Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Co znajduje się na końcu przewodu spustowego kompresora



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzychmec

Czytelnik



Dołączył: 01 Lip 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: C4 Grand Picasso, 2.0 HDI, 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Lip 2018, 11:27
Temat postu:

Co znajduje się na końcu przewodu spustowego kompresora


Witam serdercznie Very Happy

Jak wielu użytkowników C4 GP mam problem z zawieszeniem. U mnie polega na tym, że auto nie opada tak jak powinno i często podczas jazdy wyskakuje błąd Suspension Fault przy podniesionym na maksa nadwoziu.
Próba obniżenia auta przyciskiem w bagażniku kończy się tym, że samochód opada kilka milimetrów i na tym koniec. Trzeba to powtarzać kilkanaście razy i czasem coś zaskoczy i można auto opuścić normalnie.

Wymontowałem kompresor - czyściutki jak z fabryki, wymontowałem zawór spustowy - kilka kropel wody tam było i nic więcej, zawór klika pięknie po podaniu zasilania, co więcej przy dmuchaniu do niego czuć, że się zamyka i otwiera.

Zastanawiają mnie dwie rzeczy:

1. kiedy wymontowywałem zawór z kompresora (po odlutowaniu go od płytki) "pod" zaworem było bardzo duże ciśnienie (kompresor leżał na stole odpięty od czegokolwiek) - takie, że zawór prawie wystrzelił z gniazda po obróceniu go do wyjęcia. Czy to normalne?

2. zawór spustowy podłączony jest do grubego przewodu ciśnieniowego - nie rozumiem dlaczego, przecież powinien swobodnie odprowadzić nadmiar powietrza. Na końcu tego przewodu jest coś. Co to właśnie jest? Bo zastanawiam się, czy skoro zawór spustowy otwiera się i zamyka, to może to coś na końcu przewodu spustowego utrudnia/uniemożliwia obniżeniu ciśnienia w układzie?
Powrót do góry
elderon

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2017
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: Rover 416 si 1.6 1996r, Mercedes w123 2.4 d 1983r, Citroen C4 Picasso Exclusive 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 17 Sie 2018, 10:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Co znajduje się na końcu przewodu spustowego kompresora


Przewód od zaworu spustowego jednocześnie służy do poboru powietrza. Na końcu przewodu w plastikowej osłonie masz zwykły gąbkowy filtr.
Powrót do góry
DARTEN

Debiutant



Dołączył: 17 Gru 2018
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ropczyce/Podkarpackie
Posiadane auto: C4GP MCP Exclusive 2.0 16V LPG - 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Paź 2021, 13:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Co znajduje się na końcu przewodu spustowego kompresora


Gdzie znajduje się koniec tej rurki z filtrem i czy ten filtr wymaga jakiegoś serwisowania?
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC8

30 900

2011r.

234 000 km

śląskie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie

CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie

CitroenDS4

53 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System