Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Jaki płyn do chłodnicy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darek69L

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): biała podlaska
Posiadane auto: citroen c5 2.0 HDI 140KM Tourer
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 05 Wrz 2015, 20:29
Temat postu:

Jaki płyn do chłodnicy


Witam, tak jak w temacie jaki polecacie płyn do chłodnicy do citroena C5 III 2.0 hdi 2010 rok, może VALVOLINE lub podobne Wasze typy jakim zalewacie podczas wymiany i co stosować na dolewki. Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie.
Z góry dziękuję.
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Sob 05 Wrz 2015, 20:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Jaki płyn do chłodnicy


napewno całego płynu nie spuścisz z układu dlatego lepiej zalej takim jaki jest teraz w układzie.Ochywiście chodzi o kolor.
U mnie jest ori niebieski.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
darek69L

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): biała podlaska
Posiadane auto: citroen c5 2.0 HDI 140KM Tourer
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 05 Wrz 2015, 21:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Jaki płyn do chłodnicy


U mnie to nie jest ani czerwony ani niebieski. Fabrycznie zalany układ, po fakturach z przeglądów serwisowych nic nie wynika były małe dolewki ale nie napisali jaki płyn tak więc nie wiem czym uzupełnić, ponieważ jest na minimum na zimnym silniku a w przyszłości na jakiej firmy płyn wymienić.
Powrót do góry
mektubek

Debiutant



Dołączył: 09 Sty 2015
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: C5 2.0 Hdi 2008 x7
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 06 Wrz 2015, 09:15
Temat postu:

Re: Jaki płyn do chłodnicy


darek69L napisał:
Witam, tak jak w temacie jaki polecacie płyn do chłodnicy do citroena C5 III 2.0 hdi 2010 rok, może VALVOLINE lub podobne Wasze typy jakim zalewacie podczas wymiany i co stosować na dolewki. Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie.
Z góry dziękuję.


Fabryczny płyn Citorena zielony mieszalny z poprzednim żółtym.
Cena 35 zl za dwa litry.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Pią 26 Sty 2018, 11:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Jaki płyn do chłodnicy


To w końcu jaki ten płyn?
Machony pisze, że ori niebieski, mektubek, że zielony mieszany z jakimś żółtym.

Ja u siebie mam taki kolor, że za nic w świecie nie stwierdzę co to jest Razz
Trzeba więc wymienić. Tylko na co?
A może po prostu kupić PRESTONE ? To płyn, który miesza się z każdym innym więc nawet jeśli coś starego zostanie to nie ma problemu. Nie pamiętam jego koloru (stosowałem go kiedyś w Maździe 6). Chyba był zielony.
Ile w ogóle litrów wchodzi do C5? z 2011r, 2.0 HDi.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 26 Sty 2018, 11:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Pią 26 Sty 2018, 12:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Jaki płyn do chłodnicy


U mnie od nowości taki niebieski:
https://frauto.pl/oryginalny-plyn-do-chlodnic-citroen-peugeot-35-stopni-2-litry,id9173.html
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Pią 26 Sty 2018, 12:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Jaki płyn do chłodnicy


A ile wchodzi płynu do C5? Bo chyba u mnie w dieslu będzie tak jak u Ciebie w benzynie, prawda?
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Wto 06 Lut 2018, 23:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Jaki płyn do chłodnicy


Dla zainteresowanych. Przy okazji wymiany rozrządu wchodzi ok.6.5l płynu chłodniczego.
Starego jeszcze trochę zostało bo nowy po 1 dniu już zmienił kolor i widać, że się zmieszał ze starym.
Zalałem Prestone (można kupić 2 bańki po 4l). Przynajmniej bezproblemowy, uniwersalny. Zawsze go stosowałem w autach i nie miałem problemów.
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Czw 30 Sie 2018, 11:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Jaki płyn do chłodnicy


