Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) wlaczanie ABSu przy skrecaniu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cinek1411

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer MkIII 2.0 HDI 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Lut 2016, 23:09
Temat postu:

wlaczanie ABSu przy skrecaniu


Witam. Po wymianie maglownicy (na uzywana innego producenta) przy skrecaniu zaczela sie wlaczac kontrolka ESP i samochod hamuje (zgrzyt taki jak abs hamuje). sprawdzxilem zbieznosc ale dalej ten sam problem. Bylem w serwisie i powiedzieli ze komputer nic nie pokazuje, zadnych bledow.
dodam ze chcialem zrobic zbieznosc tylnych kol ale jest minimalna roznica, zabraklo regulacji zeby zrobic na 100%
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Sro 24 Lut 2016, 09:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wlaczanie ABSu przy skrecaniu


pod kierownicą jest czujnik kąta skrętu,Być może ktoś przekręcił kierownice kiedy była zdemontowana przekładnia.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
cinek1411

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer MkIII 2.0 HDI 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Lut 2016, 23:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wlaczanie ABSu przy skrecaniu


w serwisie powiedzieli ze zresetowali czujniki. bede miał chwile to podjade i sie dopytam. jak na razie jezdze tylko po miescie z wyłączonym ESP... Za miasto boje sie wyjechac zeby nie zaczą hamowac na ostrzejszym łuku
Powrót do góry
cinek1411

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer MkIII 2.0 HDI 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Mar 2016, 19:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wlaczanie ABSu przy skrecaniu


Odebrałem samochod z ASO gdzie dalej badali sprawe i doszli do wniosku ze przy zmianie maglownicy mechanik wlał zły płyn. Oczywiscie żeby usunąć usterke stwierdzili ze trzeba wymienić maglownice, pompe wspomagania i wiekszosć przewodów wysokiego i niskiego cisnienia. Koszt oczywiscie astronomiczny dlatego moje pytanie brzmi: czy rzeczywiscie trzeba wszystko wymienic czy moze wystarczy zlać stary (zły) płyn i zalac odpowiednim?
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Sob 12 Mar 2016, 19:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wlaczanie ABSu przy skrecaniu


nie widzę żadnego związku z płynem i włączaniem sie ESP w zakręcie.
Nadal obstawiam żle skalibrowany czujnik skrętu.Podłacz komputer i sprawdź jaką wartość pokazuje czujnik skrętu kiedy koła są ustawione na wprost.
A może coś z kołami było robione?Może sa różne rozmiary opon na obu osiach?Może mało powietrza?
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 12 Mar 2016, 19:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
cinek1411

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer MkIII 2.0 HDI 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Mar 2016, 19:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wlaczanie ABSu przy skrecaniu


kierownica duzo ciężej chodzi niz przed wymianą. z kołami nic nie było robione, te same opony co przed wymianą maglownicy, ciśnienie ok.
Powrót do góry
Mario C5 II

Czytelnik



Dołączył: 21 Mar 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: Citroen C5 III 2.0 16V 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Mar 2018, 10:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wlaczanie ABSu przy skrecaniu


Witaj. Kolego wiem że temat już dawny ale sam mam teraz taki problem i mechanicy rozkładają ręce. Już wiele wymieniłem i wiele sprawdzałem, robiłem zbieżność i geometrie dwa razy i nadal przy nawet lekkich skrętach załącza się ESP i orzychamowuje koła. Też tak mam od wymiany maglownicy. Moje auto to Citroen c5 2.0 16v benzyna 2009r.
Może udało ci się rozwiązać problem to bym btł wdzięczny za podpowiedź. Z góry dziękuje.
Powrót do góry
dzwigus

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałcz
Posiadane auto: Citroen c5 tourer 2.0 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Lip 2018, 09:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wlaczanie ABSu przy skrecaniu


Mario C5 II napisał:
Witaj. Kolego wiem że temat już dawny ale sam mam teraz taki problem i mechanicy rozkładają ręce. Już wiele wymieniłem i wiele sprawdzałem, robiłem zbieżność i geometrie dwa razy i nadal przy nawet lekkich skrętach załącza się ESP i orzychamowuje koła. Też tak mam od wymiany maglownicy. Moje auto to Citroen c5 2.0 16v benzyna 2009r.
Może udało ci się rozwiązać problem to bym btł wdzięczny za podpowiedź. Z góry dziękuje.


Witam. Mam ten sam problem po wymianie maglownicy ,czujnik przy wyprostowanych kolach pokazuje wartosc 0.0 ,przy skrecaniu max w lewo i prawo sa podobne wartości tylko z innym znakiem (- , + ), jedyne co sie zmienia praktycznie caly czas to sygnal położenia kierownicy jak jej się nie trzyma "lewo-prawo"ale to chyba dobrze bo myślę że zaworki zwrotne dążą do punku zerowego . Również prosił bym o odpowiedź i byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedź jak poradzic z tym problemem . Pozdrawiam

Wyczytałem że powodem tego może być to ze maglownica jest z Peugeota 307 , i tez odczuwam różnicę w oporze pracy kierownicy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC5

16 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenXsara Picasso

11 800

2008r.

194 650 km

lubelskie

CitroenC3

49 300

2017r.

87 007 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System