jak łożysko, nie potrafię dokładnie określić jaki to dźwięk. Odgłosy są niesłyszalne podczas postoju i pracy na wolnych obrotach, podczas dodawania gazu na postoju również nic nie słychać. Niepokoję się bo podczas jazdy gdy wcisnę sprzęgło odgłosy ucichają i pojawiają się od razu gdy sprzęgło puszczę. Przy jeździe na biegu ale bez przyspieszania jakby słabną jak tylko pedał przyspieszenia wcisnę to od razu nasilenie odgłosów.
Miałem wizytę u mechanika, tam wymieniłem części zawieszenia jak sworznie, drążek bo tego wymagały.
Wymienił mi też olej w skrzyni twierdząc, że może coś z nim wyleci ze skrzyni . Dodam że biegi wchodzą bez problemu, nie wyskakują, nie mam żadnego zgrzytania podczas załączenia biegu wszystko w tej kwestii wydaje mi się ok.
Okazało się iż nic nie wyleciało z olejem ze skrzyni a dźwięki dalej słyszalne. Olej też nie pokazał jakiś zużyć skrzyni biegów według zapewnieńMechanika. Mechanik stwierdził, że może to skrzynia może coś innego, że jak nie przeszkadza to jeździć dalej
Shocked aż się zepsuje to wtedy będzie wiadomo co..... Jednym słowem zbaraniałem....

Bardzo proszę o podpowiedzi w tej sprawie.
_________________
Z góry dziękuje za pomoc
Powrót do góry
gadu-gadu
mar666er

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4, 3D,1.6, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Wrz 2018, 11:25
Temat postu:

mam podobny problem prosze o pomocy


Pomocy. Mam podobny problem jak opisany. Jak samochód stoi nic nie słychać. Jadę po chwili jak się nagrzeje na niskich obrotach słychać ciche burczenie, klekot, jak dodam mu gazu przechodzi w dźwięk jak bym miał turbo zepsute, a turbiny nie mam Smile Nie traci mocy silnik. Miałem wymieniany alternator i jeden z mechaników mówił że pasek jest mocno naciągnięty. Byłem w aso gdzie to robiłem oni to wykluczają bo alternator niby się ładuje nawet jak samochód stoi wł ale wtedy nic nie słychać. Ja się na tym nie znam i nie wiem czy mi nie wciskają kitu żeby tylko nie robić spapranej roboty, gdyż ten pasek na prawde jest mocno nasiagniety. teraz pytanie czy to to czy cos może innego?? Shocked Shocked
_________________
mar666er
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 08 Wrz 2018, 11:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Stuki podczas jazdy na biegu


Podejrzenie to przegub lub łożysko, aby wyeliminować to najlepiej podnieść koło na lewarku i obracać kołem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenBerlingo

27 500

2010r.

170 687 km

łódzkie

CitroenBerlingo

10 900

2006r.

153 300 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

17 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC5

29 600

2014r.

290 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

24 800

2012r.

130 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System