Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Dymienie i olej w dolocie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
strusiu4

Czytelnik



Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Budzyń
Posiadane auto: C4 I (LC_) 2007 1.6 HDi 90 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Cze 2018, 17:11
Temat postu:

Dymienie i olej w dolocie


Witam
mam problem z Cytryną w silniku 1.6 90 kunia, mianowicie autko po postoju 8-12 godzin puszcza niebieskiego dymka przy odpalaniu. Problemem jest olej, który dostaje się do turbiny. Poza tym nie wiem też czy nie czeka mnie wymiana uszczelki głowicy, ponieważ obok korka wlewu jest pełno nagaru (wszystko na zdjęcach). Co o tym sądzicie? turbinka do wymiany? może gdzie indziej dostaje się olej?
https://ibb.co/kxfyxy
https://ibb.co/f4EfAJ
https://ibb.co/by594d
https://ibb.co/jpXBHy
Powrót do góry
pawełek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp
Posiadane auto: Citroen c4 exclisive 2006 1,6 hdi 110km bez fap
Piwa: 17/8
Wysłany: Pią 15 Cze 2018, 12:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Dymienie i olej w dolocie


Ja obstawiam uszkodzoną odmę, wymień pokrywę zaworów i powinno pomóc. Dla pewności zdejmij ten wąż z turbiny, wyczyśc dolot z oleju i obserwuj czy w turbinie pokazuje się olej. Wystarczy przejechać pare kilometrów ze zdjętą rurą doprowadzającą powietrze do turbiny. A gzie czerwona uszczelka?
_________________
Rusz głową, a rękom będzie lżej.
WŁASNA LEXIA
Powrót do góry
strusiu4

Czytelnik



Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Budzyń
Posiadane auto: C4 I (LC_) 2007 1.6 HDi 90 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Cze 2018, 19:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Dymienie i olej w dolocie


pawełek napisał:
Ja obstawiam uszkodzoną odmę, wymień pokrywę zaworów i powinno pomóc. Dla pewności zdejmij ten wąż z turbiny, wyczyśc dolot z oleju i obserwuj czy w turbinie pokazuje się olej. Wystarczy przejechać pare kilometrów ze zdjętą rurą doprowadzającą powietrze do turbiny. A gzie czerwona uszczelka?

jest tylko ściągnąłem ją do czyszczenia Smile ogólnie tak, olej w odmie to jest normalnie, przy turbinie suchutko. Winę chyba ma któryś wtrysk. Dymek puszcza jasny przyjrzałem się dokładnie, na starcie jest nierówna praca silnika przez 2-4 sekundy i dymi tak do 25-30 sekund czasami delikatnie dłużej. Jeszcze dzisiaj wyszło, że blokuje się zawór EGR. Przepaliłem 150-160 km/h i jest narazie ok. Będę szukał dalej. Ciekawostka: z dymieniem jest gorzej po zatankowaniu nowego paliwa z Orlenu, a śmierdzi na metr z wydechu. Ta efecta muli niesamowicie silnik, dopiero po dodaniu uszlachetniacza z STP odzyskał 20% mocy.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1916
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 16 Cze 2018, 09:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Dymienie i olej w dolocie


Prawdopodobnie będzie głowica do uszczelnienia, bo z odmy takiej ilości oleju zdecydowanie jest za dużo.



Cytat:
Ta efecta muli niesamowicie silnik, dopiero po dodaniu uszlachetniacza z STP odzyskał 20% mocy.
Do czasu i remont silnika będzie gwarantowany.
Powrót do góry
strusiu4

Czytelnik



Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Budzyń
Posiadane auto: C4 I (LC_) 2007 1.6 HDi 90 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Cze 2018, 15:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Dymienie i olej w dolocie


Mostek123 napisał:
Prawdopodobnie będzie głowica do uszczelnienia, bo z odmy takiej ilości oleju zdecydowanie jest za dużo.



Cytat:
Ta efecta muli niesamowicie silnik, dopiero po dodaniu uszlachetniacza z STP odzyskał 20% mocy.
Do czasu i remont silnika będzie gwarantowany.


już dolałem droższej ropy z BP i innej nie będę tankował, to tylko około 10 zł na pełnym baku drożej. Ile kosztuje taka przyjemność, wymiana uszczelki? mówię o robociznie
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 16 Cze 2018, 15:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1916
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 16 Cze 2018, 16:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Dymienie i olej w dolocie


Cytat:
wymiana uszczelki? mówię o robociznie
Robociznę należy zawsze uzgadniać z mechanikiem który będzie naprawiał, ale więcej jak 400 zł nie powinno kosztować za samą robociznę i trzeba doliczyć do tego koszty części takie jak: Uszczelka pod głowicy, naprawa głowicy komplet (około 400 zł), z pewnością nowy płyn i termostat, olej do silnika wraz z filtrem również, dodatkowo przy takiej remoncie wskazane wymiana rozrządu, no i inne wydatki związane naprawą głowicy.
Tak więc ogólnie za całość zazwyczaj koszty może wynosić od 1000 zł do 1600 zł w Twoim przypadku mający takowy silnik jak u Ciebie.
Nie pisząc jeszcze o koszty w razie dodatkowy stwierdzenia uszkodzenia którykolwiek wtryskiwaczy, bo za samo sprawdzenie również kosztuje i koszty należy pytać na miejscu lub telefonicznie swojej okolicy, bo też różne ceny chodzą.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

37 500

2014r.

165 000 km

pomorskie

CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

CitroenC5 Aircross

69 900

2019r.

226 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

16 900

2007r.

230 000 km

śląskie

CitroenSaxo

4 000

2001r.

249 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System