Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Czujnik zawieszenia przod jak i gdzie ? Pomocy


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MARC07

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk (właściwie obrzeże Gdańska)
Posiadane auto: C5 X7 2.0 16V 140KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Cze 2018, 21:46
Temat postu:

Filmik z wymiany czujnika położenia z przodu


Dziś wymieniłem czujnik z przodu - film załączyłem
https://youtu.be/9XFtbq61pSw
Powodem wymiany był problem z tym że auto na wysokości "Normalnej" miało przód uniesiony na 47cm a tył 39cm (mierzone od osi koła do krawędzi błotnika) i wyglądało jak startujący samolot.
Niestety nic się nie zmieniło po wymianie....ale po kolei...

W Diagboxie
Najpierw opróżniłem płyn z układu - auto siadło całkowicie.
Sprawdziłem poziom płynu- okazało się że sięga do sitka w zbiorniku (czyli poprawnie), ale korek jakby był przyklejony/zassany bo z dużym trudem odkręciłem go.
Wszedłem w Naprawę --> Suspension Ecotech --> Regulacja wysokości odniesienia samochodu.
Odczytałem wartości wg screena.




Dalej wprowadziłem dane dla przodu i tyłu 000 (część osób twierdzi że przywraca to wartosci fabryczne wyskości)
Niestety DiagBox pokazał komunikat




Wprowadziłem dane dla przodu 135 a dla tyłu 120

I stało się to że auto ustawiło się na wysokosć 39cm tył, 42cm przód (mierzone od osi koła do krawędzi błotników - co wyglądało całkiem sensownie zważywszy na pierwotną wysokosć przodu.

Tylko że (nie wiem czemu właśnie) po przejechaniu sie 1km testowego podniosłem auto do samej góry, potem obniżyłem do NOMRAL, i niestety tył się obniżył a przód pozostał na 47cm (czyli tak jak przed wymianą czujnika i przed kalibracją w DB).

O co chodzi? Co zrobiłem źle albo co jest uszkodzone że auto nie zapamiętało poprawnej wysokości?. Nie wiem czy obejmy na drążkach były obracane, nie wiem jak to sprawdzić ale zachowanie się zawieszenia jest dla mnie teraz niezrozumiałe. Ktoś miał podobnie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenDS3

29 900

2012r.

151 520 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC3

16 990

2010r.

196 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Aircross

39 999

2012r.

224 000 km

śląskie

CitroenDS5

45 900

2014r.

210 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Aircross

43 900

2013r.

151 368 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System