Kolego sam wymieniałem płyn u siebie w 1.6 e-hdi 2012r. Płyny są mieszalne ale najlepiej nie mieszać.
Kup płukankę do chłodnicy nawet z K2 koszt 8zł i wlej do starego płynu, przeczytaj na butelce ile minut ma chodzić silnik bo nie pamiętam.
Odłącz wąż na wylocie z chłodnicy na dole żeby wszystko zleciało, następnie dmuchnij w naczynko wyrównawcze.
Zaczekaj żeby silnik trochę ostygł nim nalejeszwody zimnej wody.oczywiście destylowanej ok 5zł za bańkę 5ltr potrzeba że 2-3
Załóż wąż na chłodnicę dokręć i ważne mój silnik ma 2 odpowietrznik jeden przy głowicy koło przepływomierza drugi na nagrzewnicy wydlądają jak zakrętki od wentylków. Wlewaj wodę destylowaną. Jak nalejeszwody musi wypływać tymi odpowietrznikami. Lek nie żałuj i dmuchają w naczynko robiąc podciśnienie . Jak zacznie wylatywać czysta wodą masz przepłukany układ. Zakręć odpowietrzniki uzupełnij wodę w naczynku i odpal silnik. Włącz ogrzewanie na max przejedź się aby rozgrzać silnik. Następnie spuść wodę tak jak stary płyn. Odkręć odpowietrzniki . Załóż wąż na chłodnicę i wlewaj nowy płyn dmuchają w naczynko jak z odpowietrzników przestanie lecieć woda tylko płyn pozakręcaj je dolej płynu w naczynko i po sprawie. Powodzenia

Koszt jakieś 60zł za materiały
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Czw 30 Sie 2018, 21:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Jaki płyn do chłodnicy


jackowskipatryk napisał:
Kolego sam wymieniałem płyn u siebie w 1.6 e-hdi 2012r. Płyny są mieszalne ale najlepiej nie mieszać.
Kup płukankę do chłodnicy nawet z K2 koszt 8zł i wlej do starego płynu, przeczytaj na butelce ile minut ma chodzić silnik bo nie pamiętam.
Odłącz wąż na wylocie z chłodnicy na dole żeby wszystko zleciało, następnie dmuchnij w naczynko wyrównawcze.
Zaczekaj żeby silnik trochę ostygł nim nalejeszwody zimnej wody.oczywiście destylowanej ok 5zł za bańkę 5ltr potrzeba że 2-3
Załóż wąż na chłodnicę dokręć i ważne mój silnik ma 2 odpowietrznik jeden przy głowicy koło przepływomierza drugi na nagrzewnicy wydlądają jak zakrętki od wentylków. Wlewaj wodę destylowaną. Jak nalejeszwody musi wypływać tymi odpowietrznikami. Lek nie żałuj i dmuchają w naczynko robiąc podciśnienie . Jak zacznie wylatywać czysta wodą masz przepłukany układ. Zakręć odpowietrzniki uzupełnij wodę w naczynku i odpal silnik. Włącz ogrzewanie na max przejedź się aby rozgrzać silnik. Następnie spuść wodę tak jak stary płyn. Odkręć odpowietrzniki . Załóż wąż na chłodnicę i wlewaj nowy płyn dmuchają w naczynko jak z odpowietrzników przestanie lecieć woda tylko płyn pozakręcaj je dolej płynu w naczynko i po sprawie. Powodzenia
Koszt jakieś 60zł za materiały


sorry to ma być dobra zmiana - nie polecam, z paru względów nawet niebezpieczna-
- te płukanki - to nic innego jak żrąca chemia - może ruzpuścic jakieś osady, ale również uszczelnienia chłodnicy czy nagrzewnicy - za to skorodowanych okruchów z bloku, głowicy nie
one pozostaną - chyba , że porozpina się przewody i pod ciśnieniem wodą wypłucze w odwrotnym kierunku,
-przypominam że woda , również destylowana wrze w temp. niższej niż 100st C - to już nie są silniki FSO
-
Cytat:
Zaczekaj żeby silnik trochę ostygł nim nalejeszwody zimnej wody
- taaak... z zewnątrz już chłodny a w środku jeszcze może gorący + zimna woda -bravo Ty i mikropęknięcia,
ja dziękuję -chyba żeby mnie gonili Niemcy z psami Confused
- spuszczasz ostatnią wodę - tyle, że nie wszystko i zalewasz płyn - miałeś mieć temp zamarz -35st C ,ale będzie już z ta resztką wody ok 30-32 st - podobnie temp. wrzenia " nowego płynu" zostanie obniżona Twisted Evil

Cytat:
Zakręć odpowietrzniki uzupełnij wodę w naczynku i odpal silnik. Włącz ogrzewanie na max przejedź się aby rozgrzać silnik.
- super rozgrzewanie silnika XXI w. na wodzie, i ostatnie ; po co właczać grzanie na max -
przecież na minimum -jest taki sam obieg płynu przez nagrzewnicę - nie ma zaworów płynu nagrzewnicy
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Pią 31 Sie 2018, 09:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Jaki płyn do chłodnicy


A RÓBTA CO CHCETA.
Razz
Ja napisałem jak to robiłem i działa.

