Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) komunikat- uwaga niskie ciśnienie oleju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robert---b

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołomin
Posiadane auto: Citroen C4, C4 Grand Picasso
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 11:58
Temat postu:

komunikat- uwaga niskie ciśnienie oleju


Witam, mam c4 1.4 benzyna z 2009roku. Kupiłem niedawno i pojawił mi się powyższy komunikat. Pojawia mi się na chwilę, zazwyczaj jak pojazd stoi i silnik pracuje na niskich obrotach.
Wymieniłem filtr oleju na właściwy tj. Purflux, wymieniłem olej na syntetyczny, wymieniłem czujnik oleju oraz pokrywę filtra oleju ponieważ w środku była uszkodzona. Poziom oleju jest właściwy, na dalszą naprawę pomysłów brak.
Może ktoś z forumowiczów spotkał się z takim komunikatem, proszę o podpowiedź.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 12:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) komunikat- uwaga niskie ciśnienie oleju


Pozostaje jeszcze faktyczne sprawdzenie ciśnienia oleju.
Powrót do góry
robert---b

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołomin
Posiadane auto: Citroen C4, C4 Grand Picasso
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 12:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) komunikat- uwaga niskie ciśnienie oleju


Pyotrek napisał:
Pozostaje jeszcze faktyczne sprawdzenie ciśnienia oleju.


racja, można to zmierzyć manometrem, ale znów ten błąd pokazuje się tylko czasami, zdaje mi się, że jeżeli ciśnienie by było cały czas słabe czujnik zapalałby się cały czas
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 13:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) komunikat- uwaga niskie ciśnienie oleju


Cytat:
Poziom oleju jest właściwy,
Czy na pewno, bo nie którzy różnie twierdzą. Czujnik oleju i ciśnienie oleju nic nie ma tutaj do rzeczy z tym komunikatem. (Przyczyna jest inna)
Powrót do góry
alingen

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: XP 2004 1.6HDI 80kW
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 14:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) komunikat- uwaga niskie ciśnienie oleju


[quote="robert---b"]
Pyotrek napisał:
Pozostaje jeszcze faktyczne sprawdzenie ciśnienia oleju.


Ciśnienie,oczywiście można sprawdzić jak się ma czym,ale nie wiele to wniesie-prawdopodobnie.Ja też miałem raz takie objawy w swoim 1.6 Hdi 80kW.Robiąc wymianę paska rozrządu w serwisie,kazałem wymienić również olej.Nalano mi jakiegoś castrola full syntetyka,za który zapłaciłem ponad 200 zł.i miał być super. Po wyjechaniu stwierdziłem,że na skrzyżowaniach zaczyna mrugać lampa ciśn.oleju,a po przygazowaniu na chwilę odzywa się turbina.Po paru dniach,kupiłem zalecany,tani olej Total i problem znikł bezpowrotnie.Miałem również podobne zjawisko z nowym jeszcze całkiem autem benzynowym,gdy nalałem do niego jakiegoś,też b. drogiego Mobila.Osobiście,radzę skupić się na tym zagadnieniu,niż brnąć w kolejne diagnozowanie silnika.On jest raczej dobry.Warto stosować oleje zalecane przez producenta i niczego nie poprawiać.Kupowanie rzadkich i drogich olejów do wysokoobrotowych i silnie wytężonych silników rajdowych,jest bezsensownym wylewaniem pięniędzy wraz z niewykorzystanym olejem,przy kolejnej wymianie. Confused
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 14:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
robert---b

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołomin
Posiadane auto: Citroen C4, C4 Grand Picasso
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 15:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) komunikat- uwaga niskie ciśnienie oleju


[quote="alingen"]
robert---b napisał:
Pyotrek napisał:
Pozostaje jeszcze faktyczne sprawdzenie ciśnienia oleju.


Ciśnienie,oczywiście można sprawdzić jak się ma czym,ale nie wiele to wniesie-prawdopodobnie.Ja też miałem raz takie objawy w swoim 1.6 Hdi 80kW.Robiąc wymianę paska rozrządu w serwisie,kazałem wymienić również olej.Nalano mi jakiegoś castrola full syntetyka,za który zapłaciłem ponad 200 zł.i miał być super. Po wyjechaniu stwierdziłem,że na skrzyżowaniach zaczyna mrugać lampa ciśn.oleju,a po przygazowaniu na chwilę odzywa się turbina.Po paru dniach,kupiłem zalecany,tani olej Total i problem znikł bezpowrotnie.Miałem również podobne zjawisko z nowym jeszcze całkiem autem benzynowym,gdy nalałem do niego jakiegoś,też b. drogiego Mobila.Osobiście,radzę skupić się na tym zagadnieniu,niż brnąć w kolejne diagnozowanie silnika.On jest raczej dobry.Warto stosować oleje zalecane przez producenta i niczego nie poprawiać.Kupowanie rzadkich i drogich olejów do wysokoobrotowych i silnie wytężonych silników rajdowych,jest bezsensownym wylewaniem pięniędzy wraz z niewykorzystanym olejem,przy kolejnej wymianie. Confused


