Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Jumper ) Kontrolka zawieszenie pneumatycznego - nie reaguje góra/dół



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumper ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukaszSZ999

Czytelnik



Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz
Posiadane auto: STILO 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Sie 2018, 08:44
Temat postu:

Kontrolka zawieszenie pneumatycznego - nie reaguje góra/dół


Witam

Mam Citroena Jumpera 2010r z oryginalnym układem zawieszenia pneumatycznego tylnej osi. Problem jest następujący - zaświeciła się kontrolka odpowiadająca za ten układ. Nie ma reakcji na przyciski góra/dół. Po odpaleniu auta na ekranie wyświetla się że autopoziomowanie niedostępne - sprawdź książkę z instrukcją której nie posiadam.
Dodam że to nie pierwsza historia tzn. bywa, że problem znika i pojawia się kilka razy w ciągu miesiąca. Gdy nie ma błędu wszystko działa bez zarzutu

Kompresor się nie odzywa w ogóle. Jedyna reakcja na przyciski jest taka że kontrolki przycisków zapalają się więc moduł sterowania znajdujący się z kompresorze przy osi jest zasilony.

Szukać w instalacji przyczyny czy stawiać zaraz na kompresor?
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 07 Sie 2018, 15:24
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumper ) Kontrolka zawieszenie pneumatycznego - nie reaguje góra/dół


Podaj numer vin.
Powrót do góry
maciejlaweta

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Citroen jumper 3.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Sty 2019, 17:27
Temat postu:

Re: Kontrolka zawieszenie pneumatycznego - nie reaguje góra/dół


lukaszSZ999 napisał:
Witam

Mam Citroena Jumpera 2010r z oryginalnym układem zawieszenia pneumatycznego tylnej osi. Problem jest następujący - zaświeciła się kontrolka odpowiadająca za ten układ. Nie ma reakcji na przyciski góra/dół. Po odpaleniu auta na ekranie wyświetla się że autopoziomowanie niedostępne - sprawdź książkę z instrukcją której nie posiadam.
Dodam że to nie pierwsza historia tzn. bywa, że problem znika i pojawia się kilka razy w ciągu miesiąca. Gdy nie ma błędu wszystko działa bez zarzutu

Kompresor się nie odzywa w ogóle. Jedyna reakcja na przyciski jest taka że kontrolki przycisków zapalają się więc moduł sterowania znajdujący się z kompresorze przy osi jest zasilony.

Szukać w instalacji przyczyny czy stawiać zaraz na kompresor?

_________________
Witam jumper 2014rok nie odzywa się system zawieszenia poziomu na co stawiać na kompresor
Powrót do góry
komunikator tlen - status
quattrodamianeasytech

Czytelnik



Dołączył: 02 Wrz 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wieluń
Posiadane auto: Citroen Jumper 3.0 Hdi 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Lis 2019, 17:25
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumper ) Kontrolka zawieszenie pneumatycznego - nie reaguje góra/dół


Witam. chciałbym odświezyc temat. Tak jak u kolegów mam problem z zawieszeniem pneumatycznym.
a dokładnie
auto stoi przez tydzień w domu ponieważ nie uzywałem bo nie było potrzeby. Kiedy odpaliłem tak jak zawsze za chwile włącza sie kompresor i dobija ciśnienie. Wyjeżdzam na trasę i po paru km poduszki opuszczają sie do samego końca i tył już nie wstaje.
Oddałem auto do serwisu citroena i stwierdzili ze nieszczelna jest jedna poduszka(co jak dla mnie to bzdura bo auto moze nawet tydzień stać i nie zjedzie na dół). Wykasowali błedy "najprawdopodobniej" bo auto odebrałem w normalnej pozycji. Jednakże chwile zadowolenia nie trwały zbyt długo ponieważ, po dwóch tygodniach auto złapało mi znowu błąd i zjechało w dół.
nie odpóściłem i kilkakrotne podnoszenie lewarkiem góra-dół pomogło. Auto a raczej zawieszenie załapało poziom i tak sie dzieje co jakiś czas.
Czy jest w stanie ktoś mi pomóc
Czy jest jakiś tani komputer lub sterownik diagnostyczny dzięki któremu bede mógł choć trochę zdiagnozować problem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumper ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Jumper »

Opinie o samochodach Citroen Jumper - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Jumper ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC5

28 777

2011r.

207 000 km

pomorskie

CitroenC1

10 490

2009r.

164 657 km

pomorskie

CitroenC5

32 000

2014r.

290 000 km

śląskie

CitroenSaxo

4 000

2001r.

249 000 km

lubelskie

CitroenC3

27 900

2014r.

98 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System