Napisałem żeby silnik przestygł czytaj uważnie

1 płukanka ma swoje działanie i nic się nie dzieje z powodu jej nalania na co dzień jeżdżę Tirem i już kilka razy poszedł mi olej do wody przez nieszczelność w retarderze. Płukanie węży samą wodą w dup.. możesz sobie włożyć nadal byłyby tłuste a po chwili zaczynają puchnąć i pękać. Używam też w Citroenie płukanek do silnika przy wymianie oleju i też nic mi nie rozszczelniła. Każdy ma prawo zrobić jak chce.
Wiem że po zakupie mechanik nie wypłukał mi chłodnicy przy wymianie płynu bo zrobił się brązowy myślałem że uszczelka pod głowicą poszła w pi... Ale widocznie nie wypłukał układu teraz jest ok.
Co do temperatury zamarzania to se dokup 1litr koncentratu i będzie ok.

Chyba że o czymś takim nie słyszałeś jak remontowałeś FSO.

Co do jazdy na wodzie i osiąganych temperatur masz rację ale podczas normalnej jazdy w silniku masz temperatury ok 80-90 stopni. Żeby się zagotował musiałby przyczepę z ziemią ciągnąć!

Masz zadatki na Hejtera.

Za chwilę będziesz się czepiał że blokady pod koła nie podłożyłem i auto mogło się stoczyć A NIE PODŁOŻYŁEM Laughing
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Pią 31 Sie 2018, 13:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Jaki płyn do chłodnicy


Kolego Patryku - nie mam nic do Ciebie , jedynie do błędnych czynności, które robisz ;

może właśnie tymi płukankami rozpuszczasz uszczelnienia w retarderze ?

czytaj ze zrozumienie -nie miałem na myśli płukania węzy/przewodów tylko wymienników ciepła czyli chłodnicy i nagrzewnicy; jeśli pompa tłoczy płyn chłodzący/czasem jakieś syfy się oderwą od bloku,głowicy / z jednej strony i przytyka kanaliki - zatem ogranicza sprawność wymiennika.
To płukanie z drugiej strony wodą pod ciśnieniem powinno wyrzucić te osady - chyba logiczne i działa

temperatura płynu/ wody w układzie wg jakiegoś tam wskaźniczka/ to nie jest miernik/ jest tylko przybliżona,
jeśli jeszcze w układzie byłyby powietrzne bąble gotującej się wody, to one już nie chłodzą -zatem miejscowo temperatura metali dookoła komory spalania może być dużo wyższa i zmienna , a to już materiałom nie służy

Cytat:
Używam też w Citroenie płukanek do silnika przy wymianie oleju i też nic mi nie rozszczelniła
-
też nie wskazane , ale poczytaj posty innych , żebyś nie myślał , że Cię atakuję

może kiedyś przekonasz się, że moje posty nie były hejtem , raczej radą -

w serwisach spuszcza się płyn i zalewa nowym / nawet jak kolor bedzie malachitowy/,
podobnie z olejami - i wierz mi - silnikom to nie szkodzi
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Pią 31 Sie 2018, 22:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Jaki płyn do chłodnicy


Kolego może za bardzo na Ciebie wyjechałem sorry.

Ja robię jak uważam. Płyn wymieniają w serwisach na taki sam czyli firmowy i nie płukają układu. To może działać ale ja wymieniłem płyn na płyn z auto sklepu więc nie wiem czym było wcześniej zalane. A wiem z własnej autopsji że mieszanie płynów to nic dobrego w Dafie 2 razy mi się zważył teraz dolewam wody i wymieniam zaraz po naprawie. W osobówce zmieniam co 2 lata i zawsze płukanie i będę tak robił. Nikogo nie namawiam wiem że to żadna filozofia i można to zrobić samemu bez płacenia partaczom zwanym mechanikami.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

25 000

2009r.

259 000 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

59 900

2020r.

90 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

31 900

2019r.

43 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

33 333

2017r.

217 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC8

27 500

2011r.

234 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System