Wlałem olej syntetyczny ale nie wiem jakiej firmy, jutro zmienię na Total 5/40 zmienię jeszcze raz filtr i zobaczymy
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 16:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) komunikat- uwaga niskie ciśnienie oleju


robert---b napisał:
Pyotrek napisał:
Pozostaje jeszcze faktyczne sprawdzenie ciśnienia oleju.


ale znów ten błąd pokazuje się tylko czasami, zdaje mi się, że jeżeli ciśnienie by było cały czas słabe czujnik zapalałby się cały czas


Silnik pracuje w różnych warunkach, a ciśnienie może być na granicy zadziałania czujnika.
Sprawdź ciśnienie odejdzie ci zgadywanie czy to faktycznie ciśnienie.

Jeśli będzie ok, to musisz szukać dalej w osprzęcie, jeśli będzie za niskie to wtedy na początek zmiana oleju na inny.

Silnik rozgrzany do 90C

przy 2000obr/min powinno być 3 bary
przy 4000obr/min powinno być 4 bary

nie podają przy niższych obrotach.

A kiedy ten błąd zaczął się pojawiać, po wymianie oleju czy ktoś go sprzedał z taką wadą?

Co do poziomu oleju to czasem się zdarza że uszkodzi się miarka i ktoś ja zastępuje o złej długości i np możesz mieć za niski poziom oleju, ale to gdybanie.
Powrót do góry
robert---b

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołomin
Posiadane auto: Citroen C4, C4 Grand Picasso
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 17:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) komunikat- uwaga niskie ciśnienie oleju


Pyotrek napisał:
robert---b napisał:
Pyotrek napisał:
Pozostaje jeszcze faktyczne sprawdzenie ciśnienia oleju.


ale znów ten błąd pokazuje się tylko czasami, zdaje mi się, że jeżeli ciśnienie by było cały czas słabe czujnik zapalałby się cały czas


Silnik pracuje w różnych warunkach, a ciśnienie może być na granicy zadziałania czujnika.
Sprawdź ciśnienie odejdzie ci zgadywanie czy to faktycznie ciśnienie.

Jeśli będzie ok, to musisz szukać dalej w osprzęcie, jeśli będzie za niskie to wtedy na początek zmiana oleju na inny.

Silnik rozgrzany do 90C

przy 2000obr/min powinno być 3 bary
przy 4000obr/min powinno być 4 bary

nie podają przy niższych obrotach.

A kiedy ten błąd zaczął się pojawiać, po wymianie oleju czy ktoś go sprzedał z taką wadą?

Co do poziomu oleju to czasem się zdarza że uszkodzi się miarka i ktoś ja zastępuje o złej długości i np możesz mieć za niski poziom oleju, ale to gdybanie.



To było tak, kupiłem auto niedawno sprowadzone na lawecie, olej był czarny więc właściciel podobno wymienił go. Podczas zakupu kontrolka od ciśnienia oleju migneła ale uważałem że może mało oleju lub zapchany filtr. Ja dla przepłukania silnika wlałem olej syntetyczny firmy krzak i wymieniłem elementy które wspomniałem. Jutro spróbuję zmierzyć ciśnienie i wieje olej Total, zobaczymy czy się poprawi. Dam znać.
Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 23:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) komunikat- uwaga niskie ciśnienie oleju


robert---b napisał:

1. To było tak, kupiłem auto niedawno sprowadzone na lawecie, olej był czarny więc właściciel podobno wymienił go.
2. Ja dla przepłukania silnika wlałem olej syntetyczny firmy krzak...
3. Jutro spróbuję zmierzyć ciśnienie i wieje olej Total, zobaczymy czy się poprawi. Dam znać.

1. Czarny olej w silniku benzynie to znak, że biegał długo, może w trybie LL na jakimś tam oleju, może 10W40.
A wiesz ile ma przebiegu ?.
2. Na przepłukanie może być każdy olej zgodny ze specyfikacją do tego silnika ale musi jakiś czas popracować aby TBN zadziałały.
Olej zmienia barwę ? jak wygląda na bagnecie ? rzadki, gęsty ?.
3. Ciśnienie sprawdzić czy testy można zrobić ale z olejem zrób inaczej jeśli jesteś zdecydowany go zrzucić.
Spuść 1 litr oleju i uzupełnij 1 litrem czystej nafty oświetleniowej i uruchom silnik na biegu jałowym na 10-15 minut.
I teraz zrzuć olej+naftę, jeśli to nadal smoła to radzę zastosować płukankę MITASU + najtańszy filtr olejowy.
Postępujemy zgodnie z instrukcją, płukanka wypełnia cały układ olejowy.
Spuszczamy płukankę, wymieniamy filtr oleju na jakiś lepsiejszy i zalewamy świeży olej.
Do tego silnika zalewają oleje 0/5W30, 0/5W40 i 10W40.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
robert---b

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołomin
Posiadane auto: Citroen C4, C4 Grand Picasso
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 19 Lut 2018, 19:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) komunikat- uwaga niskie ciśnienie oleju


I stało się, pojechałem wymienić olej.
Opowiadałem o swoim kłopocie z migającą kontrolką mechanikowi, a on między czasie ściągał olej. Gdy skończyłem i on skończył, poradził abym do oleju wlał środek do czyszczenia silnika. Koszt ok. 10-15 zł, silnik pracuje na biegu jałowym, czyści się a potem się wszystko zlewa i wymienia filtr. Gdy skończył zachwalać produkt zapytałem dlaczego tego nie zrobiliśmy, oznajmił, że nie wiedział, że bym chciał. Ręce mi opadły. Taki specjalista i firma z dobrą renomą zajmująca się tylko olejami i taka niespodzianka. Zalałem Total 5/40 i filtr Purflux. Na razie jest dobrze, kontrolka nie zaświeciła się, ale bardzo mało jeżdżę.

Bardzo wszystkim dziękuję za porady,dam znać czy pomogło.


PS. za późno przeczytałem wiadomość od "Kiniam" szkoda że nie zastosowałem płukanki, ale na pewno to zrobię gdy będę wymieniał olej
Powrót do góry
kobe24la

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 422
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: brak
Piwa: 22/2
Wysłany: Wto 20 Lut 2018, 12:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) komunikat- uwaga niskie ciśnienie oleju


Zalej sobie teraz płukankę Archoila AR2300. Tu masz informację http://lejolej.pl/pl/p/Archoil-AR2300-PRO-Fluid-System-Cleaner-170-ml-na-5-l-oleju/166
U siebie po zastosowaniu silnik wyraźnie ciszej pracuje na zimnym.
Powrót do góry
robert---b

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołomin
Posiadane auto: Citroen C4, C4 Grand Picasso
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 20 Lut 2018, 17:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) komunikat- uwaga niskie ciśnienie oleju


Dzięki, spróbuje.
Powrót do góry
LukWas

Czytelnik



Dołączył: 03 Cze 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: CITROEN C4 Grand Picasso 1.6 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 26 Sie 2018, 12:48
Temat postu:

Re: komunikat- uwaga niskie ciśnienie oleju


robert---b napisał:
Witam, mam c4 1.4 benzyna z 2009roku. Kupiłem niedawno i pojawił mi się powyższy komunikat. Pojawia mi się na chwilę, zazwyczaj jak pojazd stoi i silnik pracuje na niskich obrotach.
Wymieniłem filtr oleju na właściwy tj. Purflux, wymieniłem olej na syntetyczny, wymieniłem czujnik oleju oraz pokrywę filtra oleju ponieważ w środku była uszkodzona. Poziom oleju jest właściwy, na dalszą naprawę pomysłów brak.
Może ktoś z forumowiczów spotkał się z takim komunikatem, proszę o podpowiedź.


U mnie główna przyczyna to zatkany smog, wystarczy vgo odkręcić przepłukać benzyna ekstrakcyjną potem skleić miskę na nowo i to pomogło. Błąd zniknął po przejechaniu jakiś 5 km
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenBerlingo

16 499

2009r.

191 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Cactus

41 999

2015r.

88 000 km

dolnośląskie

CitroenDS5

45 900

2014r.

210 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenDS4

32 990

2014r.

203 000 km

wielkopolskie

CitroenC8

21 900

2011r.

263 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System